Bilecko Jezero

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
strelac, ovakvu identicnu ima i hari poter  :tbumb:

alp je napisao(la):
:D :D :D
(Letimican osvrt "teoriji" i "praksi". Praksa je ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=gwyROjtxy9Y&list=HL1391173548)
... a "teorije" ni nema.)
alp, jel moze mala pomoc ako vam nije problem?
nije da sam covek koji mrzi ptice i zivotinje ali stvarno nisam imao zivaca da odgledam 15 minuta hranjenja labudova iako me je privukao naslov ...Bucovi raubuju medju labudovima .
zato bi vas zamolio ako ste vi odgledali ceo video da me uputite u kom minutu raubuju bucovi jer bi stvarno voleo to da pogledam  :-\
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Nazalost, moram priznati da ni ja to nisam "docekao". Ako netko nadje nek nas obavijesti. I mene zanima.
Inace ja to hranjenje niposto ne bih osudio. To je vrlo lijepo i plemenito. Pogotovo zato sto bi mnogima, recimo nama dvojici, prvo palo na um da labude protjeramo, a ribe, ako su slucajno tu malo prodrmamao. Ako me razumijes.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
naravno da razumem i apsolutno sam saglasan da je hranjenje labudova lep i plemenit gest .  :yeswink:
nadam se da ce neko odgledati ceo video i napisati u kom minutu jure ti bucovi. bilo bi interesantno videti sta traze bucovi medju labudovima i sta je autora zainteresovalo i motivisalo da napravi video? pretpostavljam da jure muda od labuda kako bi se to reklo u mom a verovatno i u vasem kraju ? :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
bucovi su mozda raubovali nekih 500 m nize  :hammer:

Schok, reci de ti nama tj. napisi ako ti se da...gde si ti 80' godina lovio kalife od 10tak kila i zlatovcice od 3kg ili jos koju salmonidnu vrstu sa 50m dubine...negdu u USA, CA ili na prostorima bivse EX YU. Kako i cime, kako si odredio dubinu? Nauci nas. Koliko dobro poznas Bilecko jezero? Napisi nesto konkretno, nesto poktrepi. Ali ne u smislu "eto to je tako zato sto je tako..."  :blush:

Meni nista ne znaci kada mi neki lik koga ne poznam niti znam odakle je niti ko je niti staj je niti cim se bavi napise preko interneta "iz iskustva u lovu krupnih pastrmki na jezerima kojima je dubina bila i do 50m,Seb mogu ti preporuciti da se rasanis i vratis u realnost"... nista konkretno i kako ja sad da verujem tome a poznam ljude koji tvrde drugacije i to su potvrdili sto puta i na nasim vodama u EU...a nisam ni ja bas od jucer  :blush:

Unapred hvala za dobru volju i ljubaznost!
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Lepo ste ga zakuvali, nema šta... Pored dva posla koja radim, sad moram i ovde da intervenišem... Pa evo.

Schok je banovan na 14 dana, razlog je vređanje na nacionalnoj osnovi. Temu sam malo pročistio, ako je nečiji post nestao a smatra da to nije trebalo, žao mi je, pokušao sam da ostavim koliko toliko smislenu temu.

Po koji put pišem ovo.. Ovaj forum je neprofitna zajednica ljubitelja mušičarenja i svega ostalog što uz to ide i učešće na njemu je isključivo dobrovoljno i pod uslovima koji ovde važe. Ovo je najlliberalniji forum koliko ja znam i nikad neće krenuti putem represije kao dosta ostalih foruma.  Moderatori nisu ovde da izigravaju policiju već da usmere tok diskusije i održavaju neki red između tema. Naravno, u ekstremnim slučajevima kao što je ovaj, reagovaće administracija, tj. Laza ili ja. Slažem se da naša reakcija nije uvek momentalna ali opet ponavljam da postoje drugi prioriteti i da nam je forum isključivo neprofitna delatnost.

Da ne tupim više, izvinjavam se svim članovima koje je ponašanje nekih učesnika ove teme uvredilo. Ukoliko neko želi da nastavi diskusiju o radu foruma i sl. slobodan je da otvori novu temu.



 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Danas sam na putu do posla pored jezera sreo mnogo labudova pa sam se setio ove teme  :hammer:  :D i jedva ceko da dodjem kuci sa posla da vidim cega ima novog kad ono banana  :)

Pitam se ima li na Bileckom jezeru labudova  ???

Ah, vazno da ima ribe  :lol:

Tako da eto braco, naucili smo se mnogo o ovom jezeru  :D  :) pa kom je blizu neka proba septembra i oktobra da se upise sa kakvom lepom kalifom...ovih 60+ kažu domačini ima stvarno dosta a te su i najlepše za loviti. Luduju ko da su na LSDu  :yeswink:
Dozvola je samo 5 eur na dan....Nekome je od vas to jezero bliže nego Slovenija ili neka tamo Argentina pa ko nije znaeo evo...  ovde u ovoj temi ima svega koristnog pa čaki više od toga  ;) :D

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
sebastian je napisao(la):
Pitam se ima li na Bileckom jezeru labudova  ???
garantovano ih ima . i garantovano pastrmke raubuju medju njima i jure isto sto i bucovi na dunavu  :yeswink:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
kako da bude dosadno na tako lepom jezeru ? mogucnosti su neogranicene  :tbumb: poneses tri hleba , nahranis labudove ... a mozda i zabacis neki put  :yeswink:
ja bi stvarno voleo da posetim to jezero. mozda se i namesti da odemo u isto vreme ? ja cu da hranim labudove jer ne umem da pecam na tako velikoj vodi a ti mlati pastrmke  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma meni su dobre i one od oko 5kg na njih sam naviko dok ove grdosije ma ko ce se tim baviti  :hammer:

Nego, ako stvarno skoknes tamo obavezno neku reportazicu da odradis...a te ribe na 50m pusti na miru  ;) narani te labudove pa ce da pridju mozda i kakve kalife na taj lebac  ;)
 

Zac

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2007.
Poruke
117
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
alp je napisao(la):
Oprosti, moram citirati cijeli post, jer je doslo do manjeg incidenta s hranjenjem labudova, pa se izgubio smisao nase fine i nadam se kulturne zimske rasprave.

Gdje smo stali. Od cinjenica, recimo. Moras mi reci cinjenica je to i to. Jer se ovako ne zna na sto mislio. Isto nije lose ako kazes cinjenica u prilog tome i tome. Jer ovako je to kod tebe dosta nejasno. Ako istices difuziju kao cinjenicu, biljke koje asimiliraju danju, a trose kisik nocu, otapanje kisika i sl., stvari cemu rasprava? Tko to ne zna?

Meni nije problem citirati izvor. Dapace. Ali pitao sam te imas li ti mozda kakve druge brojke. Moj izvor ne valja daj neki koji po tvom sudu valja. Nasa je rasprava pocela tvojom tezom da u dubini oligorofnog jezera ima vise kisika nego na povrsini, odnosno da dezinformiram ljude kada kazem da kalife tu ne zive na 50 i koliko vec metra. Citiraj neki ozbiljan rad koji to potkrijepljuje pa mozemo rapravljati zasto. Nisam te to pitao bez veze

Izvini Alp. Ti si taj koji treba da predocis referencu tj. iz koje knjige si pokazao sliku. Kad ti vec nije problem uradi to.
Rasprava je pocela zbog tvoje tvrdnje da u jezeru na 50 m nema kiseonika. Necu da citiram tvoju izjavu, pogledaj je sam.
Nigde nisam izjavio da u dubini nekog jezera uvek i u svakom trenutku ima vise kiseonika nego na povrsini. Ovo je vema dimnamicna stvar pa se desava i jedno i drugo.  Promene se desavaju kako na dnevnoj tako i na sezonskoj osnovi. Ono sto tvrdim i pri cemu ostajem je da na 50 m ima vise nego dovoljno kiseonika za zivot riba pa i kalifa.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Ej maheri (Seb, Sale), stvarno sad niste fer.

Covek je bio isprovociran od mastera provokacije i nije cudo da nije ostao pribran. Tu treba debeli zivci.

Ako vi se prica od labudi, sacekajte par nedelje pa ce si dobijete i adekvatni odgovori  :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma jok, mi pricamo o bileckom jezeru i cega tamo mozda ima
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
cega mozda ima i sta sve moze da se snima  :D vidis kako se rimuje? a zamisli samo video koji cemo snimiti na bileckom jezeru na kojem ja kao sto i prilici neznalici  u musicarenju pastrmke na jezeru i velikim vodama hranim labudove ...medju kojima raubuju velike kalife koje seb trti na strimere  :eek: ...
nespetro je napisao(la):
i nije cudo da nije ostao pribran. Tu treba debeli zivci.
ko nije u stanju da ostane pribran nikada ne moze da bude npr. nindza ...a da ne pricamo da moze da postane majstor Šaolina.  :nowink: nema sanse 
 
Vrh Dno