Bucov 2011

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
vec sam se dogovorio sa crnim....sad kad i ako je uymem vi je kasapite, ja cu porez u strimerima da uzmem  :)
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Danas sam propustio ribu zivota... komad da sad ne lupam koliko kg 3x mi ispratio strimer i jednom promasio isti... tresao sam se kao prut, poceo sam da pravim greske, a on je prmenio lokaciju...  :bye:

 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
649
Broj reagovanja
1.382
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
...prema mojem skromnom iskustvu iz ff i solidnom iz drugih tehnika, rekao bi da nije toliko bitno jeli fluorocarbon ili monofil, nego je bitna debljina i mekoća, kod tanjih i mekših tipeta streamer se puno ljepše ponaša,a sam tipet puno bolje, neprimjetnije, sijeće vodu, vidljivost tipeta nije toliko bitna (pod tim mislim na razliku između monofila i fluorocarbona) jer i sam streamer nije neka izvedbeno realistična imitacija, ali sama prezentacija je jako realistična, pogotovo onaj prvi pomak streamera kroz vodu i zato se ff tehnikom bolen puno lakše prevari, nego nekom drugom tehnikom u uvjetima dobre vidljivosti...
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
saleja je napisao(la):
Danas sam propustio ribu zivota... komad da sad ne lupam koliko kg 3x mi ispratio strimer i jednom promasio isti... tresao sam se kao prut, poceo sam da pravim greske, a on je prmenio lokaciju...  :bye:

cek, cek, jos neki dan i dolazim da mi pokazes gde se to desava... ;)
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
mlinka ,zvezdanov savet ti je broj jedan,covek je doktorirao tu ribu i da sam na tvom mestu slusao bih njega a ne tamo neke sto izadju 2x mesecno da pecaju a o ribolovu znaju samo ono sto su procitali iz knjiga...i na tarabi pise pic.. pa nije...
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
saleja je napisao(la):
Danas sam propustio ribu zivota... komad da sad ne lupam koliko kg 3x mi ispratio strimer i jednom promasio isti... tresao sam se kao prut, poceo sam da pravim greske, a on je prmenio lokaciju...  :bye:
Oprezni su veliki ,pogoto u bistroj vodi..namazana je to riba ,pravi prevejanko ,bice ih jos !!  :tbumb:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Prema mom iskustvu,u uslovima bistre i spore vode,monofilni predvez dužine i do 4 metra,sa tipetom od fluokarbona koji može biti i preko 1. metra,uvek će izazvati manje podozrenja kod krupnog bucova.Bucov je,između ostalog,neverovatno osetljiv na pad strimera na površinu vode.Dugačak predvez sa tankim tipetom pravi razliku sigurno.
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Morava je kao kafa, ali bucov se da prevariti samo na najtanje strimere.. Probao sam bankere, guglere ali jedino sta mu je skretalo paznju su strimeri made in Crni... prdvez + tipet mi je oko 4m.
Nacin na koji sam uspe da ih prevarim je tako sto sam bacao nekoliko metara uzvodno od mesta gde napadaju,, kad bi strimer dosao u zonu rauba ja bi blagim trzaima simulirao povredjenu ili ti osamucenu ribu...  U samoj voznji imao sam pracenja i promasaje bucova??? Na V Moravi bucov nije u jatu, oni lepsi komadi, imaju tacnu trasu koja je uz granicu dve struje... ukoliko na toj putanji se nalazi mesto na kome se zadrzavaju a ti mozes da im pridjes, ostaje da sedne u hlad i da ih cekas. Nekad prodje i sat vremena dok ne dodju na to mesto, jos jedna otezavajuca okolnost, morava je puna kedera tako da bas moras da budes uverljiv... To je to....

Strasni mogao bi da pozuris, bucov je sad jako aktivan ko zna koliko ce to jos da traje???? 
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ako si bacao one crne polarne lisice nije čudo da je samo njih napadao.Crna se odlično vidi po mutnoj vodi.
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
saleja je napisao(la):
Danas sam propustio ribu zivota... komad da sad ne lupam koliko kg 3x mi ispratio strimer i jednom promasio isti... tresao sam se kao prut, poceo sam da pravim greske, a on je prmenio lokaciju...  :bye:

Kao da sam gledao sebe pre jedno dve nedelje  :doh:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
E bre vi neiskusni. Nađite negde moju temu "Bucov kod Pidžinog splava". Još uvek ga hvatam  :doh:
P.S. I sinoć mi je jedan od tih samo skuvao ispod strimera. Retko oni uzimaju, ali zato uvek provere šta je to novo u njihovom reonu  :yeswink:
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Zvezdane crna ledja beli stomak, jako malo materijala...kako ga vide u onom mutljaku nikako mi nije jasno... sta god drugo da im navezem ne pipaju....
Probacu i skroz crne, mozda to bude resenje :yeswink:

Evo svaki dan obilazim mesto i cekam da se vrate,, ne odustajem... sledeci  put kad mi se ukaze takva prilika, ne smem propustiti...
 

sale guitar

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
saleja je napisao(la):
Nacin na koji sam uspe da ih prevarim je tako sto sam bacao nekoliko metara uzvodno od mesta gde napadaju,, kad bi strimer dosao u zonu rauba ja bi blagim trzaima simulirao povredjenu ili ti osamucenu ribu...
Uglavnom je to nejefektniji nacin i kod mene na terenu...
Probaj ovako nekog Surfing Candy-a mozda se iznenadis :)
sa srecom..
 

Prilozi

  • IMG_5498.jpg
    IMG_5498.jpg
    36,5 KB · Pregleda: 134
Vrh Dno