Zapadna Morava kod Chacka

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Da li neko zna kakva je Zapadna Morava kod Chacka za mushicarenje,i koja se riba najcheshce lovi?
Od prekosutra  prelazim u Chacak da idem u shkolu,pa ako ima neki mushicar da zajedno malo mashemo po Moravi!!!

POZDRAV!!!!!
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
imas temu u terenima za ribolov. ja sam iz cacka, koje si godiste? mogao bih kad dodjem u ca da te upoznam sa par ljudi, inace lovi se klen i eventualno bucov, mada ko zna moze i stuku, bodorku karasa..... da lovi....
 

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Ja sam 93 godishte sad idem u prvu godinu.Od sutra sam u Chachku moze da me upoznash stim mushicarima.

POZDRAV
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
kad dodjem, a do tada idi izmedju brane i mosta pesackog, tu forsiraj rupe u travi, predvece obavezno krupnog cimet sedza, i tippet 0.18
ako je brana dignuta,tj ako nema jezera idi uzvodno,pitaj gde je cvetnjak, tamo imas dosta klena i dosta krupnih bucova, sa ljubicske strane ima jedno mesto gde se neke bare izlivaju u moravu, e 50ak metara uzvodno su orasi(poseceni su ali se mesto isto zove) e tom mestu pridji sa cacanske strane i bacaj ka ljubicskoj, tu je uvek imalo puno krupnih klenova

svog najveceg klena sam dobio izmedju pesackog i brane, malo nizvodnije od crvenih zgrada, imao je 2.3kg na suvu, tako da svasta ocekuj jer ima jos po koji krupan klen, ali uglavnom sitni gadjaju

pa ako te nesto jos zanima pitaj
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
lazar je napisao(la):
Hvala!!!

koliko je reka duboka,da li moze da se gazi?
Lazo burazeru, ja cu opet da ponovim svoja iskustva. Dakle posetio sam reku u nameri da pecam. Osmekao okolinu. Razmotao strunu. Zabacio. Opet osmotrio okolinu. Namotao strunu. Otisao u kola da spavam dok drustvo peca skobalja. Morava u Cacku  nije reka vec KANALIZACIJA. Nije u duhu sa musicarenjem pa ti preporucujem da nadjes neki potok u blizini, pa da tamo mases klenove itd. Sve u svemu videces kakvo je korito reke, kakav miris tj smrad nosi i sta visi po granju na obali. Nekome je ova reka mozda draga jer mu prolazi pored kuce, ali objektivno sagledano.....Uzas zivi.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
compshop, obzirom da nisi bio u cacku nego van njega nemoj da pricas svasta decku, ako mislis da lazem ajmo do cacka, ko ne bude u pravu placa gorivo pice i klopu ? posteno?
taj deo gde si ti bio je trnava-prelići malo nizvodnije od industrijske zone cacka i tu jeste katastrofa, ali uzvodno od industrijske zone morava je sasvim ok reka, nista prljavija od ostalih nasih reka, a od grada uzvodno mogu reci i da je lepa i prilicno cista na vecini mesta.

a lazare, moravu mozes da gazis uglavnom svuda, pogotovu oko grada, i to bez cizama jer je topla bas.
uglavnom izadji na vodu vidi i javi ko je u pravu, ja ili compshop
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
oholi je napisao(la):
compshop, obzirom da nisi bio u cacku nego van njega nemoj da pricas svasta decku, ako mislis da lazem ajmo do cacka, ko ne bude u pravu placa gorivo pice i klopu ? posteno?
taj deo gde si ti bio je trnava-prelići malo nizvodnije od industrijske zone cacka i tu jeste katastrofa, ali uzvodno od industrijske zone morava je sasvim ok reka, nista prljavija od ostalih nasih reka, a od grada uzvodno mogu reci i da je lepa i prilicno cista na vecini mesta.

a lazare, moravu mozes da gazis uglavnom svuda, pogotovu oko grada, i to bez cizama jer je topla bas.
uglavnom izadji na vodu vidi i javi ko je u pravu, ja ili compshop

Vrlo moguce da si u pravu. Ja sam takvu averziju stekao prema Moravi tom prilikom da je to strasno. Necu vise da kenjam, neka pogleda covek kakva je reka pa nek sam presudi.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
nemam razloga da lazem, nije prepuna ribe ali ume da obraduje,pogotovu varalicare, meni se desavalo da maznem soma oko 3-4kg stuku kilasicu bucove kilase klenove sve za jedno pecanje, to joj daje draz.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Nisam musicario na Z.Moravi kod Cacka, ali kada god prodjem ne mogu da ne zastanem kod jednog mesta. To je na ulazu u CA iz pravca Uzica, kod neke stare brane. Reka se racva i postoje dva lepa preliva! Osecam da ima lepih klenova i ostalih ribica oko tog dela.

A sta se tice zagadjenosti, ono jezero u Ovcar Banji je blagi uzas koliko smrdi! Seo sam na splav da popijem kafu, i hteo sam da se ugusim od mirisa reke kada ga vetar nanese. Video sam da ima dobrog klena da krstari jezerom, ali ipak ne deluje da je puno ribe. Mozda stuke i soma ima?
 

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
reka ni je losha danas sam bio!! Pomalo je mutnjikava da li je uvek takva|?

Kad si u cacku compshop da se upoznamo?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Djomla je napisao(la):
Nisam musicario na Z.Moravi kod Cacka, ali kada god prodjem ne mogu da ne zastanem kod jednog mesta. To je na ulazu u CA iz pravca Uzica, kod neke stare brane. Reka se racva i postoje dva lepa preliva! Osecam da ima lepih klenova i ostalih ribica oko tog dela.

A sta se tice zagadjenosti, ono jezero u Ovcar Banji je blagi uzas koliko smrdi! Seo sam na splav da popijem kafu, i hteo sam da se ugusim od mirisa reke kada ga vetar nanese. Video sam da ima dobrog klena da krstari jezerom, ali ipak ne deluje da je puno ribe. Mozda stuke i soma ima?

Svake godine idem na Z. Moravu  ispod Cacka ka Kraljevu i mogu vam reci da nije ni cistija ni prljavija od nasih uobicajenih reka. Tu i tamo neka divlja deponija, tu i tamo prodje po neka kokoska ali nista znacajno. Lovio sam na prelivima Morave od sela Stancici pa do Gorevnice, ponekad i do Kraljevackih terena ispod aerodroma Ladjevci. Morava je super reka za lov klena ima i dosta krupnih ali najcesci ulov na ovim terenima su komadi 200-600g. Klena sam samo dva putas do sada lovio musicom a nekada sam koristio uglavnom truta i u ovom periodu i purenjak. Inace sam na purenjak dobijao ubedljivo najvise i najvece ribe. Tako sam kao dvadesetogodisnjak dobio i sarana od 5200g na 0.14 ciljno pecajuci klena. Na delu iznad Cacka u brani Medjuvrsje nekada sam uspesno lovio krupne deverike a na Moravi kod Mrcajevaca ispod mosta znalo je da bude i dobre mrene. U sustini svoje prve prave ribolovne korake napravio sam bas na ovoj reci za koju me vezu najlepse uspomene. Poslednjih desetak godina jedva da sam je obisao 6-7 puta tako da nisam upucen u sadasnje stanje. Prosle godine sam za 15 minuta imao nekoliko lepih klenova na musicu ali sam doveo klince koji su se unervozili pa sam morao nazad.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
tereni oko slatine, mojsinja donje gorevnice..... su ekstra i danas a ima i bucova ogromnih
a djomla ti mislis na parmenac, tamo je puno bas lepih bucova, a i klena i mrene ima,kao i soma..... odlicno mesto ali je guzva stalno
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Odlicno! Samo jos da se nalozim na bucova, i ja odatle ne silazim!  :drool: Stvarno je mesto vrh... :tbumb:

Poznajem dobro Cacak i okolinu (tamo prema kraljevu, svako selo :-X ) ali nikada nisam isao na Moravu u tom delu. Oholi, mozes li mi reci na primer oko Slatine tacno gde bi trebalo ici na Moravu (bucov, klen, stuka)?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
bilo koje od navednih sela,pa i oko ne navedenih je dobro, manje je napadnuto,ali ti predlazem mojsinjski vir za bucka i donju gorevnicu-mesto kod viseceg mosta takodje za bucka a uzvodno i nizvodno ima i klenova.... u bilo koje selo idi izadji na reku zagazi i pecaj,osim ako ima tragova buldozera,onda nemoj, a po barama uz reku juri stuku
 
Vrh Dno