Bloody Midge

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
otežaj je tungstenom + olovim i nema veze što je to muva namenjena za still i slow vode jer ta mala bićenca mogu da se nađu i u bržim tokovima i pastrmka če ih rado pokupiti...pojavljuju se u vodi svih 12 meseci. Posebno gde je reka sporija to dolazi do izražaja. Samo repić i vuna za telo je sasvim dovoljno za ubitačnu muvu.
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Perlice su baš jeftine, ima ih u dosta dekora, pozadi samo osiguraš koncem, lak i gotovo.
Przo tonu ovako vitke muve.
Probaću ih kad vreme dozvoli...
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
ovo mož da bude vrlo interesantno za rano prolećno mušičarenje bodorke (samo još da je na manjoj udici, npr 14-16)

    :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
u jednoj hobby art trgovini sam gledao neke perlice ali nisam našao dovoljno sitnie...baš sam letos hteo da probam sa takvim sitnim crvenim perlicama da ga uradim na udici TMC 206BL #14 ali ko što rekoh ne nađoh dovoljno sitne...

Dogi, hvala za podsetnik, morat ču ponovo da ih potražim, možda sledeći put pronađem takve kakve ja zamišljam. Mada, upravo sam sada dobio jednu ideju i idem odmah da probam  ;)

--------

evo, nabrzaka sam isprobao to sto mi je malo cas palo na pamet...znaci: samo jedan komadić one kineske plastične cevčice od koje se prave narukvice i ostale drangulije, to se natakne na udicu i porebra osnovnim koncem...dok trepneš gotovo. Radio sam več bloody midge imitacije od te cevčice ali ne znam kako mi nije palo na pamet ovako nešto jednostavno...ne ja sam je rezao na pola, ravnao, motao oko udice, malo marabuja za rep a mogao sam samo ovako...ok, još jednu ovakvu sa marabujem ima da uradim...mislim da če da lovi ;)
 

Prilozi

  • bm.jpg
    bm.jpg
    11 KB · Pregleda: 284

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ovo su odlične nimfe za babušku.Ja kod glave dodam malo pp-a radi sporijeg propadanja.Tako baba najviše voli.
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Seb perlice su zaista lake za rad, možeš ih naći i na ogrlicama, narukvice...
Ova tvoja muva je takođe laka za rad a nesumnjivo će biti efikasna.

Zvezdane, moram navratiti do tebe na časove babuške.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Pre jedno dve sezone sam uradio seđa sa nekim zelenim perlama ali mi se nije dopalo. Za bloody midge je  to nekako bolje. Samo treba naci fine male perlice. Ove od 2mm su vec prevelike. Prvom prilikom nabavljam manje. Od ove plastike sam vec radio ove imitacije ali sam je rezao na pola i motao oko udice. Sa dodatkom marabuja je to ubitacna imitacija.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
drogi je napisao(la):
Zvezdane, moram navratiti do tebe na časove babuške.
Kad hoćeš,od kraja marta već kreće,mada,protekla sezona,a i ona pre nje, bile su očajne za babušku.Pre tri godine je kladovska marina vrvila od baba.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Nisam nikada ciljno lovio babušku a pogotov mušičario_Ovo u rano proljeće kada se nema šta loviti bi bilo interesantno probati.
E sad kakvi tereni se preporučuju?
U ponudi imam bare,rukavce od Drine,jezero sa raznim terenim?
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Gde je vidiš na površini,naročito u periodu mresta,ili neposredno nakon istog,slobodno zabaci.Loviti je na većoj dubini isplativo je jedino u situaciji kada je voda dovoljno bistra da se može videti uzimanje ribe.Ipak,lov tik ispod površine daje najveće izglede.Mogući su i kapitalni ulovi.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
obično ih radim sa malo bogatijim repom od marabuja ili bez. danas sam mislio da uradim jednoga od "silly legs" materijala kojega imam u crvenoj boji ali nisam mogao to da pronađem...ko zna gde sam ga zaturio  :doh: :hammer: i vidim na stolu među svim kršom komadić otpadnog materijala od marabuja i reko što ne bi probao sa par fibri marabuja....to bi moralo fino da titra u sporom toku gde to mislim da probam kada bude voda niska i bistra.
 

Prilozi

  • blood midge.jpg
    blood midge.jpg
    162,3 KB · Pregleda: 211

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.101
Broj reagovanja
922
Opet su lude kalifetine 60+ na redu ili ::)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Silvio,  :yeswink: tako nekako... ali to tek od aprila pa napred... ma spreman sam ja za tamo odavno ali tu i tamo bi probao nesto novo ili malo drugacije zbog eksperimentisanja. Znam da tamo ima i po neka pastrmka od 80cm  :yeswink: i tu bi ja volio da prevarim. Inace ovde nase jezerske pastrmke isto vole ovakve stvari. Bas je moja zadnja iz 2012 pala na bloody midge imitaciju vezanoj na tubici.
index.php


Na Savi d. sam isto jednu krasnu potočnu dobio na takvu imitaciju.
index.php
 
Vrh Dno