Zlotska Reka

Učlanjen(a)
25.02.2009.
Poruke
7
Broj reagovanja
0
Vidim da nemate Zlotsku reku pa reko da postujem par slicica a ujedno i da se predstavim.
Marko iz Grljana(Beli Timok) inace po "profesiji" varalicar  :)(klen,pastrmka).
Posecujem sve salmonidne vode istocne Srbije(Crni,Zlotska,Beljevina,Radovanska,Visocica....)Uglavnom idem sa poznatim fly fisherom iz Grljana Borcem (Sasha) i jos jednim drugom.Ajde da ne gnjavim evo slicice,i super je forum,nema sta.

(slike su copy sa Varalicar.com foruma)

555.jpg

IMG_0050.jpg

IMG_0049.jpg

IMG_0045.jpg

IMG_0043.jpg

IMG_0042.jpg

IMG_0040.jpg

IMG_0038.jpg

IMG_0037.jpg

IMG_0033.jpg

IMG_0032.jpg

IMG_0030.jpg

IMG_0029.jpg

IMG_0056.jpg
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Više puta sam mušičario na Zlotskoj reci. Kod Zlota sam lovio pastrmke, a kod ušća u Crni Timok uglavnom klenove.
 
Učlanjen(a)
25.02.2009.
Poruke
7
Broj reagovanja
0
Ma lepota,puna je brate.
Ravnicarska salmonidna voda.Samo dosta bacaju mreze a par puta sam cuo i dinamit.Ribocuvarska sluzba skoro i da ne zalazi u Zlotsku,cuvaju Grlisko jezero na kom niko ne dolazi bez dozvole umesto da spasavaju pastrmku u Zlotskoj.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
MARKO TIMOK RIVER je napisao(la):
Ma lepota,puna je brate.
Ravnicarska salmonidna voda.Samo dosta bacaju mreze a par puta sam cuo i dinamit.Ribocuvarska sluzba skoro i da ne zalazi u Zlotsku,cuvaju Grlisko jezero na kom niko ne dolazi bez dozvole umesto da spasavaju pastrmku u Zlotskoj.

Dinamit, mreze, nema cuvara a reka puna???? To mi se stvarno cini kao izuzetak i strasan potencijal. Na slikama stvarno fino deluje a jel' ono tipicna boja za tu reku? Deluje mi mutnjikava ili je to samo tada kada je slikano?
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Lepo.lepo...
Obozavam male recice!  :yeswink:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
MARKO TIMOK RIVER je napisao(la):
Ma lepota,puna je brate.
Ravnicarska salmonidna voda.Samo dosta bacaju mreze a par puta sam cuo i dinamit.Ribocuvarska sluzba skoro i da ne zalazi u Zlotsku,cuvaju Grlisko jezero na kom niko ne dolazi bez dozvole umesto da spasavaju pastrmku u Zlotskoj.
mnogo mi se svidja reka .obozavam male potoke :tbumb:
malo mi nejasno kako bace dinamit u ovako malu vodu ??? kod mene na moravi neki kreteni bacili u plitko,za malo da ih pobije kamenje :D
 
Učlanjen(a)
25.02.2009.
Poruke
7
Broj reagovanja
0
Ne znam,ja sam cuo par puta ali lovio sam na Crnom Timoku,ali bacaju sigurno,zna se to a i cuje.Bacaju ljudi iz Sumrakovca i Zlota
Prvog  krecemo u akciju,pravac Crni,Zlotska a kad se otopi sneg i stabilizuje vodostaj Beljevina,ihhh ima da bude zajebalo vek
Falcon-Technium FB 1000-Power Pro-Rapala,ijao :)
 

beba

Junior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
26
Broj reagovanja
1
Problem kod ove reke je sto mestani u letnjem periodu navodnjavaju njive.Skoro svake godine u avgustu ova reka bukvalno presusi,ostanu samo virovi.I pored toka lepo se moze loviti ,mada ruku na srce u proseku su relativno sitne pastrmke.
 

urke

Newbie
Učlanjen(a)
09.02.2007.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Lepa je to  recica, sam dinamita i mreza koristi se istruja . Za baste se vuce voda iz reke a pumpe su na reci pa im pred slavu obicno padne kabla u vodu ?! Marko gde pecas u beljevini ?
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.871
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Danas sam bio na ovoj reci, kod Lazareve pecine ispod samog mosta sam uhvatio tri pastrmke dok se nisu okupili kaperi da navijaju i sve poplasili... dve su bile lepe i jedna mala

Sisao sam nizvodno i sreo momka koji ima 10tak godina i baca tirolsko drvce  :mad:
eto tako izrasta jos jedna generacija lopova... Momak je dobar deckic, nije on kriv, jednostavno su ga tako naucili, poklonio sam mu neku muvu ali uz obecanje da ce nauciti da musicari

U pet minuta je prosao jos jedan momak sa dva stapa i istim sistemom i jedan klinac sa celom mrezom na bajsu... lepo sam se spakovao i otisao kuci ???

kaze klinja da su sve povadili mestani i da nema ribe kao nekad i da svi koji hvataju odmah ubijaju i trpaju u kese i nose kuci :mad: kaze da svi vole da jedu ribu  :eek:

E sad nesto o samoj reci - deluje kao reka koja je dobra na pocetku sezone jer je mala i u martu bi bila idealna... Dosta je zarasla i plitka, nema mnogo virova... ogradjujem se na deo reke od Zlota pa uzvodno... priroda je jako lepa

moj zakljucak - na ovu reku ne idem vise dok se ne promeni zakon ili svest ljudi  :-X, recimo narednih deset godina
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
strashni je napisao(la):
moj zakljucak - na ovu reku ne idem vise dok se ne promeni zakon ili svest ljudi  :-X, recimo narednih deset godina

Ako cekas ovo drugo bojim se da neces docekati, ni ti nisi toliko mlad :hammer:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja ipak mislim da se stanje svesti nekih stanovnika Zlota redovno i često menja. :drunk: :pijani:
 
Vrh Dno