Ada Ciganlija

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Sat tek vidim kako su dobre ove fotke pod vodom  :tbumb:
Ma možda bude ok vreme i sledeće nedelje pa izletimo!
Samo moramo da modifikujemo strimere.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Obavezno... sad znamo sta ce da im dodje glave :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
oholi je napisao(la):
Obavezno... sad znamo sta ce da im dodje glave :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk


može li da se gazi uz obalu,sa kombinezonom bi to tek bilo pravo pecanje ?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Moze.... bilo bi vrh tako

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Obala je klasična plaža nasuta šljunkom zbog kupača. Na ovom delu gde smo pecali se ne kupa pa je u prvih 2-3m je pojas trave. Najbolje bi bilo da se zagazi na 2m od obale, gde je dubina do 1m, i da se vuče paralelno sa obalom preko trave.

X - označava  koliko je opala voda sad u odnosu na ovaj snimak. Ovde smo stajali u patikama  :D


 

Prilozi

  • canjepe.jpg
    canjepe.jpg
    132,4 KB · Pregleda: 260

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Ne, ali možeš da sedneš, pijuckaš kafu i da uživaš u pogledu. Kao što smo ja i simpson gledali kako oholi baca jednoj štukici a druga izleće iz trave i kupi strimer.  :yeswink:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Znaci zovnete mene da vadim ribu a vi pijete pice :D

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ja sam proveo lepe dane pecajuci na adi  :) gotovo ceo letnji raspust sam provodio na suprotnoj obali od ove necine fotografije pecajuci babuske i deverike , po nekog smudja na keder i naravno nezaobilazne cverglane  :D . to je bilo u drugoj polovini 80 ih godina . neko je pomenuo bucova koga je koliko sam shvatio nemoguce uloviti na musicarski pribor jer ne prilazi obali? tada ga je bilo nenormalno mnogo . jurili su pored same obale i redovna pojava je bila da te poprska vodom kada pojuri sitnu ribu . to mi je ostalo u secanju jer jos uvek nisam poceo da varalicarim i samo sam mogao da ih gledam kako jure.
sta se to promenilo pa ribe vise ne prilaze u domet strimera?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Nema vise toliko ribe verovatno.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Najverovatnije se promenilo samo riblje stanište a i privredni ribolov na otvorenoj Savi i Dunavu je sigurno imao znatan uticaj. Uostalom od tih 80ih do sada se sve promenilo. Na mom Timoku, recimo, niko nije privredno ribario pa su ribe jednostavno nestale tj. znatno se smanjio njihov broj.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Na adi nema privrednog ribolova. Verovatnije je to sa stanistem i izlov. Iako je zabranjeno riba se nosi sa ade

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Na Adi je sada stanje super u odnosu na pre recimo 7-8 godina. Tada je u jezeru bilo samo cverglana i poneka bas bas krupna riba. Onda je doslo neko poribljavanje saranima za SP, pa se kralo na veliko ali dosta ih je i ostalo. Stuke takodje ima dosta, vecinom male ali porasce jer se ne nosi u znatnim kolicinama. Ima dosta deverike i to bas krupne ali se slabo ciljno peca iz meni nepoznatih razloga. Potencijal jezera je ogroman, extra lako se cuva, 1 covek ga cuvao kao nista. Medjutim kao sto je u drzavi puno nelogicnosti tako je i u ovom slucaju. Adom gazduje Eko Ribarstvo Valjevo, cuvari na adi nisu cuvari vec priuceno obezbedjenje uprave ade. Zamislite kakav apsurd da jezerom u srcu glavnog grada Srbije gazduje firma iz Valjeva. Neverovatno.
Kada bi sad poceo da pricam o kolicinama smudja koje sam hvatao na Adi kao omladinac, malo je jedan forum. I ne samo ja, gomila ljudi je extra hvatala smudja i krupnu babusku.
 
Vrh Dno