Boja kanapa?

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Momci, momci, to se danas kaže "POSH"  :bye:
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Ja uglavnom vodim racuna da mi se boja kanapa slaze uz boju noktiju,jbg ima nas i takvih  :nowink:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Ipak je boja glasa najpresudniji faktor u odabiru boje kanapa!

Piskav glas = tamniji kanap.

Grublji glas = svetlo roznjikavi.

Zbog balansa.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
reko bi da je jedino vazno da senka kanapa ne predje preko ribe, to znam da ima uticaja na manjim  i bistrim rekama
boja nema nikake veze
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Da ima neke veze verovatno bi pravili sve kanape u istoj boji.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ma sta ima da odobravam ili ne. Meni je boja potpuno nebitna, samo karakteristike i nista vise.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Negde sam čitao da ribe ne prepoznaju ljubičastu boju, jer je u istom spektru kao prirodna svetlost !? Pa ako ima neki ljubičasti kanap.....  Pederi stop.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
za musicarenje beluna na zapadnoj moravi ja tvrdim da boja kanapa igra ulogu . 90% ribolova se svodi na pretrazivanje na slepo . nemas pojma gde su tacno locirane ribe ... imas ideju ali nisi siguran . u takvoj situaciji ce cesto ili bolje reci uvek dogodi da se kanap dovede u vidno polje ribe . belun koji primeti cudno desavanje postaje nepoverljiv i nezainteresovan za mamac . kanapi manje upadljivih boja se daleko manje vide u vodi i povecavaju sansu za ulov .
u ovo sam 100% ubedjen da je tako jer sam se licno uverio.
sto se tice ribolova suvom muvom mislim da nije presudna boja kanapa za uspeh
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Bas zato sto ima veze prave se snjure u razlicitim bojama ,,  Snjure  koje su providne su  napravljene tako da je srz od monofila  a takve su teze za  zabacivanje u nasim uslovima , to je vecinom za morski ribolov  u toplim krajevima ili  za  nimfarenje kraca distanca,,  teze je i kontrolisati kod mahanja jer se teze vidi ,,,  Ako je neko u nedoumici u vezi boje neka uzme neutralnu boju znaci niti drecavu niti  prirodnu  vec nesto izmedju  ,  na proljece npr zelenkastu nijansu a na jesen zuckastu ,,,
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
^
A sta mislis o flomasteru?

Da li bi bilo dobro resenje da ponesemo razlicite boje pa da premazemo kanape prilagodjavajuci ih raznim uslovima?
 
Vrh Dno