Boja kanapa?

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Da li pri kupovini kanapa treba voditi racuna o njegovoj boji? Svi znamo da je pastrmka oprezna riba sa dobrim vidom a da kanapi imaju drecave boje. Da li ce nju preplasiti kanap koji se nadje u vodi? Ako je bitna boja kanapa koje su to boje koje se preporucuju kako bi sanse da ga pastrmka ne primijeti i ne uplasi se bile svedene na sto manju mogucnost?
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
Raketas, bez opterecenja i bez brige....ma boje tako malo znace u celoj ovoj prici da sive celije treba sto manje zamarati... :yeswink:
Kupuj bratac po novcu, koliko tu mozes da se ispruzis...i sto kvalitetnije, prosto je.
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Ako je tako Proto onda super, ja sam prosle godine pecao na neki narandzasti bas onako jarko narandzasti i cinio mi se kao da bi ajkulu prepao, ali sad mi lakse :D Hvala ;)
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
Zavisi gde i kako pecas , ako pecas uzvodno divlju ribu nekada boja moze da igra ulogu zato se i prave  boje wilow neke nijanse maslinaste jer se slabije vidi.

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
To sam i mislio, zbog toga sam i pitao da li boja igra ulogu neku. Jer pecam bas na takvim vodama, pastrmka divlja kao vuk oprezna je toliko da joj i varalicari ne prilaze, svi bacaju jedno 20-ak metara od mjesta gdje treba varalica da padne. Njima je i lakse jer je varalica teska, a ja ima da naje*em prikradajuci se jer je rijeka obrasla :) E zbog toga me je strah za kanap :)
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Neko tvrdi da  boja snure moze da utice na ribu a neko tvrdi da ne utice,,,  ja malo vise vjerujem da utice  ,,, U stvari kod boje snjure treba da gledamo  u odnosu na nas  jer to zavisi kad lovimo  koje doba dana ili veceri ,,  Preko dana pri jasnijoj vidljivosti bolje je  koristiti  maskirne  zagasite  prirodne boje a vecernji skok ili sumrak ili ako lovimo nocu  treba koristiti  bijele  fluo  drecave snjure  koje lakse mozemo kontrolisati, vidjeti u mraku,,,utice i turbulentnost vode  ako je voda divlja puno brzaka  pjeni se  mozemo koristiti malo jace boje  da lakse pratimo  a ako je mirnija bistra onda  prirodne nijanse,,,,
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ti kao da musicu vezujes direktno na snjuru bez predveza i tipeta?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Dobra ti je ideja,,, ako  sa nadjem  slucajno gdje ima soma ili koja dobra mladica
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Licno volim  pastelne nezne boje kanapa,ali mi ni drecavi narandzasti ne smeta. Nimfarosi daju prednost drecavim bojama po prolecnim mutnjikavim vodama.

Prilaz vodi,prezentacija,dobar predvez i tipet  i imitacija odgovarajuca  boju kanapa bacaju u drugi plan  ;)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Zato sto boja kanapa ne igra nikakvu ulogu sem u nasim glavama. Licno volim sve boje kanapa i bas me zabole qrac koje je boje ako je dobar i jeftin :hammer:
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
924
Broj reagovanja
88
Ja gledam da mi se slaze uz boju stapa i cekrka ili da napravi kontrast u odnosu na njih  :hammer:
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Bolje i to nego da ti se slaže uz kravatu  :D :D :D
 
Vrh Dno