Bilecko Jezero

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ne jednom mom mestu gde lovim one male pastrmke mogu da hranim samo jednog labuda jer samo on je tamo....ostale mogu tu kod kuće na jezeru....ali gle čuda kolega me snimio izgleda baš za ovu priliku  :lol:

prvo u drustvu labuda pretražujem jednu rupu gde je dubina odma naglo cca. 3m pa zatim uspeh sa jednom lepom jezerskom pastrmkom....e sto mi lepo kad se setim....da se ne setih labuda ovog i ovoga se ne bi setio a baš mi fino dođe oživiti take lepe uspomene dok je ovako buđavo vreme....

Nego ljudi ima li na Bileckom stvarno labuda  ???  :)
 

Prilozi

  • u blizini labuda.jpg
    u blizini labuda.jpg
    73,4 KB · Pregleda: 235
  • jezerska pastrmka.jpg
    jezerska pastrmka.jpg
    73,8 KB · Pregleda: 350

Aleksandar871

Senior member
Učlanjen(a)
29.11.2013.
Poruke
282
Broj reagovanja
44
Lokacija
Nis
Lepota :))

Послато са ST25i користећи Тапаток 2

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
seb , gledam ove tvoje slike sa labudovima pa se setih i nekih mojih  :yeswink: evo jednog labuda moravskog ...a evo i jednog bucova koji je raubovao oko njega  :D  ... na nepoznatoj vodi uvek treba pratiti labudove . ribe su obavezno u blizini  :tbumb:



 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
a vidim vidm I ti isto neke sitne ribe lovis, naucit ce mo se valda I mi ribariti... mladi smo mi jos  ;)

Mada kolike somove imaju tamo na Bileckom jezeru pitanje je dal imaju labudova....te bestije bi I to potamanile...od istinski prosle godine je jedan som kod nas stamanio jednog malog labuda malo veceg od odrasle divlje patke na svega 10tak m od obale.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Pishta je napisao(la):
  Ozbiljnu ''stapinu'' posedujes Seb :tbumb:.KARABIN :-\

ne vise prodao sam ga, Orvis Helios 905....morao sam ipak da uzmem Scott G2 905 jer se meni mnogo vise dopada.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Zac je napisao(la):
Ono sto tvrdim i pri cemu ostajem je da na 50 m ima vise nego dovoljno kiseonika za zivot riba pa i kalifa.
Osim ako ga nema dovoljno, što se veoma često događa.  ;) Po pravilu, ispod termokline (koja je najizraženija leti) ima jako malo kiseonika, nedovoljno za život ciprinida, a ni blizu dovoljno za život salmonida. S druge strane, ribama je iznad termokline često pretoplo tokom leta. Zato su one tada najčešće tu nedge oko termokline, oćeš da se nadišeš, odeš malo gore, oćeš da se rashadiš, odeš malo dole. Plus su oko termokline i sitne ribe, pa svaki grabljivac tokom leta obožava da se vrzma tu negde.

O svemu tome ne treba brinuti početkom sezone, marta-aprila, tada pastrmka može da bude na metar od obale jezera i vija ribice koje su prišle da bi se malo ugrejale. Plus joj toplija priobalna voda nimalo ne smeta; šta više, em ima više kiseonika, em je optimalne temperature (nije pretopla).

Negde maja meseca se sve to menja...

 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Sjajne informacije za nas neupucune...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
jos jedna cinjeca u korist Gocijevom tekstu. Npr. prosle godine dok sam ronio na nekih 5m dubine se jasno vidljivost pocela smanjivati, vidila se jasna grannica toplije I hladnije vode. Tu na toj granici pa preko 1000 malih bodorki nedaleko od tog jata su se vrzmala tri soma. Vidjao sam I druge grabljjivice na takvim pozicijama, Bese to pocetkom avgusta. Ranije s prolecem je mnogo ribe nabijeno skoro u samu obalu pa se tako cesto zna viditi I po koja lepa jerzerska pastrmka.
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
Jr je napisao(la):
Schok je banovan na 14 dana, razlog je vređanje na nacionalnoj osnovi.
ova kvalifikacija je daleko od istine,dakle ovo je neistina!
"nedo.eban" "prepotentan" "impotentan" su pridevi koji mogu biti uvredljivi i ne vidim nikakvu vezu sa ovom gore kvalifikacijom.
bilo bi fer da se igramo otvorenih karata i da se navede jedini i pravi razlog mog prinudnog odlaska na "sluzbeni put u Kinsasu",a on je zapravo
usledio zbog iznete istorijske CINJENICE,nepobitne,dakle,ovu kvalifikaciju odbacujem.
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
nespetro je napisao(la):
Ej maheri (Seb, Sale), stvarno sad niste fer.

Covek je bio isprovociran od mastera provokacije i nije cudo da nije ostao pribran. Tu treba debeli zivci.

Ako vi se prica od labudi, sacekajte par nedelje pa ce si dobijete i adekvatni odgovori  :)
ne brini,obojica vole "sampanjac" iz mog labuda
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ti bas neces da se opametis? neces ili ne mozes? sam si sebe iskompromitovao i svi te redom zajebavaju . do te mere si podlozan provokacijama da si preterao sa uvredama i doziveo da te banuju ovde . jedva si cekao da ti istekne ban da nastavis po starom  :doh: sto se cackas kad uvek ispadnes budala na kraju? tebi bas rupa trazi budzu ...sto bi rekao nas narod ?
ignorisacu tvoj post i dacu ti jos jednu sansu da se ponasas normalno ...a ti se saberi i budi pametan da je iskoristis  :bye:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
schok je napisao(la):
ljakse... sa penom ili bez
znaci hoces budzu? dobro  :tbumb: nemoj samo posle da kukas da ti je prevelika .
ti si shok koliko sam zakljucio iz tvojih postova pomatora konjina? i tvoj labud izgleda i sluzi samo za sampanjac . zar stvarno ne razumes koliku budalu ovde pravis od sebe? ako te nije sramota od ovog naroda ovde koji cita bljuvotine koje pises treba da te bude sramota od tvoje porodice
 
Vrh Dno