Zaovinsko jezero

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Slike od proslog vikenda.
Ovako je izgledalo kad sam ustao
ixdt.jpg

Put ka jezeru
is04.jpg

w54v.jpg

Odmor
uwa3.jpg

Jos jedan pogled
lb2w.jpg

 

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Jedan deo klenova uhvacenih juce na Zaovinama. Ribu nije lako naci,a lovi se na vidjeno sa obale... :tbumb:
[/img]http://s22.postimg.org/m1j4skfxd/image.jpg[/img]
image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Isao sam i jutros,jezero je bilo savrseno za pecanje kad sam dosao ali su se ubrzo pojavili talasi tako da je precanje bilo nemoguce.
ovo.jpg
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Sada mi krivo što nisam uspjeo zabaciti,zadnji put kada sam bio udari neko nevrijeme i otjera me sa vode  :'(

p5220234.jpg


p5220243.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Uh, ođe da se ubaci mnogo kalifa od kakvih 10tak cm...da se na nju uvede strogi C&R i nakon nekih 10 godina mada i pre to postane top pastrmska voda, naravno to podrazumeva i redovnu kontrolu i strog režim.
 

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
U ovom jezeru ima ogromnih pastrmki,uhvacna je jedna 19 kg. Ja sam pre neki dan imao jednu oko 1.5 kg ali na varalicu.
 

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Citao sam u jednom broju ribolova da je na pocetku,kada je jezero tek formirano u njemu bila samo pastrmka.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Fino! Ali ako bi se to jezero kakvu deceniju jako cuvalo, da je pastrmka najbrojnija od svih riba verovatno ona bi si odabrala mesto jezera gde bi se najcesce kretala i tamo bi imao pastrmki more od 60 i vise cm (80+).  Ako je voda ledena riba bi bila vecinu sezone u ekstra kondiciji. To bi bila milina loviti na takvoj vodi samo da je  riba natur i od malena pustena i nikako one krljave odrasle iz betonskih ribogojilista. To se mnogima ne bi dopalo ali ja bi uveo tamo C&R i only FlyFishing. Uz pravo gospodarenje to bi bila top voda za ff.

Jooj ako ikada potrefim euro jackpot ima da negde stvorim takvu vodu ;-)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Seb, na ovom jezeru postoje veliki kavezi za gajenje kalifa, iz kojih ona redovno beži kao mala, te izrasta i jake i zdrave ribe. Tako da imaš i te tvoje jezerske stilhede, mada se retko kada uhvati veća od 3-4 kg.

Bilo je i ribnjaka sa potočarom, i ona je bežala, ali je i rasla do 20 kg. Sada ih više nema (zatvoreni pre par godina), a potoci gde se može mrestiti su sjebani, pa je pitanje da li će opstati. Mada se jezeska pastrmka može mrestiti i u samom jezeru, ali to ne uspeva uvek i svugde, već samo u naročitim uslovima.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Uh, steta da su ti potoci unisteni, da se ozive i malo preradi da je siri kanal tj. Korito za protok tu bi se verovatno one cesto grupisale i imali bi vrhunsko mesto na jezeru...
 

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Posto meni nema pecanja,gledam slike sa Tare od juna i razmisljam o ponovnom odlasku tamo. Zanimljiva uvala gde sam video mnogo velikih riba,a sammo jednu ulovio. Neverovatno oprezni klenovi,a svi preko kila.  :doh:
image.jpg
 
Vrh Dno