Bloody Midge

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ova nimfa predstavlja larvu tzv. blood worm. Nime to jeste insket iz porodice diptera i slican je običnim komarcima, ali ne ujeda. Yaci u mušičarskoj terminologiji on je midge...larva je poprilično uobičajna u ishrani riba, tako da svako ko se reši da ide u warm water flyfishing bi trebao da je ima. Preporučio bi je i za rečni ribolov, jer u mirnim tokovima reka mogu da se nađu.
Jedna od kreacija
udica: standardna...veličie od 12-18
osnovni konac: crven
telo:crveni konac
rep: crveni marabu
rebra: srebrna ili zlatna žica, mada se moze koristiti i bakarna
 

Prilozi

  • bloodmidge.jpeg
    bloodmidge.jpeg
    22,7 KB · Pregleda: 335

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Laki, puna mi je kutija ovakvih nimfi. U stvari, ovo je moja omiljena nimfa za mušičarenje bodorki, crvenperki i sunčanica, to jest, stillwater. Ove godine sam je baš mnogo eksploatisao. Ma, i juče sam je koristio!
Imam svojih nekoliko ubitačnih verzija ove larve Chironomus sp. i uskoro ću postaviti slike.
 

gile_ks

Junior member
Učlanjen(a)
02.06.2006.
Poruke
58
Broj reagovanja
0
Lokacija
Krusevac
Ja sam ovu musicu radio isto samo sa crnom glavom. Samo sam na Moravi imao uspeha sa njom na Rasinu samo Beovica.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
U zadnje vreme je bas poceo da me zanima warm water flyfishing. Pratio sam sta i kako rade inostrani musicari koji love sarana i uvek sam nailazio na bloodworm imitacije i razne verzije i imitacije. Evo par njih, a jos uvek trazim idealnu!
 

Prilozi

  • bloodworms.jpg
    bloodworms.jpg
    48,3 KB · Pregleda: 474

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:tbumb: odlicne su to nimfice, a najvise sam sa takvima lovio crvenperke i bodorke (u SLO., HR. I Srbiji).
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Meni se čini da bi bile babaroga za grgeča! Ali mora se probati prvo! :bye:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Beh grgech! :)
Ja planiram da ganjam sarane njima!!! ;)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Lazzo, ja te jos danas vodim da lovis sarane na Grliskom jezeru! Tacno znam gde se sunca jato cepanica. Upali auto i dodji po mene. Imam nimfe, imam sve :tbumb:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ma grgeč je neki moj trip, iako ga nikad nisam ulovio na muvu, mnogo me pali! Lud mozak! :doh: :drool:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Mixmaster je napisao(la):
Lazzo, ja te jos danas vodim da lovis sarane na Grliskom jezeru! Tacno znam gde se sunca jato cepanica. Upali auto i dodji po mene. Imam nimfe, imam sve :tbumb:
Joj druze Mix ne smem da izlazim iz kuce - barem dok ne spremim ispite! >_< Peca mi seeeeee na oci ne vidim - al nisam sad za akcije! :(
 
Z

Zakula

Guest
Oooooohhhooo Bloody Midge,moja omiljena barska muva...tj. nimfa!!Stavish tu muvu na predvez,vatash bodorke,vatash crvenperke,japance,grgeche,karashe,sharane,a bogami ni klen nece da je odbije!!Mix ima iskustvo i sa shtukom na bloody midge-a....Evo moje zajebane muve!
 

Prilozi

  • Larva Komarca.jpg
    Larva Komarca.jpg
    13,6 KB · Pregleda: 410

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
Mixmaster je napisao(la):
Laki, puna mi je kutija ovakvih nimfi. U stvari, ovo je moja omiljena nimfa za mušičarenje bodorki, crvenperki i sunčanica, to jest, stillwater. Ove godine sam je baš mnogo eksploatisao. Ma, i juče sam je koristio!
Imam svojih nekoliko ubitačnih verzija ove larve Chironomus sp. i uskoro ću postaviti slike.

bilo bi odlično da postaviš slike tih ubitačnih verzija larve, ako ti se da  :) 
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Jao, do pre deset minuta sam pravio muve, a larve midževa sam zaboravio. Uskoro ću i to uraditi, pa ne treba da brinete za slike, kako nimfi, tako i ulovljenih bodorki, crvenperki, sunčanica... :nowink:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Pripremio sam pregrst ovakvih nimfica za ovu sezonu.Ovo su mi omiljene za babusku.
 
Vrh Dno