zeleni strimerčić ...

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Pozzz ekipi :) ... Nemam pojma da li sam na dobro mjesto postavio pitanje ali eto probati ću a neka administratori premjeste ako ne valja ... Ima li netko link na SBS onih malih zelenih i zeleno bijelih strimerčića na koje Alp peca u svojim video klipovima ... Tko je gledao majstora znati će o cemu pričam :) ... Hvala unaprijed !
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.151
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
To je strimer koji se zove Gurgler. Ima mnogo SBS na netu pa potrazi
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
jel si siguran da na gurglere peca???
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Koliko sam ja shvatio Alpa iz postova on često peca na male tubice sa buck tail i flešom...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ne znam tacno kakve strimere koristi ali ako oces nesto na tubici a jednostavno I efikasno trebas bucktail u dve boje, plasticnu cevcicu, konac I alat....namotaj Sunray Shadow...prosto ko pasulj a lovno...
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Hvala momci na pomoći ... Seb, Sunray Shadow mi se čini ok strimer i povezat ću si kojeg ... ono kod Alpa su tubice i koliko sam uspio vidjeti imaju npr. zeleni rep bijela leđa i zelenu bradu i sve kombinacije od cijele zelene do cijele bijele ... Čini mi se da je bucktail kako kaže Drogi ... tražim nešto jednostavno za bucova a da ga i klen hoće a kad sam vidio alpovu kutiju sve je u kombinaciji bijelo i zeleno i to isti strimer :) ... ako pali na savi moralo bi i na dravi .... nešto slično sam navezao ali s marabuom... nisam to još isprobao ... voda je takva da još ne mogu normalno pecati pa mudrujem jer mi je želja da se oprobam s bucovom ... do sada mi to baš i nije išlo , ali jbga, početnik sam , nije ni čudo .... ako netko skonta o kakvom  strimeru  se radi , nek me se sjeti ;) ...
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
tommylee je napisao(la):
Pa što ne pitaš Alpa?

Tommy, jednom sam ga pitao da mi pomogne ali nije mi odgovorio ... To mi je dovoljno da shvatim da ne želi kontaktirati ... Eksperimentirati cu :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Od tipa strimera mnogo bitnije je kako se ga vodi i prezentira. Alp je majstor. Dovljni su mu takvi jednostavni steimeri a i na brzaka ih odradi sebi koliko mu treba.
Moj savet je da radije uzmes arctic fox tail i od toga radis strimercice. On jako lepo radi pa ako lovis i u sporijem toku imat ces lep rad strimera. Bucktail je isto dobar ali nije zivahan kao polarna lija. Prednost je da se prilikom dalekih ili energicnijih izbacaja bucktail nece mrsiti o udicu. Ako on dobro lovi na savi kod zg na bucktail ne mora da bude da ce isto da reaguju na dravi kod tebe. Eksperimentisi...to je najbolje.
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
@sebastian u pravu si kada kažeš da je prezentacija bitna ... U to sam se puno puta uvjerio ... Gitarist sam pa znam da nije dovoljno kupiti model gitare nazvan po nekom zvučnom imenu da bi svirao kao dotični ... Tako je i ovo ... Daš si šansu više s provjerenim stvarima, a što će na kraju ispasti to će se vidjeti ... Kako meni ide , vjerovatno ništa ;-) ... Naručiti ću i lisicu i bucktail u četiri boje ... Bijela , zelena crna i crvena pa isprobavati ... Radio bih to dh štapom ali voda mora još malo pasti ... Ako možeš savjetovati još neki strimer a da nije kompliciran , molio bih te za link ili ime :)  ...
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Ako je tako onda nemam šta reći  :-X
Ja bih ti preporučio da uradiš u par veličina,od pet,sedam,deset cm.Pa da vidiš kako ti ide zabacivanje i vođenje.
I bitna stvar su ti udice nemoj na njima da štediš.
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
tommylee je napisao(la):
Ako je tako onda nemam šta reći  :-X
Ja bih ti preporučio da uradiš u par veličina,od pet,sedam,deset cm.Pa da vidiš kako ti ide zabacivanje i vođenje.
I bitna stvar su ti udice nemoj na njima da štediš.

@tommylee poslušati ću te za veličine :) ... Sada koristim hends udice od gawlika ... Koje bi mi ti preporučio ? Novca ima dovoljno za to uvijek ... To je valjda zajedničko svim ribolovcima :) ... Za to mora biti ... S dh sam već probao bacati strimere od 10 c m ... Ide i sa skandi i sa skagit glavom ... Moram još samo shvatiti kako voditi strimer za bucova ... Kao i većina nas učio sam iz filmova i samo sam dva puta imao priliku vidjeti uživo kako se mušićari ... Prošlu jesen i prošlu nedjelju na gacki ... Vaši savjeti mi zlata vrijede :) ...
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.151
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
drogi je napisao(la):
Koliko sam ja shvatio Alpa iz postova on često peca na male tubice sa buck tail i flešom...
Ima i tubica na njegovim snimcima. Ali tubice tonu a ovi njegovi strimeri ( zeleno beli ) plivaju
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Možda nekom bude koristilo ... zeleni strimerčić je proradio ... i crveni i bijeli i bilo kakav ... Seb me je dobro naveo da nije toliko u pitanju strimer nego vođenje ... to mi je jednom rekao i Zvezdan mislim ... danas sam otišao na vodu i prvo na smeđeg bubača uhvatio 10-ak klenčića ... danas sve mali ... onda sam vidio da je bucov počeo raditi ko blesav i povezao jednog zelenog strimerčića od marabua ... nije išlo sve dok ga nisam počeo bacati uzvodno i pustiti da ga špaga vuče nizvodno ... ni to nije bilo dosta jer je bucov raubovao ali nije udario strimer ... onda sam se sjetio da malo cimam dok ide nizvodno , i to je bio pun pogodak ... na mjesto je sjelo jato, ali bili su mali i u sat vremena do mraka sam uspio uhvatiti 11 komada ... sve na istu foru i sve na istom mjestu ... kao da su čekali u redu da bih im bacio nešto u usta ... e da , naravno da sam zapeo i ostavio zeleni strimer, pa sam stavio jedan crveno bijeli od nekog konca kojeg sam raščešljao i povezao ... radi kao marabu ... i na njega sam uhvatio par komada pa sam iz zezancije povezao crno bijeli, pa sam i na njega uhvatio jednoga ... mislim da ne griješim, ali sve je pitanje vođenja ... vidjet ću u daljnim pecanjima jesam li u pravu ... hvala vam dečki što ste pomogli :) ... čini mi se da će ovo biti dobra sezona kada počnem pecati na dravi ... ovo je bilo na jednoj riječici koja se zove vučica .... stavio bih koju sliku malaca, ali mi fotić snima prevelike fotke a nisam se sjetio staviti na manje ... bit će prilike nadam se :)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Odlično!
Imaš na forumu dosta tema o bucovu i strimerima,iščitaj možda ti nešto da ideju,nešto novo skontaš!
Ja sam se isto opasno na bucove spremio samo da ugrabim vremena,imam punu kutiju strimera.
 
Vrh Dno