AMADOU

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Bogdan je napisao(la):
lepo zboris Simpsone...zvaka ti je odlicna...svaka ti je ko Njegoseva...ponavljam nemam nista protiv takvog pristupa jer bih i ja isto radio da sam trgovac...

ali nesto drugo me fascinira a i istovremeno dovodi do ludila...nista licno protiv tebe...nego onako generalno...

kako to trgovci hvale svoju robu...to je zaista umetnost!..."Uvek sam bio pristalica teorije da roba sama sebe prodaje" ili "Nemam zaista potrebu da reklamiram svoju robu jer je ona vrhunska u svim segmentima, kao kada bih reklamirao Mercedes ili BMW"...za trenutak se coveku ucini da se iza tog Mercedesa ili BMWa krije naporan rad trgovca, njegov trud, enrgija, inteligencija, pronalazastvo, fascinantne ideje, IQ>150...tako svi trgovci hvale svoju robu...kao da je to njihovih ruku delo...a ustvari to je sistem "kupis za 5 prodas za 20" - as simple as that

Pa naravno da je tako kupis sto jeftino a prodas sto skuplje moze. To su elementarni principi trgovine i ne vidim da je bilo ko tvrdio drugacije.Uci se negde u osnovnoj skoli posle robne razmene. A to da mozes da kupis za 5 a prodas za 20 to je kako mali Djokica zamislja trgovinu.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
Simpsone, opet nesporazumi. Ja nikada nisam na prevaru prodao bilo šta za mušičarenje. Ja ne zarađujem od prodaje mušičarskog pribora, niti sam to ikada radio zbog svoje zarade. Bilo je nekih ideja u Engleskoj, ali te molim da ne objavljuješ ono o čemu pišemo na Skype-u. Možda ja tamo napišem nešto poverljivo ;).

Nema da brines Mix nisi valjda posumnjao da ce mi nesto izleteti :D

Mixmaster je napisao(la):
Ono što sam napisao znači da je od prodaje onoga što je zaista potrebno jednom mušičaru teško ostvariti povoljan finansijski rezultat. Ako bi prodao kupcu samo ono što će mu zatrebati, većini mušičara ne bi prodao ništa osim najjeftinijeg štapa, čekrka i konca. Zarada se krije u tome što većina njih misli da je dorasla ekstremno skupom priboru i da će uloživši što više para u to, prikriti svoje slabe mušičarske rezultate. Simpsone, ako razumeš ove reči, biće ti jasno da se upravo u prevari u kojoj sam trgovac ne mora ni da učestvuje krije potencijalna zarada. Zapravo, to je prevara koju kuje sam kupac  :doh:.

Ako ne trgujes odakle onda toliki saveti kako treba. Radi brate Mix ono sto ti volja ali dosta nam se neki stavovi razlikuju. Ko zna zasto je to dobro.

Mixmaster je napisao(la):
Nego, Simpsone, mani gluposti i teorije. Mene stvarno zanima ako imaš neku robu na prodaju. Molim te da otvoriš jednu posebnu temu o tvojoj trgovini da svi mi, pametni ili glupi, lepi ili ružni, fini ili grozni, možemo da vidimo robu koja nas itekako zanima, jer smo ovde okupljeni upravo zbog toga što smo potrošači mušičarske robe. Uradi to zbog nas, ako nećeš zbog sebe. Odlično bi bilo kada bi moderatori sprečili omalovažavanje tvoje robe ili raznorazne neprijatne upade, a omogućili da se piše samo o robi i njenim karakteristikama, koje bi zainteresovanima mogao da opisuješ.

Mozete da vidite robu tamo gde ce se prodavati i nema potrebe da je hvalite ako nije dobra. Naprotiv ucinili bi mi veliku uslugu realnim kritikama  da znam sta ne valja i ne porucujem vise.
Iako znam da ce Bogdan reagovati na ovo kao na reklamu ali cisto da se vidi da nije u pitanju trgovina tipa sad i nikad vise ili donosenje robe koferima, http://www.rossreels.com/dealers/dealers_international.cfm mozes da vidis u padajucem meniju pod Country, priznaj lepo je videti Serbia  :D
Eto bice sad trgovac pa udara i na lazni patriotizam :D
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Pa naravno da je tako kupis sto jeftino a prodas sto skuplje moze. To su elementarni principi trgovine i ne vidim da je bilo ko tvrdio drugacije.Uci se negde u osnovnoj skoli posle robne razmene. A to da mozes da kupis za 5 a prodas za 20 to je kako mali Djokica zamislja trgovinu.

pa znam da su to elementarni ali i jedini principi trgovine i u principu jedino sto dobar trgovac treba da zna...zato i ne volim trgovce, jer sam ja u zivotu morao da naucim "malo" vise stvari i da se maknem od nivoa osnovne skole da bih mogao pristojno da zivim...

sto se tice Djokice...o marzi koju ti imas stvarno ne znam mnogo...znam npr da poznati prodavci garderobe u UK imaju marzu 2.5x - znaci kupe za £10 prodaju za £35, informacija iz prve ruke, od coveka koji to licno radi, 100% hard core trgovac...nagadjam otprilike (+/-10%) i kolika je marza fly fishing trgovaca po UK...a za tvoju budi dzek, pa kad se vec reklamiras ovde, kazi narodu koliko se ugradjujes...siguran sam da bi svi voleli da cuju informaciju iz prve ruke...

uz to ako si ti jedan od onih trgovaca iz Utopije, takoreci Robin Hud, pa se ugradjujes tricavih 20% ja te molim da me odmah primis kao tvog representative-a za UK ...narucis svoje Scott i ostale americke skupe motke, dobio si ih preko prijatelja sa ekstra popustom, ugradio si se minimalno...eto sanse za mene da se i ja ugradim 20% i da prodajemo motke blesavim Englezima jer ce, obzirom na marzu ovde, dobijati motke mnogo jeftinije nego sto ih placaju u UK. Trziste je mnogo vece nego u Srbiji tako da ce posao da cveta. Deal or no deal?
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Hajde Simpsone ozbiljno...lepo ti je Randja savetovao...

otvori temu ovde...sigurno moze pod malim oglasima...pokazi neku tvoju ekskluzivnu motku...napisi sta imas o njoj, neka drugi pisu ako imaju iskustva, hvale, kude, pljuju, velicaju, kunu se u decu da je najbolja...turi cenu ...da mozemo da uporedimo sa svetskim cenama ...pa nek ide zivot...a ne ovako...kroz svaki tvoj post provejava malo reklame (uz dodatak patriotizma :D - nisam mogao da izdrzim) pa me nerviras bez razloga :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
simpson H je napisao(la):
Ako ne trgujes odakle onda toliki saveti kako treba.

Vrlo jednostavno, stotine mušičara sam uputio gde i šta treba da kupe, a posmatrao sam uspone i padove mušičarskih trgovaca. Otud dobronamerni saveti. Pomagao sam u prodaji robe i uvideo na čemu se i kako zarađuje. Tebi zavidim na hrabrosti u ovom poslu i zato samo mogu da te podržim ili eventualno pomognem ako mogu. To je sve.
U ovom delu gde je i ovaj link primetio sam nepotrebnu suzdržanost. Molim te napiši sve o svojoj firmi i opiši svaki proizvod koji imaš. To ovde ne samo da nije zabranjeno, već je i poželjno. Na ovom forumu je potpuno besplatna takva reklama, a mi jedva čekamo da vidimo robu ako je stigla. Piši što više o proizvodima koje nudiš i opusti se malo.  :dance:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Bogdan je napisao(la):
Pa naravno da je tako kupis sto jeftino a prodas sto skuplje moze. To su elementarni principi trgovine i ne vidim da je bilo ko tvrdio drugacije.Uci se negde u osnovnoj skoli posle robne razmene. A to da mozes da kupis za 5 a prodas za 20 to je kako mali Djokica zamislja trgovinu.

pa znam da su to elementarni ali i jedini principi trgovine i u principu jedino sto dobar trgovac treba da zna...zato i ne volim trgovce, jer sam ja u zivotu morao da naucim "malo" vise stvari i da se maknem od nivoa osnovne skole da bih mogao pristojno da zivim...

sto se tice Djokice...o marzi koju ti imas stvarno ne znam mnogo...znam npr da poznati prodavci garderobe u UK imaju marzu 2.5x - znaci kupe za £10 prodaju za £35, informacija iz prve ruke, od coveka koji to licno radi, 100% hard core trgovac...nagadjam otprilike (+/-10%) i kolika je marza fly fishing trgovaca po UK...a za tvoju budi dzek, pa kad se vec reklamiras ovde, kazi narodu koliko se ugradjujes...siguran sam da bi svi voleli da cuju informaciju iz prve ruke...

uz to ako si ti jedan od onih trgovaca iz Utopije, takoreci Robin Hud, pa se ugradjujes tricavih 20% ja te molim da me odmah primis kao tvog representative-a za UK ...narucis svoje Scott i ostale americke skupe motke, dobio si ih preko prijatelja sa ekstra popustom, ugradio si se minimalno...eto sanse za mene da se i ja ugradim 20% i da prodajemo motke blesavim Englezima jer ce, obzirom na marzu ovde, dobijati motke mnogo jeftinije nego sto ih placaju u UK. Trziste je mnogo vece nego u Srbiji tako da ce posao da cveta. Deal or no deal?

Ja znam da u Srbiji niko nema 2.5x marzu cak ni drzava ili banka :D
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ma ja sam Randjo skroz opusten ali o robi cekam da pisete vi, ja zaista to necu. Grdite, hvalite,...sve mi je korisno. Znacu sta je dobro a sta ne!
Rekao sam vec ni svoj forum necu da koristim za to. Nego dolazi sa tom Enigmom da je uporedimo sa S4, hocu da napisem review. 5 ljudi ima da ukljucimo i 5 struna pa da vidimo.

Bogdane za sada sam odustao od Scott-a investirao sam u Ross i Hareline. Tesko sve odjednom da se postigne.
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
simpson H je napisao(la):
Ja znam da u Srbiji niko nema 2.5x marzu cak ni drzava ili banka :D

Ja ti se kunem da sam to cuo pre 10 dana od coveka koji je vlasnik firme koja uvozi garderobu iz USA i sa istoka i prodaje najvecim trgovinskim lancima u UK...a ti mi veruj ili ne...samo mi o bankama i ovoj "mojoj" drzavi ne pricaj..i o njihovim marzama, taxama i ostalim lopovlucima...place mi se kad pomislim koliko mi uzimaju para svaki mesec...i kome ih daju...promeni temu majke ti :(
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Bogdan je napisao(la):
simpson H je napisao(la):
Ja znam da u Srbiji niko nema 2.5x marzu cak ni drzava ili banka :D

Ja ti se kunem da sam to cuo pre 10 dana od coveka koji je vlasnik firme koja uvozi garderobu iz USA i sa istoka i prodaje najvecim trgovinskim lancima u UK...a ti mi veruj ili ne...samo mi o bankama i ovoj "mojoj" drzavi ne pricaj..i o njihovim marzama, taxama i ostalim lopovlucima...place mi se kad pomislim koliko mi uzimaju para svaki mesec...i kome ih daju...promeni temu majke ti :(
ma nisam sumnjao u UK vec kazem za Srbiju da niko regularno nema 2.5x marzu
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
simpson H je napisao(la):
Ma ja sam Randjo skroz opusten ali o robi cekam da pisete vi, ja zaista to necu. Grdite, hvalite,...sve mi je korisno. Znacu sta je dobro a sta ne!
Pa kako da komentarišemo kada ne znamo šta imaš? Ja nemam pojma šta ti je stiglo a kamoli ostali članovi foruma. Jesu li stigli Ross Reels štapovi i čekrci? Imaš li materijale i alate?

Drugo, šta ću ja u Beogradu da testiramo Enigmu i S4, kada kroz taj grad protiču Sava i Dunav i ima ukupno deset puta manje mušičara nego u Nišu, kroz koji protiče Nišava sa aktuelnim BWO i MAYFLY hatch-om? Kada dođeš u "Heartbreak Hotel" ponesi tu motku, pa ćemo prvo na klenove, pa na pastrmke, pa na crvenperke (kupi najnoviji Rib. Magazin), pa na čairske gugutke, pa ćemo onda da sednemo u kafić "Simply" da srčemo sokče i napravimo razlike između dva štapa.
Treće, tvoja marža bi zaista trebalo da bude najmanje 2x ako misliš da zarađuješ, ali to mora ostati tvoja tajna.
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
simpson H je napisao(la):
ma nisam sumnjao u UK vec kazem za Srbiju da niko regularno nema 2.5x marzu

e pa onda moras da razumes zasto ne volim trgovce po defaultu - to sam i ovom tipu u lice rekao - da mi je zbog toga muka kad treba da platim nesto za sta znam da mu je realna cena 3x manja...uz to taj tip je jedan lezilebovic koji je tukao svoju zenu...pa se razvela od njega...pa ga rodjeno dete ne zanima...ne daje im zute banke za izdrzavanje..bivsa zena mu rinta ko rob ne bi li obezbedila detetu buducnost, dok on visi svaki dan u baru ispod mog prozora, naliva se alkoholom i gleda fudbal po ceo bozji dan...popodne kad menja bar gleda svog sina kroz prozor kako se sa mojim sinom igra u mojoj kuci...mahne mu i produzi na pice...e ZATO ne volim trgovce...u bre al' ovo ponavljam
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Treće, tvoja marža bi zaista trebalo da bude najmanje 2x ako misliš da zarađuješ, ali to mora ostati tvoja tajna.

i to je veoma optimisticno...ja ni tu ne vidim neku razumnu matematiku
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Momci, hajde da ne dajemo loš primer ostalima na forumu i da pišemo o Amadou-u, a da za bilo šta drugo otvorimo drugu temu. Molim vas, inteligentni ste ljudi. Znate li kakvi se učlanjuju na forume  :hmmmm:? Ako mi offtopic-ujemo do mile volje, šta će uraditi neko ko nimalo ne mari za ovo mesto?
PLEASE!!!! :respect: :respect: :respect:
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
U potpunosti se slazem...

ima li ko da zna gde mogu da se nadju ove pecurke...te braon mislim koje su najbolje...mora to da ima kod nas...Laki neka prosvercuje Na karbonat sa fakulteta...lonac cu ja da obezbedim...nasecemo pecurke... izvadimo taj deo koji nam treba... potopimo u lonac na jedno mesec-dva...i sledece godine svi imamo amadou...

Ja cekam da ovaj tip iz UK zavrsi svoj "eksperiment" i da javi kako se njegova pecurka provela u Na karbonatu...on moze do detalja da mi da instrukcije...
 
Vrh Dno