Ada Ciganlija

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.175
Lokacija
Čačak
Mogao bih i ja malo da gazdujem :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Moraćeš da sačekaš da Simpson raspiše javnu nabavku ili nešto slično  :D
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.175
Lokacija
Čačak
Strelac...ovaj dan kad smo bili.... setkam obalom svakih desetak koraka stuka iz plicaka bezi ka dubini...bile su i u parovima.... vodu bi bilo dobro da neko pismen uzme na gazdovanje.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Pazi ovako, ako je takva stvar, evo mi (Denmil i ja) da raspišemo javnu nabavku, pa za neku nimfu ili suvu da ti onako  ;) "prepišemo" lokaciju pa ti posle vidi šta ti je činiti  :D :D :D

Bojane, zezamo se malo
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
921
Broj reagovanja
87
simpson H je napisao(la):
  Adom gazduje Eko Ribarstvo Valjevo, cuvari na adi nisu cuvari vec priuceno obezbedjenje uprave ade. Zamislite kakav apsurd da jezerom u srcu glavnog grada Srbije gazduje firma iz Valjeva. Neverovatno.

Bojane,ribocuvar na Adi je takmicar u plovkarenju i osoba koja poznaje svoj posao,pobrkao si situaciju,sa pre 7-8 godina  ;)
Minimalne kolicine uspeju da se odnesu sa Ade u poslednjih par godina,prvo zato sto nas dosta ima telefon od naseg nam druga koji prilicno brzo dolazi na mesto zlocina i koliko znam vrlo efikasno reaguje

Te mislim da bi trebali da se suzdrzite od komentarisanja stvari koje ne poznajete.

A i sta ti to govori Oholi sto vidjas stuke pri obali ,i kako bi to tacno trebalo da se gazduje po tebi?
U jezeru nikad od kako ja tamo pecam za 17godina nije bilo vise smudja ,bandara i stuke(a da nije poribljavana)

I stuka Oholi nikad nije u paru!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
neba je napisao(la):
Bojane,ribocuvar na Adi je takmicar u plovkarenju i osoba koja poznaje svoj posao,pobrkao si situaciju,sa pre 7-8 godina  ;)
Minimalne kolicine uspeju da se odnesu sa Ade u poslednjih par godina,prvo zato sto nas dosta ima telefon od naseg nam druga koji prilicno brzo dolazi na mesto zlocina i koliko znam vrlo efikasno reaguje

Te mislim da bi trebali da se suzdrzite od komentarisanja stvari koje ne poznajete.

A i sta ti to govori Oholi sto vidjas stuke pri obali ,i kako bi to tacno trebalo da se gazduje po tebi?
U jezeru nikad od kako ja tamo pecam za 17godina nije bilo vise smudja ,bandara i stuke(a da nije poribljavana)

I stuka Oholi nikad nije u paru!

Cega bre da se uzdrzavam? Ne gazduje Raca?Mozda mu je to cuvar od najvise prosle godine, pre 2god kontrolisao me onaj sa kapije, pa posle njega neki iz upravne zgrade, nemaju veze sa ribolovom a jos manje sa cuvanjem. Ja probam musicarski stap a on meni kaze da je zabranjeno to potezanje i grabuljanje. Jos meni na vrhu kicanka bez udice. Pre 3-4 godine morao sam licno da zovem Hegedisa da ubedi ove sa Ade i objasni im sta je musicarenje.

Za 17 godina i nije bilo vise smudja, potpuno si u pravu. Ali ti je nedovoljan staz da bi znao da je to najvise 15% od onoga koliko ga je bilo pre 25-30god. Pazi ja ponikom u 3 ujutru na spic a u 7:20 pun gas nazad da stignem na prvi cas i usput razmisljam sta cu sa smudjevima. Pa kukaj drugu preko puta skole da stavi u frizider do sestog casa. Idi bre Nebo koja je ovo smesna kolicina ribe nisi ni svestan. Tada se upisivao ko je hteo, pitaj nekoga. Horde ribolovaca sa setajucim plovcima i kederima ceka da proradi buk, a mi klinci sa strane cepamo na CD7 (ko je imao srece da je kupi kod Zike). Par godina kasnije kao srednjoskolac sa Banetom Valkovicem na Adi, on cepa smudjeve a ja pored na kolenu radim kontrolni iz biologije. Pa ako mi da 5 onda mogu i ja da zabacim koji put i makar se upisem :hammer:
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Ovo za adu si u pravu. Posto skoro ceo zivot pecam na adi znam i kroz kakve promene je sve prosla u poslednjih 30 godina. A jel se secate kad je onaj genije (zaboravio ssm mu ime) pustio americkog somica aka cverglana. Posle kad je shvatio kako nas je zajebao poribio sa velikoustim basom. Na zalost brzo su ga izlovili. Steta, to je savrsena riba za adu.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
gresim li ili je udela u tom poribljavanju imao milos djonic?
ja to vreme pamtim po ogromnim saranima i amurima koji su hvatani . licno sam prisustvovao ulovu amura od 25kg i spadanju sarana od sigurno 30kg u zadnjim momentima borbe pored same obale
 

ramplinstinski

Senior member
Učlanjen(a)
11.10.2009.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Bgd
A tek majski somovi sa Ade...lepi kasike, i cepaj...pa jos ako je nevreme...
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
921
Broj reagovanja
87
Simpsone,Cuvar na adi je Sale ,jedan od bas aktivnih clanova saveza i organizatora plovkaroskih takmicenja
I svaki put kada me je neko kontrolisao u prethodnih 5 godina bio je on
U dogovoru sa obezbedjenjem ade koje je kao palo sa marsa stoji dogovor da otprilike makar prekontrolisu ,ako on nije tu
Uvek se moze neko provuci sa tim da na bajsu odnese neko ripče i to je to,mizerna kolicina
Uostalom sa drugovima koji svakodnevno pecaju na adi,vidim da to lepo funkcionise,jer i oni svi pozivaju u slucaju ribokradje
A te price sta je bilo pre 30 god su otrcane fraze,pa svuda je bio raj pre 30 god
Znam samo ko je najvise i najvece smudjeve hvatao u prethodnih 15  :hammer:
A koliko sam ja vremena proveo na istoj ne mozete svi zajedno da skupite,jer sigurno niko nije proveo 5 god svaki dan i minimum svaku drugu noc
Imas uostalom moj tekst u novostima iz 2007 godine sa realno opisanim stanjem situacije tada na jezeru,izguglaj procitaj poucan je

Misa Djonic jeste i napravio sranje p.s. Majski somovi se i dalje hvataju,samo neki cutimo o tome
 

ramplinstinski

Senior member
Učlanjen(a)
11.10.2009.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Bgd
Hvataju se...mozda 10-ak posto od neke '84-'85...mozda ni toliko...i da, zadnjih 15-ak izlazaka na Adu ne videh cuvara, doduse uvek je to radni dan u prepodnevnim satima...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Nebo aman, proveo sam dane, mesece, godine na Adi. Pobogu pred nosom mi je od 1971. Makiski put prometan, a sa druge strane dzungla. Vise sam na Adi karao nego sto si ti pecao :)

Sent from my HTC One using Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.175
Lokacija
Čačak
Nebo stuke sam u vise navrata licno gledao da budu jedna uz drugu. U sred leta najcesce. Dal je musko i zensko ili neka evropska varijanta para ne bih znao al da borave u paru borave sigurno.
Cuvar fali jezeru, nisam cesto tamo al ga ja ne videh nikad. A sitna stuka uz obalu nije pokazatelj bogatstva vode. Samo da je uspeo neki mrest.
Pa na tamisu kojeg masakriraju non stop sam imao situaciju da ceo dan lovim ovako male stuke.... uhvatim debelo preko 50kom.... pa opet tamis nije bogata reka. Ima ribe al daleko je od dobrog stanja....

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 
Vrh Dno