Witch

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ili ti vestica.
Apsolutna klasika i musica za sva vremena. Secam se da cim sa pocinjao da musicarim sam dobio savet da je vestica unniverzalna musica za klena. I nakon godina musicarenja i dalje se darzim ovog principa i bez ove muve ne polazim na klena. Takodje mi je posebno draga jer je to bila prva muva koju sam namotao.
Sta zapravo vesitca predstavlja. Moglo bi da se dosta polemise na ovu temu. Meni licno lici na svica, mada je vecina autora svrstava u fantasticne muve.
Zasto je ova muva uvek aktuelna je pitanje koje me muci i do danas. Ja sam probao od osnovne varijante, do nekih modifikacija (sa flshback ledjima) i uvek sam dobro prolazio na ovu muvu! Iz gore navedenih razloga ova muva mora da bude sastavni deo svakog musicarsko prsluka!
Evo i recepta za kraj:
-Osnovni konac: crn
-udica od 16-10
-telo: namotaji paunovog pera
-nogice: grizli pero petla
-rep: komadic crvene vune
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Pozdrav Lazo i dobro nam dosao na forum.
Odgovor je ne i nemoj da mi brukas ime! :) Shalim se ...
Evo ovako izlgeda vestica (HEXE) koja je inace varijanta black zulu-a samo sa belim hackle-om.
swap7012.jpg

Doduse jako lose smotana. Praksa je pokazala da se za njen rep najbolje pokazala vuna, a ne svila.
 

Laza

Senior member
Učlanjen(a)
25.02.2006.
Poruke
114
Broj reagovanja
0
sorry,ipak sam ja pocetnik,hvala na ispravci,nadam se da ce ih biti sve manje
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Nemoj da se izvinjavas! Zato smo i tu. Da se pomazemo, razmenjujemo iskustva i navlacimo sto vishe ljudi na "pecanje umnjetnom muhom" :))))
Poz!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Witch (eng), Hexe (deutsch), vestica (srpski) je najpopularnija vestacka musica u Juznoj Srbiji. Bez vestice u kutiji su samo retki misicari u nasim krajevima. Poslednjih godina je u vrhu "top-liste" i bambula, ali pitanje je da li ce prevazici vesticu, jer se mnogo teze pravi i recept je jos uvek nedostupan vecini musicara.
Za razliku od prethodnih autora prethodnih topika, ja na vesticu cesto lovim pored klenova pastrmke, bodorke i lipljene. Ova, sirom sveta poznata, musica se upravo i preporucuje za lov lipljena.
Na ovaj mamac ja sam u svojoj karijeri ulovio oko 10000 (deset hiljada) kilograma ribe.
JEDNOM RECJU: UBICA! OBAVEZNA U KUTIJI!
 
M

Mr.Zakula

Guest
Veshtica je strasna muva.Nikada mi nije zakazala,sto se tice klena.Koristim klasicnu verziju,ali i niz drugih mojih verzija...kada ih budem uslikao izbacicu ih na forum,a vas molim za neki drugarski savet...Peace!
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Dobro nam dosao Ludi_Zakula!
Naravno, tu smo da se pomazemo i pomognemo koliko god mozemo. Slobodno uslikaj i okaci te tvoje muve pa mozemo i da prodiskutujemo o njima. Iz kog nam kraja dolazis i koje reke posecujes?
Pozdrav!
 
M

Mr.Zakula

Guest
Ovde sam hteo da spojim Red Tag-a,i doticnu gospodju-Vesticu.Opet sam dodao polio,jer ga mnogo volim.Moze samo da poboljsa muvu...Cisto radi experimenta,napravio sam telo od crnog "zajca".Malo i lametice nije na izmet!Opasna muva za oblachan dan,Chak i sjerkavu vodu!Napravljena na dugoj udici,kladio bih se da dobro lovi pastrme za vreme kamenjarki.
 

rasho

Senior member
Učlanjen(a)
29.11.2005.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Novi Sad
dobio bih opkladu, taj oblik pogadja pastrmku u dubinu duse, jako slicno nekim varijantama stimulatora od kojeg joj voda na usta krene
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
I ne samo pastrmku! I klena u dubonu duse ... a i lipljena ako je na manjoj udici ... Jednostavno ... Kunem se u crveni repic! :)
 
M

Mr.Zakula

Guest
Ne znam,ali ja ziv nisam dok ne ubacim nesto novo u old shcool muvu!Na ovu varijantu sam lovio na jednim barama sunchice od 200-300 grama.Naravno,bila je na manjoj udici,ja mislim 16-ica.Dodushe tu varijantu nisam pravio sa Metzz-om,vec sa obichnom kokoskom,jer je pozeljno da tone.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovaj Ludi Zakula peca slicne ribe kao ja, iz istog je grada, pravi slicne muve, obilazi ista mesta, cak pominje i Timok (moju omiljenu reku)!?! Zabrinut sam! Koja li je to tajanstvena osoba? Da se nije to moja svalerka ili jos gore- zena prikacila na forum? Kako ti je ime lepotane (lepotice)? Stavi neku sliku u galeriju da te prepoznamo.
 

Djenka

Junior member
Učlanjen(a)
24.01.2006.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Moze li ovo da padne pod vestice? Palo mi danas na pamet...pa pod ruku, ima malo WAX-a Kuzma specijalni materijali, a malo ranije navedenih. Pa sta kazete, oce li nesto da zagrize na ovo?
 
Vrh Dno