Waggy Tail Sculpin

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Gogo me natero' da smotam ovoga strimerčića a ja bez adekvatne udice i materijala. Sve sam čekao da nabavim sve što mi treba ali eto, sa malo improvizacije če te videti kako se radi ovaj strimer. Neki ste to več gledali od čiče Edwardsa pa več znate korake. Originalna verzija se radi od udice dužeg vrata sa ravnim okcetom dok je moja sa nadole ukrivljenim okcetom. Rep se radi od isečenog krzna ginger ili prirodnog zeca a ja sam koristio tanku zonker trakicu pa i nije tako kako bi trebalo biti ali ajde recimo da je za prolaznu ocenu. Glavu bi najbolje bilo uraditi od Sculpin Wool-a u boji tela ali ja sam uradio od umetnog krzna sa kapuljače. Dubbing za stomak je mešanica krem i prljavo žute, ja sam tu mešanicu uradio od vune. Parola snađi se! Prsne peraje se trebaju uraditi od polypropylene yarn-a bledo maslinaste boje tako što se provuku kroz donju stranu glave iglom pa se samo malo kapne super lepka na sredinu ne bi li se peraje učvrstile tj. zalepile. Ja sam ih uradio od grizli marabua  :blush:. Otežanje je od olova, namotava se tako da se dobije pljosnata forma pešovog stomaka. Kada se namota mešanica dubbinga to je sve treba malo natopiti super lepkom i stisnuti kleštima. Tako če te dobiti finu pljosnatu formu kremkasto-prljavožučkaste boje. Ako imate kožu zeca (ginger ili sivog) skalperom odsecite kožu sa krznom tako da je sa jedne strane široko toliko koliko če biti široko namotano olovo za stomak a vrh repa neka bude širok svega milimetar. Kao što rekoh, ja sam to uradio od zonker trakice koja je svuda jednako široka. Od nje se da raditi one manje peševe do 5cm ali za ovakve i veče primernije je sam seči kožu. Vrh repa se preklopi i zalepi. Sve u svemu dosta šišanja, nešto motanja i lepljenja pa i stiskanja kleštima. Jednostavnije je nego što izgleda. Evo, pratite slike. Nemam baš mnogo vremena jer nisam ni na svom pc-u (moj je zauzet) i uskoro palim. Nadam se da če slike više da kažu. 

PS.
Još na brzaja da dodam i to...prije namotavanja osnovnog konce i krivljenja udice šmirglpapirom ošmirglajte udicu da se sav materijal što bolje pričvrsti za vrat udice da ne bi došlo do nepoželjnog uvrtanja materijala oko vrata. Udicu je treba ukriviti po orginalnom receptu tako da okce dođe na vrh glave zbog bolje akcije prilikom povlačenja strimera. Bistro vam bilo!
 

Prilozi

  • 1..JPG
    1..JPG
    20,4 KB · Pregleda: 350
  • 5..JPG
    5..JPG
    44,7 KB · Pregleda: 395
  • 4.3..JPG
    4.3..JPG
    24,5 KB · Pregleda: 405
  • 4.2..JPG
    4.2..JPG
    52,1 KB · Pregleda: 380
  • 4.1..JPG
    4.1..JPG
    24,7 KB · Pregleda: 371
  • 4..JPG
    4..JPG
    40,7 KB · Pregleda: 369
  • 3.1..JPG
    3.1..JPG
    24 KB · Pregleda: 368
  • 3..JPG
    3..JPG
    20,5 KB · Pregleda: 356
  • 2.1..JPG
    2.1..JPG
    21,7 KB · Pregleda: 347
  • 2..JPG
    2..JPG
    25,4 KB · Pregleda: 367

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:)
 

Prilozi

  • 7.1..JPG
    7.1..JPG
    38 KB · Pregleda: 416
  • 7..JPG
    7..JPG
    34 KB · Pregleda: 400
  • 6.1.1..JPG
    6.1.1..JPG
    42,6 KB · Pregleda: 396
  • 6.1..JPG
    6.1..JPG
    42,4 KB · Pregleda: 413
  • 6..JPG
    6..JPG
    53,6 KB · Pregleda: 385
  • 5.3..JPG
    5.3..JPG
    32,2 KB · Pregleda: 356
  • 5.2..JPG
    5.2..JPG
    64,4 KB · Pregleda: 412
  • 5.1..JPG
    5.1..JPG
    66,3 KB · Pregleda: 393

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Šta na to reći, majstor je majstor pa i kad ga ovako neko dočeka iz ćoška, nabrzinu se snašao  :tbumb: :respect:, još da ja to uspijem pretvoriti u djelo ... bar ću pokušati. Seb. evo ti veliki ( + ) od mene.
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
"Udicu je treba ukriviti po orginalnom receptu tako da okce dođe na vrh udice zbog bolje akcije prilikom povlačenja strimera."

Sebastian šta to znači, da trebe udicu još više ukriviti nego kako je na tvojoj slici?

Janez
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kurare je napisao(la):
"Udicu je treba ukriviti po orginalnom receptu tako da okce dođe na vrh glavezbog bolje akcije prilikom povlačenja strimera."

Sebastian šta to znači, da trebe udicu još više ukriviti nego kako je na tvojoj slici?

Janez

Ne, udica je bila ravnog vrata, a ja sam ju tako iskrivio. Sada am još jednom provirio ako ima još kakvih nejasnoča prije odem malo van. Evo več me žena zove  :D  :doh: gotov sam sada  :D :bye:
 
Z

Zakula

Guest
Ja sam jos 'davno uradio Culture tehnikom jednog sculpina za nisavske pastrmke,ali na zalost,nikada ga nisam zabacio.Nekako ga uvek zaboravim! :doh: :doh: To mozda Bog cuva nisavske pastrmke... :D :D Evo i kako izgleda!

Rep - dva crna pera petla (vrhovi)
Otezanje - olovna zica
Telo - tamno braon vuna
Rebra - bakarna zica
"Krila" - krem polipropilen,paun (oko) i crna polarna lija
Glava - Culture tehnika (twistovana crna dlaka i polarne lisice)
 

Prilozi

  • Culture Muddler.jpg
    Culture Muddler.jpg
    35,8 KB · Pregleda: 357

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Evo brate i moja verzija peša, nije nešto lijep (po običaju) al eto skužio sam tehniku,a možda se svidi ribi. Pored brda materijala ja naravno nemam ono što mi treba, o tome sam već govorio, koliko god da imaš materijala uvijek fali još nešto. E pa onda ne treba imati ništa i gotovo. Ja sam rep i peraje skockao od marabua,a glavu od jelenje dlake, probaću još koju nijansu a sad na spavanje. Pozdrav
 

Prilozi

  • Pes.JPG
    Pes.JPG
    188,9 KB · Pregleda: 365
  • Pes 2.JPG
    Pes 2.JPG
    190,4 KB · Pregleda: 347
  • Pes 3.JPG
    Pes 3.JPG
    194,1 KB · Pregleda: 363
  • Pes 4.jpg
    Pes 4.jpg
    194,9 KB · Pregleda: 360

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@Gogo, :) vidim da ste si se trudio. Meni sasvim ok deluje ta tvoja verzija. Mala, skoro nebitna opaska, repnu peraju bi uradio malo užu a trup repa malo deblji...ako se da, ako materijal dopušta. Meni je jedan lovac obečao kožu zeca (baš ginger i jednu prirodne boje divljeg zeca) još prošle godine  :mad: a još uvek ničevo :'(. Za tu imitaciju ču kad tad da imam sve potrebno  :yeswink:. Za neke muve me baš briga kao improviziram a za neke si baš želim imati određeni materijal.

@Mr. Zakula, zanimljiv je taj tvojs peš. I ja imam dosta imitacija koje sam podavno vezao ali nikako da ih bacim ribama. Uvek mislim nije pravo vreme, ili to je za tad i tad pa neka se nađe  :blush:
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
sebastian je napisao(la):
@Gogo, :) vidim da ste si se trudio. Meni sasvim ok deluje ta tvoja verzija. Mala, skoro nebitna opaska, repnu peraju bi uradio malo užu a trup repa malo deblji...ako se da, ako materijal dopušta. Meni je jedan lovac obečao kožu zeca (baš ginger i jednu prirodne boje divljeg zeca) još prošle godine  :mad: a još uvek ničevo :'(. Za tu imitaciju ču kad tad da imam sve potrebno  :yeswink:. Za neke muve me baš briga kao improviziram a za neke si baš želim imati određeni materijal.

E ja ću ovoga sutra da bacim u vodu pa šta bude, za rep i trup, da da i ja tako mislim, rep sam čak poslije i suzio,al trup više baš i nemogu dodati ???, Tomasini me sutra vodi na njegovu bivšu vodu kod Važdina na neke ljute Kalifice, kaže potpuno divlje nema ubacivanja tamo se uspješno mrijesto... pa me nagvorio,a u nastavku u subotu prašimo za Bosnu na Klokot nadam se sa više sreće nego na Ribniku ( uh smrzo sam se ko govno na Ribniku).Pa u ponedjeljak izvješće kako radi mali peš.

PS. Seb. a šta misliš o čisto crnom pešu? Ja sam ih viđao na Dunav neznam dali ih ima tamo? Al spominje neke crne Vulibagere da ponesem pa možda da napravim i crnog peša?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hmmm...viđao sam peševe od peščano bledih do dosta tamnih, crne nikako...ali za tamniju vodu ili blago zamučenu bi trebalo biti dobro jer bolje bi odavao siluetu ribe. Imao sam jednog crnog peša i ostavio negde na dnu  :doh: :) Jednom sam ga postavio ovde na forumu...možda je još tu negde...baš ču ga potražiti.

-----------

evo ga
index.php


100% sam uveren da bi i sa crnim pešom odlično prošao...ako imaš crnu zonker trakicu možeš od toga uraditi male pešiče...ma ako uradiš običnog zonkera mislim da si dobio ono pravo...što jednostavnije to bolje. Setio sam se još jedne imitacije koju sam vidio na forumu...odo i to da potražim. :)
Evo i oldsurehand-ove imitacije sa silikonskom glavom (premazana silikonom).
index.php

Vodi računa o tome da peša treba voditi po samom dnu (jig akcijom), i tome treba uskladiti i materijal od kojega se veže.

 
Vrh Dno