Bucov 2011

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Jaooo Sale mesto je idealno,fantasticno....san.Slikacu sutra gde ga ja hvatam,voda bistra ko rakija i ravna ko ogledalo zaebano do koske.
 

sale guitar

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
saleja je napisao(la):
Ovako izgleda jedno od mesta gde ih ganjam..


Sale koje duzine ti je Surfing Candy ...?
5-6cm
joj kako lepo izgleda :drool: hocu ja,hocu ja,hocu ja
 

sale guitar

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Cek' bre sale,ako sam dobro razumeo on tuce po ceo dan i raubuje,a na strimer nece...
malo mi to zvuci nemoguce..Da li raubuje periodicno ili bas konstantno bije u jatu ili pojedinacno...
Meni na tamisu (pricam u zoni izbacaja musicarcem) kada se javlja periodicno..pukne pa ga nema,pa opet pukne pa tajac...bilo je slucajeva cesto da ne mogu da ga dobijem,ALI kada bije konstantno i kad ih je vise nema sanse da provucem gargler bas preko raubovanja a da neki ne pukne na njega,u par zabacaja obavezno.Bilo bih mi jasnije da je voda tu kod tebe mirna+brdo kedera,pod takvim uslovima je i meni zadavao glavobolju,ali koliko vidim kod tebe voda meskori,bas i idealno za bucova...Kazi mi bas desavanje i situacije dok si na vodi?Faktor mora da postoji.Jer to mesto napadnuto,defiluju ljudi...Jer si vukao garglere preko mesta gde raubuje itd?
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Ovo sa slike je ostrvo na sred morava, ovaj dzep koji je najveci na tom ostrvu a ima ih tri su totalni tisaci :drool:.... samo od vetra i od rauba deluje kao da se krece... Bucov kod mene sad u ovom period retko kad bije u brzaku i nikad grupno. Da raub je na nekih po sata i pojedinacno napadaju, ovi bas krupni nekad u paru satiru. Konstantno raubuje na sve strane jer ga ima mnogo. Postoji mesto svakog gde u tom njegovom krugu se zadrzi i malo vise se posveti kederu.. tu obavezno napravi nekoliko akcije i nastavi dalje u krug. Kod onog stuba ispod mesta gde je dubina preko 10m dva komada od preko 8kg, kako kazu ovi starosedeoci, cuda prave.... oni na primer stalno jedu tokom celog dana, kad dodju u zonu bacanja trebas skupiti klikere pa sve odraditi kako treba...a posebno u povlacenju kad vidis kako talas ti prati strimer :eek:.
Kedera ima na tone, ja mislim da je to najveci problem... cesto mi se desi da u povlacenju strimera zakovem neki.E sad posto on ulice u jato kako naciniti da tvoj strimer bude privlacniji od 1000 komada ribica koje jure na sve strane, ne retko mi se desi da napadne bas kad moj strimer je tu... ali uvek se odluci za neku drugu ribicu.... ...  :blush:
Mozda je bas u guglerima resenje... daj slike ili linkove do nekih produktivnih da sacinim koji pa da se proba..
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Majku mu ovi kod mene nece ni da pogledaju gugler.Cak ih ne zanima ni strimer koji povrmeno zapara povrsinu.I ako ga lovim na sitne strimere 4-5cm sve se desava na nekoj dubinu od 0.5m do 0.2m,sta li glumi da mi ja da znam  :blush:
 

sale guitar

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
saleja je napisao(la):
Ovo sa slike je ostrvo na sred morava, ovaj dzep koji je najveci na tom ostrvu a ima ih tri su totalni tisaci :drool:.... samo od vetra i od rauba deluje kao da se krece... Bucov kod mene sad u ovom period retko kad bije u brzaku i nikad grupno. Da raub je na nekih po sata i pojedinacno napadaju, ovi bas krupni nekad u paru satiru. Konstantno raubuje na sve strane jer ga ima mnogo. Postoji mesto svakog gde u tom njegovom krugu se zadrzi i malo vise se posveti kederu.. 
Kedera ima na tone, ja mislim da je to najveci problem... cesto mi se desi da u povlacenju strimera zakovem neki.E sad posto on ulice u jato kako naciniti da tvoj strimer bude privlacniji od 1000 komada ribica koje jure na sve strane, ne retko mi se desi da napadne bas kad moj strimer je tu... ali uvek se odluci za neku drugu ribicu.... ...  :blush:
Mozda je bas u guglerima resenje... daj slike ili linkove do nekih produktivnih da sacinim koji pa da se proba..
Pecao sam i ja pod ovakvim okolnostima i tacno znam ta hoces da kazes.U tom slucaju retko mi se desavalo da mi uzme strimer u samom povlacenju,ribu sam tada dobijao uglavnom od hiljadu zabacaja desi se da gargler u jednom trenutku padne bas na mesto gde se nalazi bucov i sprema se za napad.
Primer:Ti cekas da vidis raub i onda ga tu gadjas,logicno,ali on je raubnuo i jos ako treba da izbacis 20-tak m kanapa dok se ti razmases par puta i dok gargler stigne vec je kasno,sekunde su u pitanju ali je kasno pod tim okolnostima.Medjutim ako nista drugo desice ti se slucajno dok bacas da u jednom trenutku ti budes brzi od njega i da ti gargler padne u pravom trenutku i pri samom padu ce ga pokupiti neces stici da povuces ni 20cm...to se meni cesto desavalo.
Ima tu svega,keder se poplasi i on to sve prati,mnogo uticaja tu ima..pravi pauze,odmaraj ga pa opet..probaj garglerima obavezno,malim poperima i nemoj brzo da vuces,malo poigravaj vrhom stapa itd.kombinuj moras biti uporan sigurno ce dati rezultat.
evo ti par slika(za pocetak rokaj crni policelon i grizzly),a imas i na forumu 'strimeri'>>"gargler" pa skidaj! potrudi se,srecno i javi ako bude rezultata ;)
 

Prilozi

  • IMG_4375.jpg
    IMG_4375.jpg
    114,2 KB · Pregleda: 156
  • IMG_4156.jpg
    IMG_4156.jpg
    111,1 KB · Pregleda: 164
  • IMG_4040.jpg
    IMG_4040.jpg
    104,9 KB · Pregleda: 165
  • IMG_4043.jpg
    IMG_4043.jpg
    86,9 KB · Pregleda: 143

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
BAs tako Sale, kako sam i sam predpostavio cela fora je u pravom trenutku... Nisam do sad dao postenu sansu garglerima, ovi tvoji odlicno izgledaju. Recimi samo, dupli foam na  tvojim gar. dali ti je taj nacin vezivanja dao bolje rezultate....?

Sad trenutno na mom mestu je fly ekipa iz Kragujevca, mozda su oni vec resili zagonetku sa ovim mojim bucovima...dok ja moram da radim :'(
 

sale guitar

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
sto se tice policelona to je vise individualna stvar,meni se ovako vise svidja,a posto sam pecao na mestu gde je voda brza bolje pliva i imam bolju kontrolu sa vodjenjem.A hvataju sve varijante,samo napravi u vise velicina.
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Hvala Sale jos jednom...i izvini na zamoru. Ja sam musicar od ne puna dva ljeta. Tako da ima PUNO jos da se uci.

Koliko minimalna, a kolika maksimalna duzina  :-\

 

sale guitar

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
:D nije problem,pa sta znam sam policelon ja koristim od 1 do 2 cm + rep od grizzly pera od 3 do 5cm
Ja to sada koristim jer mi daje naj bolje rezultate,a mozes ti rep da stavljas i back tail,marabu,sve to u kombinaciji sa cristal flashom...
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Da se ne sekirate da ih ne hvatam - ovo je poslednji od 3 večerašnja komada od ukupno 100-tinak koje sam ove godine po keju uhvatio (i naravno sve do jednog pustio). Nažalost malo je bilo kilaša, a većih niotkuda. Ako pogledate gde ih hvatam biće Vam sve jasno. Usput dobih 2 bandara i jednog protfiša sve na mini strimera (3cm) od maslinaste polarne lisice.
 

Prilozi

  • IMG_2533web.jpg
    IMG_2533web.jpg
    191,2 KB · Pregleda: 189
  • IMG_2534web.jpg
    IMG_2534web.jpg
    337,6 KB · Pregleda: 185

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
I kod mene Mito sve ti iz vrtića udaraju.Krupan bupne ponekad na stotinak metara od obale.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Jucer prvi ciljani izlazak na balina i to na zatvorenoj vodi, raubao je fino i uspio sam da prevarim 2 manja oko 35-40 cm. Bas su me ugodno zabavili, imao sam jos par sitnijih udaraca. Ova dva su naravno pustena. Nadao sam se u nastavku i smudju ali sam do 21,00h ostao samo na ova dva balincica. Oko 19,00 balin se povrsinski skroz smirio a smudj se javljao relaivno kratko i to tek od 19,45-21,30 i to sporadicno. Rijec je o onoj vodi na kojoj sam vijao soma, usput da kazem od soma ni "s" a bas sam se nadao da ce pred zimu biti aktivniji.
 
Vrh Dno