Waggy Tail Sculpin

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
sebastian je napisao(la):
Hmmm...viđao sam peševe od peščano bledih do dosta tamnih, crne nikako...ali za tamniju vodu ili blago zamučenu bi trebalo biti dobro jer bolje bi odavao siluetu ribe. Imao sam jednog crnog peša i ostavio negde na dnu  :doh: :) Jednom sam ga postavio ovde na forumu...možda je još tu negde...baš ču ga potražiti.

-----------

Odlično!  :tbumb:
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
I ja imam dosta imitacija koje sam podavno vezao ali nikako da ih bacim ribama. Uvek mislim nije pravo vreme, ili to je za tad i tad pa neka se nađe  :blush:

Hej, pa u tome je glavna fora peša, za njega je uvek vreme!

Janez
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
upravo tako, pastrmka je uvek raspoložena za pešonju ali ne samo one...ipak ja kada dođem na meni dragu bohinjku najradije lovim suvim malim jednodnevkama i seđevima...ipak, ponekada bacim i kakvog peša i skoro uvek imam po neku na njega. Moram jednom da obiđem i tu ljubljanicu, samo ne znam još kada ču...koliko stane dnevna karta za ljubljanicu?
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Nadam se da si član neke RD jer sa 25 eura mislio sam običnu turističku dozvolu za pastrmku i štuku a mladica je 25 eura za člane ostalih RD a 50 eura za turiste...

Evo, da pokažem čime ču roknuti mladicu ove godine a možda i kapitalnu potočaru sad pred kraj sezone :blush:. Prema Sebastianovim uputstvima:
6wu_9v86luN3yjAI.v.jpg

6yoYn2h4MuFGmD4C.v.jpg

oddibpLrLsQnWF7R.v.jpg

Gbznrc_ZN7KXHvc6.v.jpg


Janez



 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
peš je odličan, spusti ga lepo na dno i jiguj. pretraži sve tebi poznate stene u vodi, virove i ostala skorvišta zubatih velikanki. Ma nisam član ni jedne rd jer mi se ne da gnjaviti sa mentorom...to meni ne treba, ajd da je to mesec dana ali tri godine da se gnjavim i ovisim o mentoru bah....nema šanse, pa još za upad u rd bled mnogo para, ali i to bi ja pretrpeo ali tri godine da budem kao vajenec nema šanse  :nowink: ako si siguran da ima mladice i da če mo potrefiti pravi dan dat ču i tih 50€. Na bohinjki je 40€ ali obavezno spremstvo koje verovatno mora da platiš...no...meni se ne da pecati a da mi neko vazda diše za vrat. Ovo bi bilo idealno, loviti sa kolegom, nor. ja i ti.  :) Dogovorit če mo se pa ako Bog da ići če mo na kraljicu.
Inače imam u Ljubljani strica od žene, par puta je lovio na ljubljanici baš sulca. Kaže daje plačao 25€ a nije nikakav član rd-a. Možda je 50€ za strance, a ja pošto imam stalno prebivalište i vodim se kao domačin možda bi me iznelo svega 25€ ili se da izvest neka fora da sam kao tvoj gost ili nešto tako.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sebastian je napisao(la):
Ma nisam član ni jedne rd jer mi se ne da gnjaviti sa mentorom...to meni ne treba, ajd da je to mesec dana ali tri godine da se gnjavim i ovisim o mentoru bah....nema šanse, pa još za upad u rd bled mnogo para, ali i to bi ja pretrpeo ali tri godine da budem kao vajenec nema šanse  :

Cekaj Seb pojasni mi ovo majke ti, kakav mentor 3 godine? Nije valjda da moras da se slepas sa nekim 3 god da bi postao clan drustva? Ako je tako ja prvi put cujem u svom zivotu za tako ordinarnu glupost!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
simpson H je napisao(la):
sebastian je napisao(la):
Ma nisam član ni jedne rd jer mi se ne da gnjaviti sa mentorom...to meni ne treba, ajd da je to mesec dana ali tri godine da se gnjavim i ovisim o mentoru bah....nema šanse, pa još za upad u rd bled mnogo para, ali i to bi ja pretrpeo ali tri godine da budem kao vajenec nema šanse  :

Cekaj Seb pojasni mi ovo majke ti, kakav mentor 3 godine? Nije valjda da moras da se slepas sa nekim 3 god da bi postao clan drustva? Ako je tako ja prvi put cujem u svom zivotu za tako ordinarnu glupost!

evo imas odgovor u PM-u da ne idemo previse u offt.  :)
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Sebastian, lani je bilo za turiste koji nisu člani RD 50 eura. Ne znam kako je na Bledu ali večinom si "pripravnik" jednu godinu. Prema novom Zakonu RD ne smije zaračunavati nikakvu "pristopninu". Ja sam dugo bio "turist" ali veruj mi, isplati se biti u RD jer je zanimljivo i raditi na akcijama vezanima na ribolov a i dobro je društvo (bar tu gdje sam ja član). Inače sulca ima dosta, za "dan" moraš imati i malo sreče ali ko zna kako ga loviti ima dobre šanse. Ja sad več poprilično poznajem terene gdje ga tražiti a i par sam ih video u raubu i par sam ih ulovio (nenamjerno npr. kod lova štuke ove godine 3 medju 65 i 75 cm) i baš zbog toga jer ih ne želim haklati voblerima sam se preorientisao na mušičarenje, tako da varalicu u Ljubljanicu nisam zabacio več negdje od kraja Maja. Strimerašim nadasve za štukom i krupnom potočarom. Inače mi je varaličarenje isto veoma zanimljiv način ribolova i mislim, da kod lova mladice u uslovima na toj reki (povišen vodostaj, težak dostup do vode i potreba po dalekim zabačajima) valja koristiti obe tehnike. Sredit čemo nešto.

Janez
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kurare je napisao(la):
Sebastian, lani je bilo za turiste koji nisu člani RD 50 eura. Ne znam kako je na Bledu ali večinom si "pripravnik" jednu godinu. Prema novom Zakonu RD ne smije zaračunavati nikakvu "pristopninu". Ja sam dugo bio "turist" ali veruj mi, isplati se biti u RD jer je zanimljivo i raditi na akcijama vezanima na ribolov a i dobro je društvo (bar tu gdje sam ja član). Inače sulca ima dosta, za "dan" moraš imati i malo sreče ali ko zna kako ga loviti ima dobre šanse. Ja sad več poprilično poznajem terene gdje ga tražiti a i par sam ih video u raubu i par sam ih ulovio (nenamjerno npr. kod lova štuke ove godine 3 medju 65 i 75 cm) i baš zbog toga jer ih ne želim haklati voblerima sam se preorientisao na mušičarenje, tako da varalicu u Ljubljanicu nisam zabacio več negdje od kraja Maja. Strimerašim nadasve za štukom i krupnom potočarom. Inače mi je varaličarenje isto veoma zanimljiv način ribolova i mislim, da kod lova mladice u uslovima na toj reki (povišen vodostaj, težak dostup do vode i potreba po dalekim zabačajima) valja koristiti obe tehnike. Sredit čemo nešto.

Janez

Važi  :tbumb: čujemo se glede toga.
 
Vrh Dno