26 standardnih pastrmskih muva

tokyo

Newbie
Učlanjen(a)
03.05.2006.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
Zakula je u pravu. Tip ne zna raditi muve ali sto ima materijala.... samo je stvar u tome da se emisija koju on vodi zove "26 pastrmskih muva", a i peca u ribnjacima. Od tih francuza jedan od boljih je Jean-Paul Dessaigne http://www.jpdessaigne.com/
Sto se tice musicarenja na tv spanci imaju daleko kvalitetniji program.
 
M

Mr.Zakula

Guest
Usput Simpsone,ja imam 17 godina,10 godina vezachkog iskustva i 8 godina mushicharskog staza.Nemoj da si toliko iskljuchiv sto se tice World Wide mushicharenja.Ja sam josh mlaaaaaaaad.To za tvoju generaciju mozesh da kazesh da nije uspela.I josh mnogo ispred i iza tvoje.Usput si zaboravio na Vanju Stojanovica.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Taj kanal i muve koje vezuju je sranje!
A sada se lepo vracamo na topic ili otvaramo novi da pljujemo po Francuzima (nikakav nacionalizam, jednostavno muve su im govno, barem one koje videh na doticnom kanalu!)
 
M

Mr.Zakula

Guest
Kada bi morali da se odluchite za jednu klensku mushicu,na koju bi pecali ceo zivot,sta biste odabrali???Zajebano,a?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Ludi_Zakula wrote:
Usput Simpsone,ja imam 17 godina,10 godina vezachkog iskustva i 8 godina mushicharskog staza.Nemoj da si toliko iskljuchiv sto se tice World Wide mushicharenja.Ja sam josh mlaaaaaaaad.To za tvoju generaciju mozesh da kazesh da nije uspela.I josh mnogo ispred i iza tvoje.Usput si zaboravio na Vanju Stojanovica.

Vanja who? :hammer: , sto bi rekao Mix :lol:

Daj neki link za Vanju i neki clanak, nisam uopste mislio na komercijalu da nas gledaju kao jeftinu radnu snagu. Koliko znam pricamo o kvalitetu??
Iskren da budem ja ti zelim maximalan uspeh a ako ikako mogu da pomognem i to cu uraditi.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
dr.lucky wrote:
Taj kanal i muve koje vezuju je sranje!
A sada se lepo vracamo na topic ili otvaramo novi da pljujemo po Francuzima (nikakav nacionalizam, jednostavno muve su im govno, barem one koje videh na doticnom kanalu!)

Koliko ja znam i Marc Petitjean je Francuz iako zivi u Svajcarskoj, pa i nisu mu bas muve govno a i loveeeeee :lol:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Ma Zakula ti me stvarno gledas kao bas bas pocetnika :lol:

Znam ko je Vanja i znam mu sajt ali sam te pitao o medjunarodnim uspesima i nasim vezacima. Tvoja mladost nije prepreka ako smatras da imas znanje. Voleo bih da vidim neki inostrani clanak o nekom nasem vezacu bilo na Web-u ili u stampi!!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
I koliko vidim na Vanjinom sajtu ovde se radi izgleda o sklapanju muva a ne o vezivanju?:)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Opet boolsheet! Musicarenje u Francuskoj je u zaostatku za musicarenjem u zemljama bivse Jugoslavije. Njihov nesto visi standard im dozvoljava da imaju poseban tv kanal o lovu i ribolovu, ali su im emisije cak i pored boljih uslova, mnogo gore od onih koje nasi autori prave! Logican zakljucak je da su zaostali. Francuski vezaci musica su smesni u odnosu na one koji dolaze iz naseg podrucja. Od njih su bolji i Slovenci i Hrvati i Bosanci i Srbi i Makedonci. Proverite na Internetu. Ako je neki francuski gay nesto lupnuo na njihovom programu koji je pun lupetanja i gluposti, hvala Bogu na francuskom koji ne razumem, to ne znaci nista ozbiljno. Nije to zato sto su neki od nas pripadnici nekakvog nebeskog naroda, vec zato sto smo mi bolji musicari i izradjivaci vestackih muva. Nemamo jacu vojsku, niti privredu i slicno, ali garantujem vam da nisu na visem nivou musicarske umesnosti od nas. Problem je sto neki od nas postuju sve sto dodje sa zapada, vise od domaceg. I ja volim da mi televizor bude napravljen u Nemackoj, telefon u Japanu, da mi gramofon bude Technics 1210 MK2, mikseta Numark, ali musice su mi Made in Yugoslavia! Ja znam da su najbolje. Ucimo od najboljih vezaca muva iz celog sveta, nema razloga da ne budemo bolji, jer poznajemo i njihove i nase tehnike. Na zalost oni nase ne poznaju. A mi smo jaki musicari.
Drugo, nasi preprodavci (proizvodjaci)muva, kao i svuda u svetu, trude se da zadovolje svoje trziste. Medju njima nema vrhunskih izradjivaca. To su obicni trgovci. Najbolje muve i inovacije oni samo maznjavaju od entuzijasta i talentovanih musicara kakvih ima sve vise na ovom forumu. Neke muve videcete po prvi put i na ovom sajtu. Budite uvereni da cete ih uskoro gledati i kod proizvodjaca.
Trece, izraz vezivanje muva je sasvim pogresan! Preuzimamo ga iz engleskog, bez razmisljanja. Ja kazem da je vezivanje muve trenutak kada je vezemo za predvez. Siguran sam da je pravilnije: izrada muve. Stoga, mozemo muvu lepiti, smirglati, naperiti, namirisati, stampati... dok god je ona vestacka musica.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Ma najbolji smo u svemu, i u fudbalu i u kosarci a i svi smo selektori reprezentacije. Mislim stvarno je lepo biti patriota ali samo argumentovano.
Jos uvek niko ne postavlja neki link ka domacim musicarskim uspesima na svetskom pa moze i Evropskom podrucju? Ako smo toliko dobri i kao musicari i kao "izradjivaci" muva, mora da postoji negde nesto zapisano? Od svega nemoj samo da racunamo Sloveniju jer oni nikada nisu ni bili YU (sem mozda Pepel in Kri na evroviziji :lol: )
Kako ja na netu nalazim i gomile Ceha i Poljaka i Litvanaca a sem Andrije nigde nista o "nasim"?
 

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
To sto nas nema na netu, ne znaci da ne zasluzujemo da se o nama pise i cita. Godinama smo bili u sranju (a bicemo jos koju), pa je malo publikovano u svim sferama ne samo u FF. Na nase mesto su upali "dobri momci" i tu nam niko nije kriv, ali to nikako ne znaci da ovde nema vrhunskih "tvoraca" vestackih musica. Ovaj sajt je dokaz da stvari krecu na bolje, jos koja godinica pa ce Francuzi da titluju Randju, Zakulu, Acu... :) , a ako su im i ostali ribolovacki kanali u EU ovakvi onda cemo i da se proslavimo.
P.S. Tema jest omasena, al me ponela rasprava, a admin neka slobodno brise-nema ljutis.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
To sto sa svake teme pomalo skrenemo znaci da ozbiljno "raspravljamo".
Nasih autora nema na Internetu, zato sto nemaju nikakvog razloga za to. Musicarenje je moj sport i tvoj sport, to nije nesto sto mora da se drugima prikazuje. U musicarenju se uziva dok si sam do struka u vodi. Tad prikazujes kvalitet svojih muva i svoju vestinu njenog koriscenja. Nadmeces se sa ribama i ne interesuje te Internet. Najveci deo onoga sto ces procitati na Internetu ili u casopisima, pa i u knjigama nisu napisali velemajstori, vec oni koji se bave pisanjem, uglavnom za pare. Ako nekih nacionalnosti ima vise, to znaci da je u njihovim zemljama popularnije pisanje, slikanje, koriscenje Interneta... To ne znaci da su oni bolji u tome. Meni to nista ne znaci, jer znam ko se slika, pise, objavljuje kod nas i u svetu. Ja licno poznajem ljude koji ne znaju ni da upotrebe musicarski pribor, a pisu o musicarenju decenijama i svi ih citamo. Znam i ljude koji se potkovani nekom smesnom teorijom i najkvalitetnijim priborom, sa mnogo love u dzepu, koji su takodje super zvezde, a ne umeju ni na svojoj omiljenoj reci da se dokazu u prakticnom ribolovu. Imam literaturu i recepte musica najpoznatijih autora na svetu, pa mi se smuci kad vidim koliko je tu gluposti. Ja ovo ne pisem kao Srbin. Ovo nema veze s tim. U nasem sportu i nema veze koje si nacionalnosti. Bilo da si Bosnjak, Hrvat, Slovenac, Norvezanin, pa cak i (nekome)odvratni Srbin ti si vise nego sunarodnik, ti si pobratim svakom musicaru na planeti.
Imas kod nas musicare koji nista novo ne unose u sport. Samo kopiraju tudje. Dobro je kopirati velika iskustva sa Zapada, ali ako ne uneses bar malo neceg novog, sa svojih prostora, iz svoje glave, nece te niko postovati. To je isto kao kad neki nas "rock" band ode u Ameriku da svira sa Amerikancima. To je smesno, niko mu nece odati priznanje ni za sta. Bice potpuno nezanimljiv. Ali ako unese elemente nase muzike, bice interesantan.
Evo tek sad imamo adekvatan sajt, pa mogu svi da nas citaju. Ja, za razliku od Simpsona mislim da su na ovom sajtu postavljene slike vestackih muva koje su zajebale veliku vecinu francuskih, italijanskih, spanskih, a i engleskih, svedskih, americkih... Da nije tako, sto mi ne bismo pravili muve po njihovim receptima, koji su za vecinu izradjivaca muva prosti, nego koristili svoje, efikasnije modele?
 

Harr

Newbie
Učlanjen(a)
09.01.2006.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
Nisam mogao a da vas ne ispravim kad je u pitanju ova tema. To da nasih vezaca nema na netu nije istina. Ukucajte ime Mile Kerkez i naci cete izvjestaje sa "Mustad" takmicenja u vezanju musica. Covjek se plasira u prvih deset vezaca svake godine. Gos. Milu Kerkeza sam licno sreo prije tri sedmice u Banja Luci i u razgovoru sa njim sam saznao da je jedini vezac sa prostora bivse juge a koji je pozvan u Denver na sajam svjetskih vezaca musica. Znaci ima i nasih ljudi u svjetskom vezackom vrhu.
 
Vrh Dno