Woolly Buggerom na pastrmku

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Hmm... Ovo pitanje moze da se protumači na više načina. :D

Kad su moji u pitanju potpuno je svejedno jer volim da ih dostaaaa otežavam.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ja moje wb uvel prethodno pokvasim. Marabu zatim posle prvog zabacaja zaigrao onako lepo kako samo on to ume;)
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
moji tonu ko sekira  :D gust red olovne žice + po mogućstvu tungsten glavudža (mesing ako nema tungstena) ,ako pogodite štap - puca ko staklo  :hammer: a ako pogodite kolegu puca glava ko lubenica !  :D šalu na stranu teški su ko tuč tako da je kvašenje nepotreban zahvat ...
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  Posto se od svakog strimera ocekuje nekakvo vodjenje i nekakav rad, nije lose prvo ga smociti u vodu i procimkati ispred nogu. Tako se odmah vidi da li smo postigli ono sto smo zeleli. Da li ce ici izvrnut na ledjima, da li ce imati dzig kretanje kroz vodu, koliko brzo tone. Znaci nije isto kao pecanje suvom- turi na tipet i masi.
prvo ga nakvasi, pa ondak mahanje
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Aj sad budi pametan...dali poslusati instruktora ili recimo Soneta?!Sone ne deli isto misljenje sa instruktorom ali ipak hvata ribetine....
Ja cu kao Sone pa kako bilo.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Wooly je simetričan strimer tako da nije mnogo bitno na koju stranu stoji u vodi. Strimere kod kojih se zna gde su mu leđa/stomak (dupe/glava) svakako treba nakvasiti i isprobati da li stoji kako smo zamislili. Ako ne stoji pravilno, došišati ili izbajati, pa ako neće, odma drugi na najlon.  8)

p.s. Jako otežane woolije za mirne virove ili pliće delove nije loše motati u clouser fazonu tako da je udica na gore i ne kači po dnu.  ;)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Još samo na vodu da izađem  :doh: Od "teorije" me glava počinje boliti,al' rekoh da prvo pitam,Šoneta za instruktora  :hammer:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Vi stvarno bre niste normalni  :doh: Kakav vas bre instruktor spopao ,ne preterujte ,ima ljudi koji su zaduženi za to i koji su mnogo iskusniji i koji su duže u svetu FF,FC,FT ...itd  Ja samo rekoh iz ličnog iskustva kakve woolly'je volim da vezujem i sa kojima mušičarim a verujem i da sve to zavisi i od vode na kojoj se mušičari ,možda je negde bolja umerenija akcija i blaže otežani strimeri .. Sami ćete to sve već videti ,isprobati..itd

 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
crni je napisao(la):
Aj sad budi pametan...dali poslusati instruktora ili recimo Soneta?!Sone ne deli isto misljenje sa instruktorom ali ipak hvata ribetine....
Ja cu kao Sone pa kako bilo.

Pametna odluka Crni, treba imati svoje mišljenje ma kakvo ono bilo
Takodje je normalno što ja i Šone nemamo isto mišljenje jer pecamo na različitim rekama
Ali, malo si pobrkao lončiće. Onaj post nisam pisao kao instruktor, već kao ribolovac koji u kutijama ima strimere za pastrmku i starije od dvadesetak god.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ja mog uvek okvasim pre ubacivanja :drool:


 

Prilozi

  • Woolly Bugger800.jpg
    Woolly Bugger800.jpg
    148,4 KB · Pregleda: 335

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Kuzma je napisao(la):
Znaci nije isto kao pecanje suvom- turi na tipet i masi.
prvo ga nakvasi, pa ondak mahanje
Druze ovom recenicom ukazujes da je totalno pogresno ako pljusnes suvog Wolly-ja u vir a onaj koji trenutno postavlja slike najvecih pastrmki na forumu radi upravo pogresno...ali peca.Godine iskustva mogu ali i ne moraju biti presudne.
Mogao si lepo da napises da ti prvo pokvasis svoj strimer pa tek onda bacis u vodu onda bih tvoj post protumacio kao post musicara a ne instruktora.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kada je pastrmka aktivna ako joj bacis i kamen ona ce ga pokupiti. Ako je velika aktivna i frljeknemo joj neki strimer bilo kakav pa vrc vrc zgrabit ce ga...ali idealni uslovi na vodi nisu uvek svaki dan ceo dan. Nije ni svaka riba jednako raspolozena. Ali razlika je ako materijal na strimeru pokvasis i on lepo pulsira ili ako ga odmah frljnes I on prvih par trenutaka dok se ne-razkvasi izgleda sav ulepljen i jedva malo leluja. E sta je sada bolje? Treba uloviti puno velikih primeraka jednom od metoda da bi se moglo tvrditi sta je bolje. Ja sam uveren da je pametno malo proveriti cime se lovi, kako to izgleda dok vodimo pa onda imamo i jasnu viziju kako se to valja voditi.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  NIje isti neupotrebljavan-nov tj. suv, taze iz kutije, i nakvašeni.
Ko što Seb kaže ne leluja on podjednako isto nenakvašen  i nakvašen. njegova prava akcija je tek onda kada je svaki isperak marabua nakvasi. Tako se postiže njegova živahnost, isperci lepo i lagano pumpaju pri povlačenju.
Što se mene tiče probaj kako hoćeš ali nemoj da ti bude mrsko da eksperimentišeš malo.
To i jeste smisao mušičarenja- stalno traganje za nečim novim i boljim. Možda ćeš i sam provaliti nešto novo.

 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Koje je to vreme/par trenutaka?Ako ne u prvom vodjenju,a bice onda u drugom ce biti mokar do koske.Wolly-em pretrazujemo mesto dosta slicno kao i varalicom i vodimo ga tamo gde ocekujemo da je riba,znaci na nevidjeno.Tako da ako nam strimer nema bas najbolju akciju prvim provlacenjem necemo poplasiti ribu sigurno.
Ja kad pecam wolly-em spustim ga ispred sebe u vodu dok ne izvucem duzinu kanapa kojom cu da pecam,znaci da ga ja kvasim.To radim mehanicki iz navike a ne zbog toga sto mislim da je potrebno.


 
Vrh Dno