BAMBULA!!!!

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo dosao je mesec maj. Polako prolaze i snezne vode. Reke se bistre, a vodostaj stabilizuje. Prolece nam bas nije dalo mnogo sanse da musicarimo na rekama, ali uskoro cemo sve nadoknaditi. Posto nije bilo onih lepih ribolova u januaru i februaru na sitne suve muve, ni na krupnu DARK OLIVE u martu, aprila smo promrdali, ali se nismo proslavili, maja cemo da im j. m...cu! A posto je maj vec ozbiljan mesec i ribe ce se ozbiljno primaci povrsini vode. Neko ce loviti pastrmke, neko lipljene, a mi iz Nisa, najcesce klenove. Nasa prednost ce biti "samo" u tome sto cemo imati najvise napada i najvise krupnih riba na musicama. Stapovi ce nam mnogo cesto biti u savijenom polozaju. U istom polozaju ce biti i pojedini musicari, koji, sasvim regularno, ovu vrstu ribe imaju obicaj da ponesu. Nekako, obicaj musicara klenarosa je da nose ribe. Malo je to drugaciji sport od lova pastrmke ili lipljena. Ovde se ne nose metri, vec torbe i cegeri puni ulovljene ribe. Bas nista cudno. Ima klenova i bice ih jos dugo. Tone i tone klenova zivi u nasim rekama. Jednostavno, jos nije doslo vreme da ih vracamo. E, zbog svega toga i postoji ova musica koju vam predstavljam: BAMBULA! Nije slucajno ovaj znak(!) pored nje. To je znak upozorenja za ribe,ali i ribare. Treba biti veoma oprezan i dobro razmisliti da li je koristiti. Ako imate slabo srce i ne prijaju vam bas prevelika uzbudjenja, izbegavajte je. Na BAMBULU! izlaze takvi klenovi, za kakve musicari koji je nisu koristili, misle da ne jedu musice. Uzbudjenje kada primetite da se na ovaj mamac podize jedan ili nekoliko klenova od jednom i to, sve najvecih u viru, moze biti preveliko. Puls moze da se ubrza cak i do preko 150 otkucaja u minutu, a pritisak da skoci duplo! Dakle, ako volite da mirno uzivate u pecanju i prirodi, nemojte je koristiti. Ostavite to nama koji smo adrenalin junkeys. Da smo znali sta ova muva radi, ni mi je ne bismo koristili. Avaj, sad je kasno. Neki pokusavaju da se skinu s BAMBULE!, ali zavisnost je jaca od heroinske i nikotinske zajedno! Posto sam ja autor BAMBULE! strahujem da ce me jednog dana osuditi za izum koji je doprineo unistavanju brojnih zivota, sto ribljih, sto ljudskih.
 

Prilozi

  • Nove bambule.jpg
    Nove bambule.jpg
    5 KB · Pregleda: 3.368

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.585
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Mix,ovo izgleda kao odlicna muva,mada u tvojoj galeriji sam video drugu verziju ove iste muve.

Siguran sam da je ona iz galerije bila lovna (ubijala klenove) ali ono sto me interesuje je da li si probao ovu verziju na vodi i kako ti se pokazala..


Jako je interesantna..

M.Masic
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Malopre sam je probao. Uzeo ju je klen od oko 700 gr i promasio sam ga. Mirna voda, a on usisava muvu. To je onaj "skakavac efekat", naleteo na ove nozice, iako su mekane i kratke. Mislim da u reci nece biti problema. Treba jos da se testira. Jedno je sigurno nije uopste razmisljao da li da je pojede, odmah je napao.
 

sasabr

Junior member
Učlanjen(a)
10.04.2006.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Masteru probao sam bambulu na toponickoj reci i mogu ti reci da u onoj brzoj vodi klencici divljaju na njoj. Samo suvise su mali da bi bili uhvaceni. Nisam imao drugu sem one koju si mi dao na probu. Fantasticno!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Bambula je toliko dobra, da onaj autoseksulac/ degenerik, koji ispusta vodu iz HE Pirot u Nisavu, non stop radi. Stiti klenove od nas, korisnika bambule. Ubio bih ga i mirno zaspao. Dok je on ziv ja nemam miran san! Ili cu da ga ukokam, ili cu da budem na teskim opijatima! Pomagajte braco, ako Boga znate!
 

gasa

Junior member
Učlanjen(a)
04.03.2006.
Poruke
79
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Mix lesi li pokušao ovih dana na Nisavi da pecaš nikako da se spustim do reke samo je snimam sa mostova u prolazu. Juče se popnem kolima na onaj oštar ivičnjak od zevanja u reku na Jagodin mali psovao sam sve klenove uzduz i popreko.
 
M

Mr.Zakula

Guest
Ja sam bio na Nishavi u nedelju,odlichno sam prosho.Cepash tako klenchice od oko 100-200 grama,a onda koknesh jednog od oko 500 gr. i onda repeticija...Bio sam kod Brzog broda,tamo su najjacha mesta.Nishavica je bila fenomenalna...
 

flyfishing

Newbie
Učlanjen(a)
15.04.2006.
Poruke
18
Broj reagovanja
0
i ja sam bio u nedelju na nisavi.....od banje do proseka, bilo je suer !!! mada je juce bila mutna doduse u blagom opadanju
 
M

Mr.Zakula

Guest
Ja u ovo vreme retko bacam bambulu,a i ne koristim je,da kazem za pretrazivanje vode,vec kada vidim ili znam da na nekom mestu ima ogromne ribojle,obavezno je bacam.Pogotovu je koristim na Soko banjskoj Moravici,za ribolov na vidjeno.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pazi, bambula moze biti i sitna muva, napravljena na udicama broj 14, 16, 18...
 
M

Mr.Zakula

Guest
Upravu si Mix,ali mislim da nema svrhe praviti bambulu od balze,poliuretana na udicama manjim od 12.Mnogo je maltretiranje!Policelon isti posao odradi,a lakshe je da se odradi muva 10 puta.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ludi Zakula, varas se. Policelon i balza (poliuretan) se u svakom slucaju mnogo razlikuju. Mane policelona su u tome sto losije pliva i ne daje tako pozeljan zvuk bambule. A nije nimalo tesko napraviti sitnu bambulu. Isto je. S druge strane mi koji smo zaljubljenici u bambulu, ne volimo da upotrebljavamo policelon tu gde moze poliuretan ili balza da se koristi. On je dobar za musice koje moraju da budu meke i savitljive, poput majske. Bube, tvrdokrilce slobodno pravi kao bambule. Sitna bambula je vrlo cesto ubitacnija od normalne, krupne. Ja sam prosle godine, pecajuci na bambule broj 14 i 16, za jedno popodne oborio dva svoja rekorda sa Temske. Ulovio sam svog najveceg klena iz Temske i najvecu dnevnu kolicinu klenova sa te reke. Pecao sam na Temskoj i pre nego sto su joj "isekli" Visocicu, kada je bila duplo veca reka i kod Stanicenja se bukvalno spajala sa rekom iste velicine, Nisavom, ali nikad do 2005. godine nisam ulovio na njoj klena od 1.250 kg i za jedno popodne "prizemljio" ....Cenzura!... kg krupnih klenova. Samo jedan je razlog za ovakav (i meni neverovatan)uspeh: SITNA BAMBULA! Obavezno probaj.
 
M

Mr.Zakula

Guest
Znam da je plop bambule ustvari glavni trigger kod klena...Hvala na savetima Mix,probacu.
 
Vrh Dno