26 standardnih pastrmskih muva

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Eto da se nisam umesao u ovu diskusiju ona bi zamrla na drugoj strani a ovako ce dogurati jos :lol:

Nemam pojma zasto svi pogresno kapirate a narocito Mix, da imam nesto protiv domacih vezaca. Pa ljudi ja bih najsretniji bio da po netu citam o uspehu naseg FF bas zato jer smatram da nam je mesto u svetu. Odatle i pitanje kako je moguce da nema skoro nista.

Za gospodina Mileta Kerkeza sam naravno cuo, sada na putu u Bosnu, svi pricaju o njemu i tom pozivu u Denver.
Mislim da i na ovom forumu ima kvalitetnih ljudi, ribolovaca, vezaca... Da nije tako zasto bih i postavljao ovakva pitanja. Samo treba gledati svoje interese a ne pljuvati po tudjem radu kao sto je prosao i nesretni Francuz.
 
M

Mr.Zakula

Guest
A zasto mi pljujemo po Francuzima??Niko nije pljuvao!!Mi smo samo izkomentarisali da njihov rad ne moze da pridje nashem!Nemam ni ja nishta protiv njih,ljudi imaju pravo da voze svoju voznju,zar ne?Demokratija!A ja imam osecaj Simpsone da kada mi pomenemo nash uspeh,tachnije nashe lepe kreacije,genijalna reshenja ti kao da si ljubomoran,pa zelish da nas spustish na zemlju.Valjda vishe volish nas,nego Francuze.Napravi ti lepe kreacije kao ja,Mix,i svi sa sajta (izvinjavam se onom koga nisam nabrojao),ja cu da kazem bravo!Necu da kazem nebeski narod i World Wide mushicharenje!Recicu to je kvalitetna muva,svaka chast!Zasto toliko potencirash strano mushicharenje i fly tying?Mislish da su bolji?Bolji majstori u izradi (po Mix-u) mushica??Ja ne znam gde mi to toliko zaostajemo sem u vrhunskom priboru za zapadom??
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ja pokusah da ti objasnim zasto sam postavio ovakvo pitanje ali koliko vidim ne vredi.
Lepo je postovati svoj rad ali pricati ko je bolji bez konkretnih dokaza je krajnje neozbiljno. Uostalom muve se ne dele na lepe i ruzne nego na lovne i nelovne, bar kod mene.
Zapamti ovo kao mladji kolega(samo po godinama a ne po stazu).
Samo kritika moze dovesti do dobrih rezultata. Da je bilo tako u svim segmentima naseg zivota, i drugacija bi situacija sada bila u svim republikama bivse zajednice.
Da mislim da mi veze nemamo sa fly tying-om, veruj mi da bih u svojoj kutiji imao sve same muve stranih proizvodjaca, i verovatno bih preskocio i tebe i Mixa, ali to jednostavno nije tako.
Ali znas kako ja gledam na sve to. Sada, na Ribniku, gledam muve koje prodaje jedan od poznatijih lokalnih vezaca. cena na njima 2KM ili u prevodu 1e. Ok slazem se da treba ceniti svoj rad ali te muve su napravljene od bakinog dzempera, tecinog tepiha, i zaovine suknje i u izradi kostaju 10 centi. Nigde u svetu nema sanse da se zaradi 1:10 ni na drogi ni na oruzju pa nece moci ni na muvama. E pa tako se ne ponasaju ni najveci majstori svog zanata, tako se ne uzimaju pare. Uvek me je nervirao stav "ko ih jebe moje muve love i neka plati ko moze". Ja gledam da budem maximalno i uvek realan. Tako sam narucio neke muve iz Eng. koje nisu ni za k..c, narucih jednom i nikad vise. Isto se i ovde ponasam.
 

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
He he... pa neka, i treba i to po 2?, pa ces onda ti da uzmes techine vunene charape i da nabudzis sebi svoju muhariku. Tako je bilo ovde pre 10ak godina - kupovali smo da iskopiramo i to svesno krseci autorska prava he he... pricacu jednog dana unucima kako sam bio "FF UNDERGROUND".
 
M

Mr.Zakula

Guest
U pravu je Pepa,uzmi ti techine vunene charape,tetinu suknju pa napravi muvu i lovi.Nemam nista protiv ni da ih prodajesh i po 5 evra,uvek ce se naci neko ko ce ih kupiti.Ali "napravi",to se ceni.Ruka se najvishe placa,tj. trud,a ne materijal!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ludi_Zakula wrote:
U pravu je Pepa,uzmi ti techine vunene charape,tetinu suknju pa napravi muvu i lovi.Nemam nista protiv ni da ih prodajesh i po 5 evra,uvek ce se naci neko ko ce ih kupiti.Ali "napravi",to se ceni.Ruka se najvishe placa,tj. trud,a ne materijal!

Slazem se za ruku ali nigde 1:10 :lol:
 

Laza

Senior member
Učlanjen(a)
25.02.2006.
Poruke
114
Broj reagovanja
0
nema mene dva dana,(konacno sam dobio mushice)i vi odma pocnete da se raspravljateeeeeeeeee
ljudi svi mars na vodu!!!
toliko ste kukali za maj,i sad kad je dosao...
mars na vodeeeeeeeeee

p.s.ja sam upravo gledao pobratima iz Francuske kako vezuje musicu broj 6.Mix ako te stvarno interesuje (posle ove rasprave) kazi da ti snimim!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja ne volim da pravim muve za prodaju i ne moram to da radim, ali ponekad, kad se nekom dopadnu po izgledu i lovnosti, ja ih prodajem. Nemam ni jednu muvu jeftiniju od 1. evra. Nema potrebe da pravim jeftine modele. Ima ih u prodavnicama i prave ih ljudi od kojih vecina ni ne zna sta je musicarenje. Njihove muve kostaju oko pola evra. Ako neko garantuje kvalitet i lovnost, onda njegove muve realno vrede i pet evra po komadu.
Evo matematike: Podje musicar iz Beograda u Bosnu da lovi. Kupi muve od nekog izradjivaca. "Ove su ti mnogo dobre za takve reke!" "Otkud znate?" "Znam, ne brini, samo daj lovu." Ubedi ga u dve reci. I onda nas musicar dodje na Unu. Kasno ukapira da je dzabe dao pare za one muve. Ako ne nadje dobre muve kod lokalnog izradjivaca, vratice se kuci tuzan i bez ikakvog uspeha. Gorivo+vreme+pogresne muve= dobra muva vredi pet evra.
Ne znam sto se Simpson buni kad zna da se kvalitet placa. Ako se kvalitet placa u Americi, zasto ne bi i u Bosni? Najkvalitetniji pribor je obicno i najskuplji. Muva je veoma vazan deo pribora. Dzabe ti i Sage i Powell i Abel i Dutch Reels i Rio i Mastery Series, ako nemas jednako kvalitetne muve. Ovo je jasno kao dan. Kao letnji vedar dan, a ti se probudis u motelu "Ravnjak" pored Tare! Pa upalis auto i spustis se do Levera. Je l' da?
Cek' da dodam jos nesto dok sam raspolozen:
Simpson kaze 1:10 je nepostena zarada. Znas li ti da je to njegovih pet minuuuta, a pred tobom stoji,...drn, drn, zivot cijeeeeliii. Bijelo dugme odsvira jedan koncert i podeli milion evra,. Zarada je 1:1000000.... A taj koji zna koja je muva dobra za Ribnik i napravi ti je ulozio je mozda pola zivota da dodje do tog saznanja. Jos ti to kao na posluzavnik stavlja za skromni evro. Trebalo je da se ne ponizi toliko nego da ti ih pokloni ili da ti ih uopste ne nudi. Ja mislim da Simpson jos uvek ne zna koliki je luksuz kupovati, umesto sam praviti muve!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Pravo da ti kazem sto bih se ja smarao sa perjem i kojekakvim dlakama kad mogu da kupim gotovo. :lol:
Ali simpson kupuje lose muve samo jednom i nikad vise. A onda taj koji mu proda lose muve proklinje dan kada je to uradio :hammer: .
Zato pamet u glavu i dupe uza zid :hammer:
 
M

Mr.Zakula

Guest
Sipsone,definitivno si me razocharo ovom izjavom!Pa cela sustina je u pravljenju mushica!Sve ostalo je prateca,manje bitna stvar!Pa musicarski stap,konac,chekrk itd.... je nastalo da bi se ta mushica sto bolje iskoristila!Mislish da je taj Elian,kako se vec zove,imao mushicarski stap,konac,chekrk,brethable cizme i prsluk??!!Znash kako,ja takve kao sto si ti nazivam NOVOKOMPOVANIM mushicharima!Vrati se na plovak,tamo ti je mesto.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Pa jebote vi se lozite na te plovkaroske ribe, babuske, stuke i bodorke :lol:
Ako je tebi sustina u pravljenju muva, otvori fabriku i zajebi pecanje. Meni nije, niti ce ikada biti. To je kao da si varalicaru rekao "jebes Rapale, Mepsa, ABU Atome,... ako ih ne pravis sam". Ako nekada pozelim da sam pravim muve, ucinicu to samo zbog vas koji to predstavljate kao vrhunsko dostignuce. Cisto da dokazem i da sa gadnim i ruznim muvama moze da se lovi isto uspesno kao i sa tim vasim lepim. Riba je ocigledno toliko glupa kada se hvata na dlake, plastiku, dzempere i tepihe. Dok sam bio varalicar isto sam tvrdio i za wobblere i twistere, lovio sam smudja cak i na parce najlon kese cisto da skinem tu famu oko varalica i boja i da dokazem da moze da se lovi na sve a ne samo od "cuvenih" proizvodjaca.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
OK Zakula,
Sada mislim da si preterao i dalje vredjanje clanova NECU da tolerisem!
Svako ima pravo da muiscarenje shvata kako on smtra i ima pravo da iznese svoje misljenje. Mozes da polemises, mozes da se neslazes, mozes argumentima da mu objasnis da nije u pravu ali da nekog ti preorjentises na plovak i to na pogrdan nacin nije u redu!
Ja naprimer apsolutno se NE slazem sa simpsonom u vezi vezivanja musica. Meni je to uzitak i lalala...
Otvarajte novu temu inace sledi katanac na ovu!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Laki bre, nemoj da zajebavas. Nigde se nisam osetio uvredjenim i nema razloga za to. Jedino da napravis neki novi thread i ubacis pola postova odavde u njega.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Moracu to da uradim, jaooooo posao od sat vremena. Naplaticu Vam to na vodi. Clanovi mi duguju 2 litra Coca-cole!
 
M

Mr.Zakula

Guest
Ok Simpsone,koplja na dole!Necemo vise na tu temu!Kako kaze Laki,svako ima svoje shvatanje!Peace!Laki,evo,ja ti kupujem kada se vidimo 4 litra coca cole.Ali mora da postoji tu jedan uslov!Da je popijemo zajedno!
 
Vrh Dno