AMADOU

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Bogdan je napisao(la):
Ne znam po cemu sam mali u odnosu na tebe...kilaza mozda..ajde da ti verujem jer ionako se u Srbiji sve meri na kilo i na centimetar...
Vaspitanje...kako prema kome...kad god napisem nesto sto i u najludjoj masti kvari tvoj trgovacki biznis ti pocnes da me nazivas lazovom...zato dobijes sta trazis...od takvih agresivaca sam i otisao iz Srbije i ne ocekujes valjda da te mazim i pazim dok ti mene nazivas lazovom...

A sad o tebi lazovu...nikad nisam tvrdio da imam veze po UK...znam neke ljude i imam puno informacija ali se ne bavim trgovinom i to me ne zanima kao sto smo davno raspravili...bavim se sasvim drugim stvarima u zivotu...Lakija i Mixa nisam video u UK jer nisam trgovac i nista im ne uvaljujem...Nista mi nisu trazili...da jesu...pomogao bih koliko mogu, kao sto svakom ko me zamoli pomognem...Protu ne znam i nikad ga nisam video...samo sam mu jednom prilikom skrenu paznju da neko poput tebe pokusava da mu uvali kineski cekrk (kao fol mala hand made UK manufaktura) za 110 evra koga sam ja platio 40 evra...tom prilikom je rekao da sledeci put ponesem 50 takvih cekrka i da ih sve opskrbim na sta sam mu odgovorio da se ne bavim trgovinom i nista mu nisam obecao...neka se javi neko kome sam nesto obecao a da nisam ispunio i neko na kome sam nesto zaradio...

Simpsone ne budi vise smesan i mani me se ...meni i svakome na ovom forumu je potpuno jasno zasto si se ti vratio na ovaj forum...nekako je koincidiralo sa tvojom idejom o otvaranju musicarske radnje...e ZATO ja i ti ne funkcionisemo...mrzim ljigavce, uvlakace, trgovce i politicare...a ti si uspeo da zaokruzis sve te odgovore...

Kada kazem mali mislim na ono mali covek, mis, veverica, sitna dusa i to...
Kada bih se ja plasio da ce takvi poput tebe da mi kvare posao nebih ga ni radio veruj mi. Jadnika i pacenika ce biti uvek.
I opet se bavis lazima poredeci trgovce iz ruke i radnju gde na svakom prizvodu postoji deklaracija. Ono sto ne odgovara istini kod nas se zove laz ili si i toliko zaboravio maternji jezik.
Vec sam ti rekao da si previse mali (kakrakterna osobina) da bi znao razloge mog povratka na ovaj forum koji nikada nisam ni napustao. Prestao sam da pisem neko vreme i to je vreme proslo. Mnogo mi je drazi nego tebi, a zna to i onaj koji treba da zna.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Nek ovde bude kraj ove rasprave ukoliko neko ima nešto da kaže pametno o amadouu. Npr. naši stari su ga zvali trud. Ako imaš i ognjilo, onda lako pripališ lulu.  :bye:
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
zvezdan je napisao(la):
Kuku,kuku,ode tema u ... materinu.

Pa ode kad se javi trgovac i pocne da ismeva Sebastijana koji covek pise najkvalitetnije teme na ovom forumu...ali ne...Simpson zna bolje...smesan si ti Sebastijane...sve je to sranje sto ti pricas i radis...on zna bolje...idite kod njega u radnju sve ce da vam objasni i pokaze...samo ponesite kintu...

vise se BRE stvarno pitam za sta sluzi ovaj forum ustvari...da ljudi kojima je musicarenje hobi razmenjuju iskustva ili da oni kojima je musicarenje biznis promovisu isti na ovim stranicama ???
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ovo za ismevanje si u pravu,ako neko hoce da iznese svoje misljenje koje je drugacije,moze ga upakovati u finiji papir.Potcenjivanje tudje ideje i volje nema smisla.
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Pokusavam da se vratim na temu...

Ne znam da li je ona gljiva sto je Sebastijan postovao (bela na drvetu) dobra ili ne. Kazu da te bele nisu vrsta koja se koristi za "musicarski" amadou - treba da budu neke tamne, braon boje...Ako se neko razume u gljive neka kaze...
 

vlajkoni

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
128
Broj reagovanja
2
O Simpsone veliki,
Pa sto mi ranije nisi rekao kako se pravi AMADUUUUUU. Nikad mi ne bi palo na pamet da donesem ona dva od "Kize" do "Galovice". Ja se mozda druzim sa losim biolozima (sa jednim sam (valjda) dozivotno udruzen, a zamisli taj biolog je doktorirao na bolestima PASTRMKE) al su dobri ljudi. A ovo sa pustanjem ribe nisam bas najbolje razumeo.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Bogdan je napisao(la):
"Bogdane veruj mi da si mnogo mali da me oteras sa bilo koje teme. A obaska sto si pokazao svoje pravo vaspitanje. Vidim i da si od silnih veza po engleskoj dozvolio da Mix i Laki povoljno prodju u radnji gde su kupovali musicarski materijal. I Proti si bese obecao silne usluge na nekom drugom forumu. Zato ti i ja nikako ne funkcionisemo jer ja ono sto obecam to i uradim a ti samo pricas i talasas.
Valjda sam se dovoljno izjasnio da me ne zanimaju te samogradnje ali zato cu ti rado pomoci kada budes pravio amadou za svoje upotrebe. Za tebe cu besplatno da popisam svaki primerak koji budes drzao.
"

Ne znam po cemu sam mali u odnosu na tebe...kilaza mozda..ajde da ti verujem jer ionako se u Srbiji sve meri na kilo i na centimetar...
Vaspitanje...kako prema kome...kad god napisem nesto sto i u najludjoj masti kvari tvoj trgovacki biznis ti pocnes da me nazivas lazovom...zato dobijes sta trazis...od takvih agresivaca sam i otisao iz Srbije i ne ocekujes valjda da te mazim i pazim dok ti mene nazivas lazovom...

A sad o tebi lazovu...nikad nisam tvrdio da imam veze po UK...znam neke ljude i imam puno informacija ali se ne bavim trgovinom i to me ne zanima kao sto smo davno raspravili...bavim se sasvim drugim stvarima u zivotu...Lakija i Mixa nisam video u UK jer nisam trgovac i nista im ne uvaljujem...Nista mi nisu trazili...da jesu...pomogao bih koliko mogu, kao sto svakom ko me zamoli pomognem...Protu ne znam i nikad ga nisam video...samo sam mu jednom prilikom skrenu paznju da neko poput tebe pokusava da mu uvali kineski cekrk (kao fol mala hand made UK manufaktura) za 110 evra koga sam ja platio 40 evra...tom prilikom je rekao da sledeci put ponesem 50 takvih cekrka i da ih sve opskrbim na sta sam mu odgovorio da se ne bavim trgovinom i nista mu nisam obecao...neka se javi neko kome sam nesto obecao a da nisam ispunio i neko na kome sam nesto zaradio...

Simpsone ne budi vise smesan i mani me se ...meni i svakome na ovom forumu je potpuno jasno zasto si se ti vratio na ovaj forum...nekako je koincidiralo sa tvojom idejom o otvaranju musicarske radnje...e ZATO ja i ti ne funkcionisemo...mrzim ljigavce, uvlakace, trgovce i politicare...a ti si uspeo da zaokruzis sve te odgovore...

Čisto da potvrdim ovu Bogdanovu izjavu. Nadam se da će se ovim rasprava završiti.
http://musicarenje.forum3.biz/eekrci-f13/hand-made-from-uk-t278-30.htm

@Vlajko
Oćemo li da beremo trud znam gde ga ima?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Bogdan je napisao(la):
Pa ode kad se javi trgovac i pocne da ismeva Sebastijana koji covek pise najkvalitetnije teme na ovom forumu...ali ne...Simpson zna bolje...smesan si ti Sebastijane...sve je to sranje sto ti pricas i radis...on zna bolje...idite kod njega u radnju sve ce da vam objasni i pokaze...samo ponesite kintu...

vise se BRE stvarno pitam za sta sluzi ovaj forum ustvari...da ljudi kojima je musicarenje hobi razmenjuju iskustva ili da oni kojima je musicarenje biznis promovisu isti na ovim stranicama ???

Procitaj thread ponovo pa vidi ko je pre postovao o amadou simpson ili Seb? Ne prolaze tvoje konstantne lazi. Upravo ti si skrenuo ovaj thread u pravcu drvenih cekrka a i Seb zna koje je moje misljenje o tome rekao sam mu i na MSN nebrojeno puta. Sad se postavljas kao njegov zastitnik, kapiras da ga podcenjujes na taj nacin.
I ne prodajem amadou (niti imam nameru) o kome je ovde rec pa tako nisam imao ni jedan jedini razlog da ga hvalim. Zato te molim da prestanes sa lazima jer za te stvari ne mogu da odolim a da ne reagujem. Mada razumem da moras svima da se uvlacis da bi mozda otisao na neko pecanje kad dodjes.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ne volim kad se svađaju Bogdan i Simpson. Ubeđen sam da će ih brzo proći. :lol:
Predlažem Bogdanu da se ne upliće toliko u rasprave o poštenju trgovaca, a i Simpsonu da se ne zamlaćuje baš toliko sa analizom Bogdanovih namera. Poznajući obojicu uočio sam neke zablude kod njih. Mislim da Simpson nije toliki trgovac kao što Bogdan naslućuje, niti je Bogdan ikakav trgovac i čovek zainteresovan da nekome nešto proda. Molim vas da se smirite momci, jer vi jedan drugoga uopšte ne poznajete, ako se ne varam.
Ako Simpson reklamira neku robu jer je trgovac, neka ga. Ja bih mu dao mogućnost da na ovom sajtu reklamira svu svoju robu, pa makar je prodavao i 10 puta skuplje nego što vredi.  Ne brini Bogdane, već sutra će još neko otvoriti Flyfishing Shop, pa bi takav plan brzo propao. Tržište je otvoreno i najmanje 10 čoveka prati šta će biti sa njegovim shopom, od kojih bar petorica moli Boga da propadne :respect:.
S druge strane Simpson kao budući trgovac ne sme da se upušta u forumske rasprave o svom i tuđem poštenju. On bi morao da ćuti na prozivke i kritike upućene trgovcima, jer je to neminovno. Mislim da on ne bi smeo ni da raspravlja o kvalitetu proizvoda koje nudi, već da to prepusti eventualnim korisnicima i pažljivo prati njihovu reč. Ako je ozbiljan trgovac, ovde pravi početničke greške usled nervoze  :wacko:.
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Ne volim kad se svađaju Bogdan i Simpson. Ubeđen sam da će ih brzo proći. :lol:
Predlažem Bogdanu da se ne upliće toliko u rasprave o poštenju trgovaca, a i Simpsonu da se ne zamlaćuje baš toliko sa analizom Bogdanovih namera. Poznajući obojicu uočio sam neke zablude kod njih. Mislim da Simpson nije toliki trgovac kao što Bogdan naslućuje, niti je Bogdan ikakav trgovac i čovek zainteresovan da nekome nešto proda. Molim vas da se smirite momci, jer vi jedan drugoga uopšte ne poznajete, ako se ne varam.
Ako Simpson reklamira neku robu jer je trgovac, neka ga. Ja bih mu dao mogućnost da na ovom sajtu reklamira svu svoju robu, pa makar je prodavao i 10 puta skuplje nego što vredi.  Ne brini Bogdane, već sutra će još neko otvoriti Flyfishing Shop, pa bi takav plan brzo propao. Tržište je otvoreno i najmanje 10 čoveka prati šta će biti sa njegovim shopom, od kojih bar petorica moli Boga da propadne :respect:.
S druge strane Simpson kao budući trgovac ne sme da se upušta u forumske rasprave o svom i tuđem poštenju. On bi morao da ćuti na prozivke i kritike upućene trgovcima, jer je to neminovno. Mislim da on ne bi smeo ni da raspravlja o kvalitetu proizvoda koje nudi, već da to prepusti eventualnim korisnicima i pažljivo prati njihovu reč. Ako je ozbiljan trgovac, ovde pravi početničke greške usled nervoze  :wacko:.

Evo ja cu tebe, kao mog prijatelja da poslusam i da prekinem komunikaciju sa S.

Ali pre toga cu da kazem da ja njemu najiskrenije zelim da mu posao uspe. Cak i ja volim sto ce u Srbiji biti otvorena specijalizovana musicarska radnja i sto cu moci da kupim nesto ako mi zatreba. Ja protiv toga nemam nista, ali ja ne volim trgovce, a on je veliki i dobar trgovac...nemoj da ga branis Randjo...ceo njegov plan je dobar i pametan...sa svima ce sad da bude kao OK...onako izdaleka ce da promovise svoju robu...ako nicim drugim, ono svojim prisustvom po svim forumima...zbog toga je otvorio i svoj sajt...koji mi se uzgred veoma dopada i ima zanimljive i kvalitetne clanke...sklopice neki friendly deal sa uticajnim osobama...poput poznatih musicara i osoba koje se nesto pitaju...oni dobiju neki popust ili komad opreme za dz...njemu besplatan marketing, cak sam i ubedjen da ce se uskoro na ovom sajtu pojaviti njegova reklama...itd...itd...sve je to sasvim normalno i odlicno zamisljeno i ja bih isto to uradio da sam trgovac ALI NISAM i ne volem ih, pa to ti je...

dodatan problem izmedju nas dvojice je taj sto on mene optuzuje da sam lazov kako god zine...e to je vec nesto sto ja nisam spreman da ocutim...on je ocigledno pametan i spretan covek/trgovac i zna dosta...ali znam i ja i na ovom forumu jos uvek ne postoji pravilo kojim se nekom zabranjuje da iznosi svoje misljenje ukoliko ono steti Simpsonovom biznisu...kad se to pravilo (koje moze da bude sasvim legitimno) pojavi ja odlazim...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Bogdane, ja uopšte nisam primetio da je Simpson vešt trgovac. Zapravo, ja mislim da je on nov u tom poslu i da tek treba da uči i o mušičarenju i o trgovini koja prati naš sport. Ti ga previše ishvali, Bogdane  :doh:.
Teško je zaraditi na mušičarskim potrebama. Najviše se zarađuje na onome što mušičarima uopšte nije potrebno, a dobar trgovac je tu da ih ubedi da što više potroše. Simpson će zaista morati da se ozbiljno pozabavi ovim problemom ako želi da zarađuje i živi od prodaje mušičarskog pribora...
Ovaj razgovor ipak ima isuviše malo veze sa temom koja bi mogla nekoga da zainteresuje na ovom mušičarskom sajtu. Momci- AMADOU! :secsec:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Bogdan je napisao(la):
Evo ja cu tebe, kao mog prijatelja da poslusam i da prekinem komunikaciju sa S.

Ali pre toga cu da kazem da ja njemu najiskrenije zelim da mu posao uspe. Cak i ja volim sto ce u Srbiji biti otvorena specijalizovana musicarska radnja i sto cu moci da kupim nesto ako mi zatreba. Ja protiv toga nemam nista, ali ja ne volim trgovce, a on je veliki i dobar trgovac...nemoj da ga branis Randjo...ceo njegov plan je dobar i pametan...sa svima ce sad da bude kao OK...onako izdaleka ce da promovise svoju robu...ako nicim drugim, ono svojim prisustvom po svim forumima...zbog toga je otvorio i svoj sajt...koji mi se uzgred veoma dopada i ima zanimljive i kvalitetne clanke...sklopice neki friendly deal sa uticajnim osobama...poput poznatih musicara i osoba koje se nesto pitaju...oni dobiju neki popust ili komad opreme za dz...njemu besplatan marketing, cak sam i ubedjen da ce se uskoro na ovom sajtu pojaviti njegova reklama...itd...itd...sve je to sasvim normalno i odlicno zamisljeno i ja bih isto to uradio da sam trgovac ALI NISAM i ne volem ih, pa to ti je...

dodatan problem izmedju nas dvojice je taj sto on mene optuzuje da sam lazov kako god zine...e to je vec nesto sto ja nisam spreman da ocutim...on je ocigledno pametan i spretan covek/trgovac i zna dosta...ali znam i ja i na ovom forumu jos uvek ne postoji pravilo kojim se nekom zabranjuje da iznosi svoje misljenje ukoliko ono steti Simpsonovom biznisu...kad se to pravilo (koje moze da bude sasvim legitimno) pojavi ja odlazim...

Bogdane ostavi se tako bezveznih prognoza kada me vec ne poznajes. Opet me provociras da kazem ono sto ti nikako ne prija. Simpson nece dati ni jedan oglas za svoju robu zapamti to. Ako budem stavljao baner prema svojoj firmi bilo gde, to ce biti posteno placeno pa cak i na mom sajtu. Placacu sam sebi zar to nije interesantno? Ali te pare ce biti isplacene nekome za honorar ko bude pisao za sajt i nizasta vise. Ako uopste bude!
Nemam zaista potrebu da reklamiram svoju robu jer je ona vrhunska u svim segmentima, kao kada bih reklamirao Mercedes ili BMW. Sta ce njima reklama kada ih prodaje kvalitet. Takodje si u velikoj zabludi za popuste na robu i onako cu da radim sa minimalnom marzom pa nije ni posteno od mojih drugara da traze popuste. A imam ih zaista dosta. Nista nije ni slicno kako si ti zamislio. Ideja za trgovinu se javila u januaru a sajt postoji mnogo pre toga. Cak su mi Mixove price na skype da planira da prodaje pribor kada je dosao iz Eng. bile veci motiv za radnju nego sajt. Sajt je napravljen neposredno posto sam se povukao sa ovog sajta i stvarno se debelo suzdrzavam da ti kazem ono sto zasluzujes. Zaista postaje otuzno koliko ti je moja prodavnica trn u oku. Ipak ti kazem da sam navikao na saplitanje sa svih strana ali to me dodatno motivise da nastavim.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
Bogdane, ja uopšte nisam primetio da je Simpson vešt trgovac. Zapravo, ja mislim da je on nov u tom poslu i da tek treba da uči i o mušičarenju i o trgovini koja prati naš sport. Ti ga previše ishvali, Bogdane  :doh:.
Teško je zaraditi na mušičarskim potrebama. Najviše se zarađuje na onome što mušičarima uopšte nije potrebno, a dobar trgovac je tu da ih ubedi da što više potroše. Simpson će zaista morati da se ozbiljno pozabavi ovim problemom ako želi da zarađuje i živi od prodaje mušičarskog pribora...
Ovaj razgovor ipak ima isuviše malo veze sa temom koja bi mogla nekoga da zainteresuje na ovom mušičarskom sajtu. Momci- AMADOU! :secsec:

Samo budala ne priznaje da uci ceo zivot. Tako je i sa trgovinom i sa musicarenjem. Hvala ti Mix na savetima ali ja imam neke svoje sasvim drugacije principe. No rezultati ce kazati ko je bio u pravu. Ako si se ti ucio da na prevaru prodajes robu, ja nisam i nikada necu preporuciti nekome da kupi nesto sto mu nije potrebno. Uvek sam bio pristalica teorije da roba sama sebe prodaje, tako sam ucio, mozda nesto i naucio. Trgovci su tu samo da je dobro poznaju i postuju. Kako robu tako i kupce.
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
lepo zboris Simpsone...zvaka ti je odlicna...svaka ti je ko Njegoseva...ponavljam nemam nista protiv takvog pristupa jer bih i ja isto radio da sam trgovac...

ali nesto drugo me fascinira a i istovremeno dovodi do ludila...nista licno protiv tebe...nego onako generalno...

kako to trgovci hvale svoju robu...to je zaista umetnost!..."Uvek sam bio pristalica teorije da roba sama sebe prodaje" ili "Nemam zaista potrebu da reklamiram svoju robu jer je ona vrhunska u svim segmentima, kao kada bih reklamirao Mercedes ili BMW"...za trenutak se coveku ucini da se iza tog Mercedesa ili BMWa krije naporan rad trgovca, njegov trud, enrgija, inteligencija, pronalazastvo, fascinantne ideje, IQ>150...tako svi trgovci hvale svoju robu...kao da je to njihovih ruku delo...a ustvari to je sistem "kupis za 5 prodas za 20" - as simple as that
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
simpson H je napisao(la):
Ako si se ti ucio da na prevaru prodajes robu, ja nisam i nikada necu preporuciti nekome da kupi nesto sto mu nije potrebno.
Simpsone, opet nesporazumi. Ja nikada nisam na prevaru prodao bilo šta za mušičarenje. Ja ne zarađujem od prodaje mušičarskog pribora, niti sam to ikada radio zbog svoje zarade. Bilo je nekih ideja u Engleskoj, ali te molim da ne objavljuješ ono o čemu pišemo na Skype-u. Možda ja tamo napišem nešto poverljivo ;).
Ono što sam napisao znači da je od prodaje onoga što je zaista potrebno jednom mušičaru teško ostvariti povoljan finansijski rezultat. Ako bi prodao kupcu samo ono što će mu zatrebati, većini mušičara ne bi prodao ništa osim najjeftinijeg štapa, čekrka i konca. Zarada se krije u tome što većina njih misli da je dorasla ekstremno skupom priboru i da će uloživši što više para u to, prikriti svoje slabe mušičarske rezultate. Simpsone, ako razumeš ove reči, biće ti jasno da se upravo u prevari u kojoj sam trgovac ne mora ni da učestvuje krije potencijalna zarada. Zapravo, to je prevara koju kuje sam kupac  :doh:.
Nego, Simpsone, mani gluposti i teorije. Mene stvarno zanima ako imaš neku robu na prodaju. Molim te da otvoriš jednu posebnu temu o tvojoj trgovini da svi mi, pametni ili glupi, lepi ili ružni, fini ili grozni, možemo da vidimo robu koja nas itekako zanima, jer smo ovde okupljeni upravo zbog toga što smo potrošači mušičarske robe. Uradi to zbog nas, ako nećeš zbog sebe. Odlično bi bilo kada bi moderatori sprečili omalovažavanje tvoje robe ili raznorazne neprijatne upade, a omogućili da se piše samo o robi i njenim karakteristikama, koje bi zainteresovanima mogao da opisuješ.
 
Vrh Dno