Vrste pastrmki koje sanjam

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
O salmonidima kada se govori često se javlja neki prizvuk kao da se zaboravlja kakvi predatori to mogu da budu pa čak i kanibali kao i mnoge druge grabežljive ribe....u subotu sam lovio mladicu sa kolegom, on je varalicom a ja strimerom.....na njegov vobler od 15cm u dekoru mladice je udarila kalifa od 50 cm i to pošteno zakačena za usta. A to da mladica ili tajmen od 15 ili više kilograma pojede neku ribu od oko 2-3kg nije baš neka retkost pa makr to bila riba iz iste vrste.
 

ILIJA

Senior member
Učlanjen(a)
29.06.2011.
Poruke
131
Broj reagovanja
0
Evo jednu koju sam sanjao i konacno ispunio san.U Laponii( severna Svedska) pre 10-tak dana.Predivna riba
ARTIC CHAR
4k0.JPG

2n19oyf.jpg

9qb7h0.jpg

n6xdub.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
svaka cast za "izlet" i ulov....prekrasna riba!
ono o cemu ja sanjam je da zivim bar na 20minuta do neke dobre vode gde moze da se love i ulove mnogi kapitalni  primerci zdravih sea-run "kalifa" tj. steelhead-a. Kada vise puta godisnje ulovis kalife od 60-70cm I to se onda ponovi I druge sezone itd. onda te to totalno preuzme...sve ostale ribe su mi postale manje zanimljive... slane ribice tu na racunam ;)







 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
E moj seb nemoj biti ne skroman..imas ribe po rekama I jezerima u Sloveniji kakve mi u srbiji samo sanjamo..

Sent from my NEOBOX using Tapatalk 4

 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
sebastian je napisao(la):
svaka cast za "izlet" i ulov....prekrasna riba!
ono o cemu ja sanjam je da zivim bar na 20minuta do neke dobre vode gde moze da se love i ulove mnogi kapitalni  primerci zdravih sea-run "kalifa" tj. steelhead-a. Kada vise puta godisnje ulovis kalife od 60-70cm I to se onda ponovi I druge sezone itd. onda te to totalno preuzme...sve ostale ribe su mi postale manje zanimljive... slane ribice tu na racunam ;)

He-he-he...  :D  I ja razmisljam o tome, samo da mi je na jedno sat i pol voznje, ako vec ne moze blize. Nema do (te) "Pacificke obale". Kada dodjem na original Gacku neugodno mi je jer imam osjecaj da lovim maloljetne ribe...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:yeswink: ehhh  ::) samo da znas sad da mi je moci pakiram se iz ovih stopa ...

@gegula, za to tamo na pacifickoj strain ja dam celu sloveniju  :hammer: a ja da se mozda smestim recimo u Mount Vemon pa na Skagit kad god imam vremena  :D te reke, ta sloboda I mogucnosti I te ribetine  :drool: ::)

STEELHEAD  :drool: :drool: :drool:
 
Vrh Dno