AMADOU

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
@ Bogdan  - odličan link, bez kuvanja samo čekićanje :D + za tebe
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
simpson H je napisao(la):
Joco verovatno moze i od kobile, probaj pa javi :D
Ne znam samo gde da nadjem od kobile, al inema veze od neke stoke ću da nadjem. Ako ispadne kvalitetno, možemo se dogovorimo za neku dilersku cenu :whistle:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Milanče je napisao(la):
@ Bogdan  - odličan link, bez kuvanja samo čekićanje :D + za tebe

:tbumb: za sve postoji rešenje a ona jednostavna su najbolja. Možda je nekom najjednostavnije kupiti ali ja bih nešto ovakvo radije sam uradio nego potrošio 20€, to je skoro jedna dnevna karta na vrhunskoj vodi.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Isti Amadou koristim vec 3 god i tek sad sam ga promenio. Ako je vama mnogo tih 20e kuvajte i cekicajte do mile volje. 0.55e mesecno stvarno nije neki veliki trosak za ovako korisnu stvarcicu. Meni je uz grickalicu ubedljivo najkorisniji bas Amadou.
Uostalom kod MP Dryer kosta 20e a uradjena pecurka A6 formata kosta 13,5e sto znaci da ste za 33.5e opremljeni amadou-om narednih 10+ godina. Jos bolje se prolazi sa Devaux dryerom koji je nesto manji od MP-ovog a kosta 10 funti u Sportfishu.
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Simpsone,

ocito je da ti ne mozes da razumes Seba i slicne njemu...vi ste potpuno dva razlicita sveta...on covek pravi drvene cekrke, kuva pecurke u konjskoj mokraci dok ti prodajes ultramegamoderne stapove sa $ cenom od cetiri cifre...

Ja sam na Sebovoj strani iako zdrav razum govori da sva zajebancija sa kuvanjem i cekicanjem te pecurke nije vredna para...ALI...nije sve u parama...zato Seb imas od mene + ko vrata :tbumb:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Bogdan je napisao(la):
Simpsone,

ocito je da ti ne mozes da razumes Seba i slicne njemu...vi ste potpuno dva razlicita sveta...on covek pravi drvene cekrke, kuva pecurke u konjskoj mokraci dok ti prodajes ultramegamoderne stapove sa $ cenom od cetiri cifre...

Ja sam na Sebovoj strani iako zdrav razum govori da sva zajebancija sa kuvanjem i cekicanjem te pecurke nije vredna para...ALI...nije sve u parama...zato Seb imas od mene + ko vrata :tbumb:

Bogdane tebi je ocigledno problem da razumes neke stvari. Nemam apsolutno nista protiv toga da ljudi prave i cekrke od pecurke ni amadou od celika ako vole :D
Kapiram i da volis da ljudi ustede neku kintu a ja volim da svi ustede zivce i ne rasipaju svoju dragocenu energiju na gluposti koje mogu jeftino da kupe. Nikada od mene neces cuti da odgovaram ljude od samogradnje stapova, jer je tu usteda znacajna, iako problemi nastaju kasnije.
I nemoj molim te da se sluzis lazima opet kada je moja trgovina u pitanju. Nikada nisam prodavao stap ili bilo sta sem kola za cetiri cifre. Nekako ti lazi nisu primerene ni godimana rekao bih.
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
eto opet se vredjas bez razloga...

ja i ti se nikako ne razumemo...da li ti zaista mislis da je Sebova glavna motivacija za pravljenje cekrka od drveta usteda? Da li ti mislis da on to pravljenje cekrka dozivljava kao trosenje zivaca i rasipanje energije na gluposti? Da li oni koji "samograde" stap to rade zbog ustede ili neceg drugog? Ti se BRE stvarno unikatno stvorenje...

sto se 4 cifre tice...pitanje je samo dana kada ce se takva supersonicna motka pojaviti u tvojoj radnji... a i cuo si valjda za hiperbolu...uz to, koja je majke ti razlika izmedju $800 i $1000? Ja nikada necu biti dovoljno bogat da platim stap ni $800 ni $1000 pa sam zato zaokruzio...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Bogdan je napisao(la):
eto opet se vredjas bez razloga...

ja i ti se nikako ne razumemo...da li ti zaista mislis da je Sebova glavna motivacija za pravljenje cekrka od drveta usteda? Da li ti mislis da on to pravljenje cekrka dozivljava kao trosenje zivaca i rasipanje energije na gluposti? Da li oni koji "samograde" stap to rade zbog ustede ili neceg drugog? Ti se BRE stvarno unikatno stvorenje...

sto se 4 cifre tice...pitanje je samo dana kada ce se takva supersonicna motka pojaviti u tvojoj radnji... a i cuo si valjda za hiperbolu...uz to, koja je majke ti razlika izmedju $800 i $1000? Ja nikada necu biti dovoljno bogat da platim stap ni $800 ni $1000 pa sam zato zaokruzio...
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Elem da se vratim na temu...

U komunikaciji sa covekom na UK forumu dobio sam dodatne informacije koje vam prenosim...

Koliko sam razumeo postoji vise slicnih vrsta pecurki ali nisu sve zgodne za ono sto nama ovde treba...ona koja nama treba, kaze covek, raste na brezi. Ponekad (1:50) se desi da je onaj deo pecurke koji nama treba sam po sebi dovoljno mekan i pogodan za koriscenje cim ga izvadite iz pecurke. Cesce je tvrd kao drvo i treba da se omeksa. Savet je da se koristi "washing soda" sto je koliko ja mislim Na-karbonat (kontaktirati Lakija) a moze i voda. Poenta je da se drzi u vodi/sodi nekoliko dana/nedelja da omeksa - na taj nacin se razbijaju vlakna i odstranjuje pigment koji moze da vam oboji muvu/kosulju...nakon toga se istuca cekicem da se razbiju vlakna i da se dodatno omeksa. Polako se isusi - u toku susenja se povremeno savija da zadrzi elasticnost...

On mi tvrdi da se metod sa kuvanjem u urinu koristi za nesto sasvim drugo. Elem, ima na televiziji neki tip Ray Mears - lep serijal, bushcraft & survival - e on je kao rekao da se taj metod kuvanja u urinu koristio da se od te pecurke pravi ...e sad kako se to zove na srpskom...uglavnom tim nacinom amadou se napuni i koncentrise nitrite/nitrate ili sta vec i to su koristili nasi preci da prenose vatru sa mesta na mesto jer tako tretiran amadou gori dugo i sporo...

Za potrebe musicara (susenje musica) - nitrati/nitriri nisu potrebni jer je dovoljno samo svojstvo amdoua da je porozan i lako upija vodu. Doticni covek kaze da se godinama zajebava sa tim pecurkama i da je uspevao da nadje amadou koji je i bez ikakvog tretmana odlican za upotrebu...ali retko...toliko o urinu...

Sad znate kako Djole Balasevic..."ako su lagali mene, i ja lazem vas"
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Bogdan je napisao(la):
eto opet se vredjas bez razloga...

ja i ti se nikako ne razumemo...da li ti zaista mislis da je Sebova glavna motivacija za pravljenje cekrka od drveta usteda? Da li ti mislis da on to pravljenje cekrka dozivljava kao trosenje zivaca i rasipanje energije na gluposti? Da li oni koji "samograde" stap to rade zbog ustede ili neceg drugog? Ti se BRE stvarno unikatno stvorenje...

sto se 4 cifre tice...pitanje je samo dana kada ce se takva supersonicna motka pojaviti u tvojoj radnji... a i cuo si valjda za hiperbolu...uz to, koja je majke ti razlika izmedju $800 i $1000? Ja nikada necu biti dovoljno bogat da platim stap ni $800 ni $1000 pa sam zato zaokruzio...

Mislim da je pravljenje cekrka od drveta totalna glupost bez bilo kakve upotrebne vrednosti. Vise glavobolje izaziva nego sto cini zadovoljstva. Cak mi je i ruzno da imam drveni cekrk uvek ce da se naduje kada je vlazno vreme i da se rasusi kada je sunce :D, ali opet je to samo moje misljenje niti pokusavam da ga nametnem. Ko voli...njegova stvar
Osnovni motiv svih koji su poceli samogradnju stapa je sto su nezadovoljni svime i svacime u zivotu. Ova zemlja je puna raznoraznih strucnjaka i proizvoda "boljih" od fabrickih.
Razlika izmedju 1000$ i 800$ je ogromna makar meni, ako tebi nije onda ispade opet da lazes da nisi dovoljno bogat. Samo sto ja nikada nisam prodavao ni stap od 800$ pa ni to ne odgovara istini Bogdane.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Ray Mears - lep serijal, bushcraft & survival

Ovo barem DA. Gledao sam i upravo za potpalu koristi.
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
OK Simpsone,

rekao si sta si imao...tebi nije do gubljenja zivaca i dragocenog vremena zato lepo odsetaj sa ove teme i ostavi nas zaludne da raspravljamo o onome sta nas zanima i gubimo nase zivce i dragoceno vreme...

umesto sto si kuckao po ovoj temi mogao si za to vreme nekom da uvalis stap od $500 (nadam se da to nije previse ili si poceo da prodajes moje kineske favorite od $30)...ili mozda prodaja ne ide bas najbolje...mozda da pocnes da beres pecurke i pisas po njima pa da ih kuvas nakon toga...moze tu profit neki da padne...a kao sto znamo dobar trgovac nije gadljiv na paru.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Bogdan je napisao(la):
OK Simpsone,

rekao si sta si imao...tebi nije do gubljenja zivaca i dragocenog vremena zato lepo odsetaj sa ove teme i ostavi nas zaludne da raspravljamo o onome sta nas zanima i gubimo nase zivce i dragoceno vreme...

umesto sto si kuckao po ovoj temi mogao si za to vreme nekom da uvalis stap od $500 (nadam se da to nije previse ili si poceo da prodajes moje kineske favorite od $30)...ili mozda prodaja ne ide bas najbolje...mozda da pocnes da beres pecurke i pisas po njima pa da ih kuvas nakon toga...moze tu profit neki da padne...a kao sto znamo dobar trgovac nije gadljiv na paru.

Bogdane veruj mi da si mnogo mali da me oteras sa bilo koje teme. A obaska sto si pokazao svoje pravo vaspitanje. Vidim i da si od silnih veza po engleskoj dozvolio da Mix i Laki povoljno prodju u radnji gde su kupovali musicarski materijal. I Proti si bese obecao silne usluge na nekom drugom forumu. Zato ti i ja nikako ne funkcionisemo jer ja ono sto obecam to i uradim a ti samo pricas i talasas.
Valjda sam se dovoljno izjasnio da me ne zanimaju te samogradnje ali zato cu ti rado pomoci kada budes pravio amadou za svoje upotrebe. Za tebe cu besplatno da popisam svaki primerak koji budes drzao.
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
"Bogdane veruj mi da si mnogo mali da me oteras sa bilo koje teme. A obaska sto si pokazao svoje pravo vaspitanje. Vidim i da si od silnih veza po engleskoj dozvolio da Mix i Laki povoljno prodju u radnji gde su kupovali musicarski materijal. I Proti si bese obecao silne usluge na nekom drugom forumu. Zato ti i ja nikako ne funkcionisemo jer ja ono sto obecam to i uradim a ti samo pricas i talasas.
Valjda sam se dovoljno izjasnio da me ne zanimaju te samogradnje ali zato cu ti rado pomoci kada budes pravio amadou za svoje upotrebe. Za tebe cu besplatno da popisam svaki primerak koji budes drzao.
"

Ne znam po cemu sam mali u odnosu na tebe...kilaza mozda..ajde da ti verujem jer ionako se u Srbiji sve meri na kilo i na centimetar...
Vaspitanje...kako prema kome...kad god napisem nesto sto i u najludjoj masti kvari tvoj trgovacki biznis ti pocnes da me nazivas lazovom...zato dobijes sta trazis...od takvih agresivaca sam i otisao iz Srbije i ne ocekujes valjda da te mazim i pazim dok ti mene nazivas lazovom...

A sad o tebi lazovu...nikad nisam tvrdio da imam veze po UK...znam neke ljude i imam puno informacija ali se ne bavim trgovinom i to me ne zanima kao sto smo davno raspravili...bavim se sasvim drugim stvarima u zivotu...Lakija i Mixa nisam video u UK jer nisam trgovac i nista im ne uvaljujem...Nista mi nisu trazili...da jesu...pomogao bih koliko mogu, kao sto svakom ko me zamoli pomognem...Protu ne znam i nikad ga nisam video...samo sam mu jednom prilikom skrenu paznju da neko poput tebe pokusava da mu uvali kineski cekrk (kao fol mala hand made UK manufaktura) za 110 evra koga sam ja platio 40 evra...tom prilikom je rekao da sledeci put ponesem 50 takvih cekrka i da ih sve opskrbim na sta sam mu odgovorio da se ne bavim trgovinom i nista mu nisam obecao...neka se javi neko kome sam nesto obecao a da nisam ispunio i neko na kome sam nesto zaradio...

Simpsone ne budi vise smesan i mani me se ...meni i svakome na ovom forumu je potpuno jasno zasto si se ti vratio na ovaj forum...nekako je koincidiralo sa tvojom idejom o otvaranju musicarske radnje...e ZATO ja i ti ne funkcionisemo...mrzim ljigavce, uvlakace, trgovce i politicare...a ti si uspeo da zaokruzis sve te odgovore...
 
Vrh Dno