Woolly Buggerom na pastrmku

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Svi zanmo ovu muvu, lovili smo sa manje više uspeha i većini je omiljeni strimer za pastrmku. Ova tema je isključivo o lovu pastrmke na wollya. Na jednom od filmova Douga neki njegov ortak pokazuje kako loviti na ovog strimera. Ja sam prihvatio tu metodu. Ajde da pokusam da objasnim. Zabacuje se uzvodno i po padu muve počinje se premečtanje konca tzv. mending i feeding, ajde bez stranih izraza....pomera se stap u stranu uz konstantno dodavanje konca tako da dobijemo finu petlju. Na ovaj način imammo veću putanju strimera i pokrivamo veći teren. Iz malo iskustva možete da petlju postavite na bilo kom delu reke. Ako sam nejasno objasni, napišite pa ću se potruditi da detaljine objasnim.
Nakon što je petlja napravljena sledi vođenje strimera. Ovde isto postoji fora, naime levom rukom skupljate konac i to tako da Vam ide oko kažiprsta i skupljate male delove u šaku...male delove konca koliko Vam je šaka velika. Valjda sam bio jasan, neka me neko dopuni, ili pita. Dok ovo radite desnom rukom pomerate štap gore-dole, tzv. klackanje. Ovo pomeranje je naravno malo, samo da vam vrh štapa radi. Na ovaj način dodoajete extra akciju wollyu.
Toliko za sada....da čujem Vas! :smoke:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Iako sam poznat po imidžu pametnjakovića, tehnici vođenja strimera Doug Swishera nemam šta da zamerim. Jedino mogu da preporučim onima koji nisu odgledali sve njegove filmove da to urade pre nego što uopšte i počnu da mušičare, a kamoli da bacaju wooly buggere pastrmkama. Često i veoma uspešno koristim strimere u mušičarenju grabljivica i to što pokazuje D.S. i opisuje Laki je vrhunac praktičnog mušičarenja strimerom u pastrmskoj reci!
MALO MOJIH ISKUSTAVA
Moj omiljeni pastrmski strimer je modifikovani Wooly Bugger. Takođe je crn do čokoladno braon i ima isti "rad", mada ja umesto marabua, najčešće koristim crnog zeca. Tim strimerom odlično sam lovio pastrmke, mada najčešće po revirima i uglavnom krupne kalife. U stvari, bogati reviri su jedina dobra mesta za mušičarenje pastrmki wooly buggerom. Ako planirate da posetite neki bogat salmonidni revir, nemojte poneti samo majske, BWO, mrave i slične suve i mokre muve, nego si napravite i nekoliko wooly buggera. Ako ste ljubitelj krupnih pastrmki, moglo bi da vam koristi da dođete do njih.
 
Z

Zakula

Guest
Chika Laki,shta ti mislish,oce li ovaj wooly da 'vata pastrmke??Krupan,na climax-ovoj udici  #6.Lele,pastrmke iz Crnog Timoka,pomolite se!!
 

Prilozi

  • Wooly Bugger.jpg
    Wooly Bugger.jpg
    24,2 KB · Pregleda: 447
Z

Zakula

Guest
Evo jednog Boodilnik Wooly-a....
 

Prilozi

  • Wooly Boodilnik.jpg
    Wooly Boodilnik.jpg
    49,7 KB · Pregleda: 449

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Aaaa, Zakula koristi specificnu terminologiju. "Budilnik" :tbumb:
Ako je ovo i olovna glava, onda sam imresioniran.
 

ninomakota

Newbie
Učlanjen(a)
30.12.2009.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
Mr.Zakula je napisao(la):
Evo jednog Boodilnik Wooly-a....


wooley bugger je moj omiljeni mamac, i uspijeh sa njim mi je bio mnogo dobar. bas ova sto si pokazao tu na slici i jos malo vise narandzasta sa svjetlucavim repom je ta koja radi ko dusa.

ako dodjem na rijeku i nista ne radi, prelazim na wooley buggera tako sto vezem prvo neku nymphu kao recimo hares ear flashback mozda velicine 18 do 20 i onda 25 cm ispod vezem wooley buggera kojeg koristim kao mamac a i kao olovo. na wooley buggera nisam uhvatio ni jednu manju pastrmku, prosle sedmice sam u cetvrtak uhvatio jednu sa narandzastim wooley-em imala je 46cm u sebi. pustena je a borila se ko luda.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Good Woolly Hunter!  :lol:

WoollyBuggerGusenica08062008.jpg


WoollyBugger08062008.jpg


strimer08062008.jpg
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.102
Broj reagovanja
302
Lokacija
Svrljig
Jel mu ovo telo od nekog gumenog materijala?
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Vuku mi se po kutiji neka podpera jarebice. Probaću od toga nekog woollija.
Mekše je od marabua. Doduše trajnost mu je nikakva, ali će snop da potraje malo duže.
 

flyfishdude

Newbie
Učlanjen(a)
25.10.2009.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Woolly bugger je jedna od najubitacnijih imitacija za pastrmku, ko voli da peca sa njima. U USA je woolly po mnogima kotiran na 3 mestu po produktivnosti u lovu pastrmke, lak i jednostavan za pravljenje. Najzastupljenije boje  su crna, braon, maslinasta i oranz.
 

musa1984

Junior member
Učlanjen(a)
26.03.2010.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
Woolly je numero uno kod potezanki jednostavan, a ubojit
 
Vrh Dno