AMADOU

HITNA

Senior member
Učlanjen(a)
04.12.2005.
Poruke
166
Broj reagovanja
0
IZVRSNO RJESENJE ZA POSUSITI MUHE NAROCITO ONE OD CDC-a



http://img228.imageshack.us/my.php?image=p1020167nc2.jpg
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Pozdrav Hitna.Isti takav Rudijev amadou mi visi na prsluku i mislim da je extra stvar.Pogotovo za suve muve sa CDC krilima.Ja sam moj kupio u Zagrebu u Škorpionu,i mogu ti reći da me je koštao dosta,mislim oko 50 DEM,u ono vrijeme.
 

HITNA

Senior member
Učlanjen(a)
04.12.2005.
Poruke
166
Broj reagovanja
0
sto se tice cijene malo mu je opala i ja sam ga u Racy platio 20 eura


evo link ko ga dobro koristi


http://www.petitjean.ch/eng/Amadou/default.asp
 

vlajkoni

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
128
Broj reagovanja
2
AMADOUUUUUUU,
Super za 20 e. Za te pare mozes da kupis par hiljada kilometara guz papira ili papirnih maramica.
Jedno pitanje:
Zasto vuk ne pase travu?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
vlajkoni je napisao(la):
AMADOUUUUUUU,
Super za 20 e. Za te pare mozes da kupis par hiljada kilometara guz papira ili papirnih maramica.
Jedno pitanje:
Zasto vuk ne pase travu?

Za cenu tvog kompleta pribora mozes da kupis vise ribe nego sto ces uhvatiti narednih 5 god. a kad bi je pustao morao bi da pozivis par vekova.
I sa losim biolozima se druzis kada nemas pojma zasto vuk ipak ponekad i pase travu :D
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
628
Broj reagovanja
112
Znao sam da se ovo pravi od neke gljive, ali nisam znao da je tartuf u pitanju  :wacko:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ta gljiva se uglavnom naziva guba (trud ili kresivna guba) i raste u svim listopadnim šumama na drveću. Moj deda i mnogi drugi pčelari su je koristili i još uvek koriste u pčelarstvu. Dobro posušenu narežu na komade i pale da dobiju dim kada žele da vade med iz košnica i žele da malko oteraju pčele od košnice. Idite u šumu i nađite jednu gubu. Otkinite posušite ako več nije suva. Narežite u željeni oblik i na lepite između kože i uradite taj privesak za sušenje mušica  ;) i recimo nešto ovako nije uopšte teško uraditi. Da bi postala meka ju treba prethodno prokuhati.
veniard_amadou_patch.jpg

i to ako sami uradite  ne košta 20€  Ko voli da plača svaku sitnicu neka uživa u tome  ;)

Nekada su je koristili i za upaljače u puškama nabijačama i kuburama  :)

Fomes_fomentarius.jpg
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ne mogu da se naslusam ovog Sebastiana kako on to neiskvareno sve prihvata zdravo za gotovo :D

Seb jel stvarno mislis ovo sto si rekao? Zar zaista verujes da je kompletan proces proizvodnje amadou-a samo ubrati pecurku i osusiti je? :D
Znas li kako izgleda proces od susenja pecurke do finalnog proizvoda zilavog i dugotrajnog parceta amadou-a sa neverovatnom moci upijanja. Kuva se u pravu si ali znas li u cemu? Brate platio bi i 50e samo da ne radim to :D :D

Jedna preporuka za one koji nisu upoznati sa ovim, ne lizite slucajno amadou :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
dragi sims, proces sigurno nije neka meta fizika i skranje je prosta kao i vecina stvari i ako se to provali zaista je smesno dati 50€ za parce koze i gljive  :D ja znam da neki vole da kupe nesto i jos da je gore neki logo neke priznate firme ali nekima su takvi detalji skranje nepotrebni...ja eto radije susimmuvu o majicu ili wc papir i nikada necu dati 50€ za nesto takvo  :blush: sto mogu i sam uraditi. Ozbiljno mislim o tome...meni to nije smesna zamisao, dapace smesno mi je dati za taj komadic 50€ kada se da kvalitetno loviti i bez toga a također to se da izraditi kod kuće.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sebastian je napisao(la):
dragi sims, proces sigurno nije neka meta fizika i skranje je prosta kao i vecina stvari i ako se to provali zaista je smesno dati 50€ za parce koze i gljive  :D ja znam da neki vole da kupe nesto i jos da je gore neki logo neke priznate firme ali nekima su takvi detalji skranje nepotrebni...ja eto radije susimmuvu o majicu ili wc papir i nikada necu dati 50€ za nesto takvo  :blush: sto mogu i sam uraditi. Ozbiljno mislim o tome...meni to nije smesna zamisao, dapace smesno mi je dati za taj komadic 50€ kada se da kvalitetno loviti i bez toga a također to se da izraditi kod kuće.

Pa seb ja ti pricam jer znam u cemu se kuva, i veruj mi radije cu da platim 50e (ipak kosta samo 20e) nego da kuvam suvu pecurku dva dana u konjskoj mokraci :D
I slazem se da se da kvalitetno loviti i na germinu, i na kavijar jos efikasnije pa naravno da moze i bez amadou-a
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
simpson H je napisao(la):
Pa seb ja ti pricam jer znam u cemu se kuva, i veruj mi radije cu da platim 50e (ipak kosta samo 20e) nego da kuvam suvu pecurku dva dana u konjskoj mokraci :D
A jel morada bude od konja ili može i od kobile :doh:

@Seb
:tbumb:
Pretpostavljao sam da je AMADOU u stvari običan trud, hvala na objašnjenju!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Bio jednom jedan kviz neposredno posle osnivanja ukinutog Trećeg Kanala RTS-a, a u njemu Mega Svetski Car RAMBO AMADEUS kao voditelj. U tom kultnom kvizu postojao je GLAS RAZUMA.
Kao pravi element potrošačkog društva u svim ovim godinama pokupovao sam sve što mi se učinilo "neophodnim" da poboljšam svoje mušičarske rezultate. Raznih džidža-bidža imam pune kutije, ali AMADOU mi i dan danas stoji na prsluku. Sušim ja muve i raspucavanjem, perem, gnječim o rukave košulje ali kao što piše u prvom postu:
HITNA je napisao(la):
IZVRSNO RJESENJE ZA POSUSITI MUHE NAROCITO ONE OD CDC-a
Naravno može i bez njega.
A naravno može se i uraditi u kućnoj radinosti, mislim da Sale iz Vranja to poodavno radi i prodaje. Pitanje je raspoloživog vremena, radoznalosti, želje i interesovanja. Moju prvu stegu sam uradio sa drugarom u kućnoj radionici!
@ Seb - samo napred ako ti je zanimljivo i pošalji mi uzorak na testiranje :)
@ Simpson - kupi i jedan rezervni kao i ja jer mi je tako mnogo jednostavnije  :)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Amadou koji pravi Gaga iz Vranja i koji se moze naci kod nas nije dovoljno kuvan. Naravno i Gaga to radi na isti nacin ali ocigledno nema strpljenja duze to da radi (potpuno ga razumem :D)

Joco verovatno moze i od kobile, probaj pa javi :D
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Evo sta sam ja nasao...
http://www.capnfishy.co.uk/resources/Articles/amadou.htm

malo sam jos prosarao po netu i zaista mislim da je u danasnje doba suludo kuvati tu pecurku u konjskoj mokraci...to je bas za one hard retro musicare...

Jedan tip na UK forumu je poceo pre par nedelja da sprema svoj amadou tako sto ga je potpio u u "washing soda" - pretpostavljam da to treba da ima slicne sastojke kao mokraca - neki nitrati, nitriri jeb...li ga sta...gazda Laki ce to da zna bolje - da se ne uvredi, ne mislim da je strucnjak za konjsku mokracu :D
 
Vrh Dno