AMADOU

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
ili kad je neko nezaposlen kao ja, pa sve sto moze pravi sam
cak i kutije za muve su mi ustvari kutije za srafove....
kad nadjem posao naravno da cu te gluposti kupovati,osim muva koje volim sam da vezem
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
oholi je napisao(la):
ili kad je neko nezaposlen kao ja, pa sve sto moze pravi sam
cak i kutije za muve su mi ustvari kutije za srafove....
kad nadjem posao naravno da cu te gluposti kupovati,osim muva koje volim sam da vezem

I to je vrlo dobar razlog za sistem "uradi sam". Dok sam i ja bio bez posla morao sam uraditi stegu za vezanje muva sam...mada mi je to bilo i zadovoljstvo...ali u takvom polozaju svaki dinar je mnogo, prije ulaganja u nesto se sto puta promisli i gleda sta je stvarno neophodno da se kupi a sata se da nekako improvizirati. Neke stvari su stvarno đabe i rade posao isto kao kupljene ali kupljene uglavnom lepše izgledaju.
Mnogi su me savetovali bolje ovo bolje ono, ali ajde ti ako ne možeš ni da ušparaš...to je ono "sit gladnog ne razume" ili "lako je punom guzom kakiti"  ;) (ovo se ne odnosi na nikoga ovde na forumu - da smo na jasnom - več na one koji su meni davno pre savetovali još dok sam bio varaličar).
Amadou fly drier je jos jedna stvarcica koju sami mozemo vrlo dobro uraditi isto kao i razne leadere, muve...
Istina da ce netko morati da ulozi i u alat i da ga na kraju skoro isto iznese ili jos vise nego da kupi gotov proizvod. Mene je u ovom slučaju sve to koštalo 0,00€  :) jer sam sve to več imao u kući. Uveren sam da se taj Amadou fly drier može uraditi na više načina a da radi jednako dobro (+ - u malim tj. zanemarljivim tolerancama).
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mislim da beše nekih 5-10e (ali ne smem da garantujem). Pitaj Protu on je kupovo sad skoro
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
pa isplati se praviti ga ako je preko 5e
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Nisi u pravu Hitna!

http://www.madriveroutfitters.com/pc-386-192-samadou-fly-dryer.aspx
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Jeste,Simpsone,al je to sintetički.Probaj da izguglaš prirodni amadou.Pogotovo ako je rudi heger.Ja sam ga platio u ZG 50 DEM,onomad.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
rabbit je napisao(la):
Jeste,Simpsone,al je to sintetički.Probaj da izguglaš prirodni amadou.Pogotovo ako je rudi heger.Ja sam ga platio u ZG 50 DEM,onomad.

Zeko sta da ti kazem kad se druzis sa pogresnim ljudima:) nemoj da me teras da izguglam cene u USA nemam snage vise za to evo ti tradicionalno skupa Engleska jel moze?

http://www.sportfish.co.uk/search.php?keywords=amadou&Submit.x=0&Submit.y=0
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mislim da je glupo porediti cene kod nas i u inostranstvu bar dok je naše tržište ovako kilavo kao što jeste, ali neke stvari se menjaju tržište i kod nas raste, pa se možemo nadati da će i cene početi da se nivelišu. :yeswink:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
100ka je napisao(la):
Mislim da je glupo porediti cene kod nas i u inostranstvu bar dok je naše tržište ovako kilavo kao što jeste, ali neke stvari se menjaju tržište i kod nas raste, pa se možemo nadati da će i cene početi da se nivelišu. :yeswink:
Pa Joco amadou nema da se kupi kod nas. Ima neki iz Vranja sto radi gaga ali nisam ni probao a nemam pojma ni cenu.
Sto se tice cena, ja sam gledao da budem na nivou evropskih cena, za mnoge stvari sam cak i jeftiniji i to je to sto moze da se ponudi. nece konkurencija uticati na pomeranje cena jer su vec na nekom pristojnom nivou.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ima i u Valjevu da se pazari amadu, kupio Prota pre par meseci pitaj ga koliko je koštao?

Nisam nigde rekao da ti treba da nivelišeš, cene nego da kod nas celo tržište treba da se niveliše!
Evo jedan jednostavan primer.
Kod Bandjura (ex Snajper preko puta Beogradjanke) je pre par meseci kopija regal stege bila 3000-4000 din. Mislim da je sada oko 1500din. Ali pre par meseci jedino su oni prodavali mušičarski pribor u Beogradu. Onda su i Formax i Fishermans partner ubacili po nešto u svoj asortiman, pa si i ti otvorio radnju i čim se proširilo tržište cene su se korigovale. :tbumb:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
100ka je napisao(la):
Ima i u Valjevu da se pazari amadu, kupio Prota pre par meseci pitaj ga koliko je koštao?

Nisam nigde rekao da ti treba da nivelišeš, cene nego da kod nas celo tržište treba da se niveliše!
Evo jedan jednostavan primer.
Kod Bandjura (ex Snajper preko puta Beogradjanke) je pre par meseci kopija regal stege bila 3000-4000 din. Mislim da je sada oko 1500din. Ali pre par meseci jedino su oni prodavali mušičarski pribor u Beogradu. Onda su i Formax i Fishermans partner ubacili ponešto u svoj asortiman, pa si i ti otvorio radnju i čim se proširilo tržište cene su se korigovale. :tbumb:

To je taj Gagin samo ne kapiram sto se ne raspitate na pravom mestu :D

Nema veze indijska stega samnom jer ih necu drzati. Ta stega u nabavci kosta 6$ pa je brate i 1500 din previse za nju. Pad cena je usledio jer se slabo prodaju a ne zbog konkurencije jer je realno i nemaju kada su indijski alati u pitanju.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.151
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
Posle kvašenja (potapanja u vodu) i sušenja moj amadou se skroz skupio. Kako da ga vratim u predhodno stanje?
 
  • Like
Reagovanja: eko
Vrh Dno