Bolen, Balin, Bucov... (Aspius Aspius) - navike hranjena

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
...opet gledam temu i ne mogu vjerovati da nitko nema nikakav komentar na ono što sam napisao, očito vam moj tekst izgleda ko nekakva izmišljotina ili "copy paste", ja izbacim svoje višegodišnje iskustvo u ribolovu bolena, i tipkam ga i pokušavam sročiti da bude što jasnije, a vi stavite palac gore i to je to!!! (zvezdane ovo se ne odnosi samo na tebe i nisam te mislio predhodnim postom uvrijediti, nego te potaknuti na raspravu)
očito da sam na krivom mjestu pokušao pronaći znanje, podijeliti iskustvo i izvući nekakve zaključke, ne želim se nikome zamjeriti, želim podjeliti iskustvo i svoje znanje i naučiti nešto novo...trebate li dokaz i neki argument za neki moj zaključak, slobodno pitajte, svaku situaciju koju sam opisao iskoristio sam u svoju korist (kao ulov bolena) nekoliko puta i svaki put mi se potvrdilo to što sam naveo kao zaključak
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Brate,svaka tebi čast na trudu što si izdvojio vreme da ispišeš onoliki post i podeliš svoja iskustva sa ostalim članovima foruma.Ali ako pogledaš veliki broj prethodnih strana videćeš da je dosta toga ispisano u vezi ove ribe i da nema potrebe da se ponavljamo.Drugo,mislim da je na svim forumima daleko manji broj ljudi koji ciljano mušičare bucova u odnosu na druge vrste riba pa nemaju baš svi previše iskustva sa ovom ribom.Ipak,vidim da se i ljudi koji žive pored Morave,ili mušičare na njoj,od ove godine spremnije upuštaju u lov ove ribe pa će najverovatnije u dogledno vreme biti diskusija na ovu temu.Nemoj misliti da te je neko ignorisao time što ti nije replicirao,ja sam post pročitao sa uživanjem jer i sam dosta toga prepoznajem iz tvog pisanja.
I sam sam pisao na ovom forumu dosta toga,ali evo,ove sezone gotovo ništa.Godina loša,bucovu ni traga ni glasa,suše,nema se volje ni za ribolov,kamoli za nešto drugo.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
I ja sam procitao Mlinkin tekst i jako mi se svideo ali nemam takoreci nikakvog iskustva u lovu bucova, capio sam samo jednog na vidjeno na Zapadnoj Moravi i to je to...
Licno mislim da Zvezdanov palac gore  :tbumb: znaci mnogo vise nego da je nas deset pisalo bilo sta...
Definitivno je to vrsta koja je u ekspanziji na Velikoj Moravi pa se i ja nadam da cemo ovu temu tek puniti komentarima...
Uzdravlje  ;)
 

sale guitar

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Morava je vrh za bucova,samo mnogi ne znaju,niti ih interesuje.(mislim na obicne ribolovce)
znam pojedince koji su varalicari i to prosecni...pa se malo,malo pohvale sa komadom od 5-6 kila :yeswink:
Voleo bih da sam malo blize moravi :drool: uopste ne samo zbog bucova
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Ja sam samo dvaput izasao u zadnjih pola meseca... Bucov se sve manje javlja, juce skoro u opste... Ali za ta dva puta mogu da se pohvalim sa 6 komada... jedan 40cm bez repce i ostalo bas sica... probao sam garglere i nisu davali rezultate izmenjao sve zive strimere koje sam imao u kutiji namenjene bucku i na kraju aj da probam mozda ce da lupi neko klence stavim wooly bugger belog sa kojim sam tvrdo vadio dushu resavskim kalifama ovih dana..  Gde god sam ga video da raubuje uzimao je... i to strimer u najsporijem povlacenju sa blagim trzajim stapa cisto da se da zivost strimeru. Najbolje rezultate davao je kada sa spruda pustim kanap da zanese struja i strimer dodje na samu granicu preliva.Tad skroz sporo povlacim strimer i trzam vrhom ... U ovj situaciji ne prasta.... Na zalost ovo je verovatno kraj sezone za bucove... Mlinka navike bucova na tvojoj reci gotovo su identicne mojim, nisam neko ko ima dovoljno iskustva da deli saveta, ali eto probaj ovaj sistem... wooly je na udici f16 vel 8 i jos jedan bitan detalj.. glava da bude za nimfe 2mm kako bi lakse zaranjao i u brazaku pravio brza dzig pokrete... probaj pa javi..

Sto se morave tice, ko god da je blizu neka je poseti.. Ja moravu nisam video bistriju nikad u zivotu...Bucov mozda prekida ali zato mrena i skobalj krece, drugar prosle nedelje na varalicu izvadio klena od 3,8kg i td.. Drago mi je sto zivim blizu ove reke jos mnogo je za mene ne otvorenih ff stranica na njoj... Gotovo sam siguran da Morava i njene mutne vode kad se provale mogu da budu vrh ff dozivljaj sto se svake ribe tice..

 
Vrh Dno