Zlotska Reka

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
pastrmka sa zlotske reke o ovoj reci mogu da napisem sto sta o stanovnicima oko reke nista ?
 

Prilozi

  • bahus.jpg
    bahus.jpg
    212,8 KB · Pregleda: 405

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Otvor sezone na zlotskoj reci
 

Prilozi

  • Fotografija-0001.jpg
    Fotografija-0001.jpg
    336,2 KB · Pregleda: 364
  • Fotografija-0003.jpg
    Fotografija-0003.jpg
    361 KB · Pregleda: 367

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
sta rade ti ljudi bruka jedna...bas je prljava
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Zelja mi je da obidjem ovu reku i Zlotsku pecinu,cuo sam da je prelepa priroda. Neko me je odgovorio, u smislu da je reka krajnje nepodesna za musicarenje i ja odustadoh. Posle nekih fotosa i postova vezanih  za ovu reku,Boze zdravlja ,poseticu je ove sezone  :smoke:
 

chelle

Junior member
Učlanjen(a)
28.01.2007.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Nista te nisu slagali za prirodu, prelepa je, a i reka je fenomenalna, koliko sam uspeo uzivo da vidim. Pecina takodje.
A koliko cesto obilazi ribocuvarska sluzba reku? Kako Lazarev kanjon stoji sa ribama?
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Ovu reku obilazim uzduz i popreko i slobodno vam mogu kazati da je prilicno poznajem,ovu sluku sam namerno postavio i neceti mi verovati da je jedan od cistijih delova reke.No bez obzira na nemar tzv, ljudi priroda je fenomenalna.Ribocuvarske sluzbe nema,verovatnoca da njih sretnete je isto kao kad bi ste videli i polarnog medveda.Pa kao sto sam vec negde napomenuo ja sam juce bio u krivolovu,,bez dozvole,,.Lazerev kanjon sam obilazio i dok vode ima ima i sitna pastrmka ,u kasnom letu isti ostaje bez vode,jednostavno ponire u gornjem njegovom toku mozete sresti prelepu malu recicu ,,valja mikuli,,E o njoj bi se mogla napisati posebna prica.
 

chelle

Junior member
Učlanjen(a)
28.01.2007.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Znaci tako stoje stvari, bio sam ja prosle godine na nekom planinarenju  po Maliniku, gde sam iskoristio priliku da vidim kakva je reka. Jedino sto nisam pecao.
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Na kese i plasticnu ambalazu i pokoju limenku ,silom prilika covek ogugla,pa i na uginule zivotinje kojima je mesto pod zemljom kako se i u veri pominje.

Ja se strahovito bojim ispiranja cisterni od otrovnih materija. Jedne godine u okolini JA,neki bezdusnik je generalno oprao cisternu skroz uzvodno i potrovao sve zivo u Stipljanskoj reci celim tokom,koja je puna rakova,potocne mrene,cikova,krkuse i lepih klenica i klenova. :'(

Recica je mala ,plitka,ali puna kiseonika i vrlo zivopisnog toka. Nije joj trebalo mnogo da bi se satro zivi svet u njoj. Redovno seljaci ponavljaju istu stvar,samo sto je kazna visoka,pa se paze!
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
E pa Chelle ako si bio po Maliniku i motao oko Lazerevog kanjona onda si se morao sresti i sa njom o samim abijentalnim vrednostima ovog dela juznog kucaja moze se napisati jedna lepa prica.
 

chelle

Junior member
Učlanjen(a)
28.01.2007.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Ma reka je prelepa, a i priroda takodje, ovde bi moglo cudo od pastrmskog revira da se napravi, po slikama vidim da je reka idealna i za varalicare i za musicare, jos kad bi mogao i lipljan da se ubaci, to bi bio vrh, jedino je pitanje dal bi mu odgovarao kvalitet vode. Ove godine cu sigurno a nosim stap i muhe... ako kupim dozvolu, jer resio sam da je bojkotujem, bas mi se ne daje 7000 za nekoliko izlazaka, a i sve ribe pustam jer mi ne trebaju.  :D
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Danas sa zlotske reke,vodostaj velik,voda mutna pravog musicarenje nema tek za mozda nekoliko dana.
 

Prilozi

  • Fotografija-0006.jpg
    Fotografija-0006.jpg
    249,7 KB · Pregleda: 385
  • Fotografija-0008.jpg
    Fotografija-0008.jpg
    311,1 KB · Pregleda: 385
  • Fotografija-0004.jpg
    Fotografija-0004.jpg
    256,3 KB · Pregleda: 402
  • Fotografija-0009.jpg
    Fotografija-0009.jpg
    297,9 KB · Pregleda: 363

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Na drugoj fotografiji jeli ovo drvo stalno u vodi ili se toliko voda izlila van korita?
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Ovo drvo koje vidis na slici za desetak dana ce ostati na suvom,recica je u ovom delu mala,nizvodno stotinu metara se uliva Biljevina tek nakon tega ona pocinje da lici na nekakav ozbiljniji potok.
 
Vrh Dno