Bucov 2011

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Cek bre imam i ja ....  :D  lija je lija a tek kako radi u vodi,bruka.

crnix.jpg

 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Odlican Sale... probacu ga obavezno i to vec sutra...

Crni mogao bi da zapakujes par komada  :drool: :drool: :drool: :tbumb: :yeswink:
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
649
Broj reagovanja
1.382
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
...i moja su dosadašnja iskustva isto čim tanji i jednostavniji streamer, i čim duži predvez, najćešće sam ulovio s 4,5 -5m(na konus koji mi je stalno na žnori navežem tipet od 1,5 - 2 metra), jer lovim u bistroj vodi i na terenima gdje na nekoliko stotina metara rijeke, čak i na nekoliko km, nađem jednog ili nijednog većeg (od kilogram) bolena (a bolen već sa 30 dkg na mom dijelu Drave je samac ,a ne jatna riba) i mjesto na kojemu mogu mahati; pa tako moj ribolov na bolena izgleda tako da pretraživam neki dostupni sprud ili šporanj i pokušavam!!! loviti sve što vidim, a ne samo bolena...a na to terenu gdje lovim 99,99% ribića ne love FF tehnikom pa tako svako vaše iskustvo mi je dragocijeno...

 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Saleja,nemoj da te čudi kako bucov vidi tako mali strimer po mutnoj vodi.Pogledaj kako su m usađene oči,savršeno nameštene da opaze stvari koje se događaju iznad njega.Na terenima na kojima ja lovim,visoki betonski kej,svako nepažljivo prilaženje vodi biva ispraćeno udaljavanjem bucova i gubitkom apetita kod ribe.Zato sam najviše riba uvek lovio u samoj ravni sa vodom,na donjoj granici betona i vode.Tu su mi se vrzmali i najkrupniji komadi ispred nogu,pod uslovom apsolutne tišine i nepokretnosti.Po oblačnom vremenu je mnogo lakše prevariti i najkrupnije ribe.Tada ne vidi toliko dobro detalje na našim imitacijama,pre svega udicu,i lakše se odlučuje na napad.
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
    Na mojoj reci neki ga zovu belun, a neki bucov, smatra se za ne uhvatljivu ribu.... Niko ga ne juri ciljno, na varalicu kad udari to su prakticno slucajnosti.... Zato na V Moravi su ogromni bucovi, na prolece ove godine bas na mestu da ja jurim ove moje, na kasiku za soma cim je lupila o vodu uhvacen je bucko od 12kg  :drool:
    Bez sumlje da je bucko vrhunski predator, na svakoj vodi postavlja nova pravila. Ja trenutno uzivam spremanju svakojakih prevara, sutra sabajle stajemo na crtu...
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Ciljno jurim jedan par, vec par dana ih posmatram.....Javljam obavezno....
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
saleja je napisao(la):
Ciljno jurim jedan par, vec par dana ih posmatram.....Javljam obavezno....

Jao kad bi samo znao kako mene muci jedan bucov.... :doh: Evo necu da ja govorim koliki je neka kaze Peka on je video kako i gde raubuje....momentalno se smrznes  :smoke:
U narednih par dana imacu malo vise vremena pa cu da mu se posvetim.Danac 3 sitnija komada oko 500gr,jedan na belu liju i dva na crnu.
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Danas sam se rasrafio pokusavajuci i one sitne.... ali O.... Na rukama zuljevi ko djonovi od pokusaja da resim misteriu ovih mojih bucova.. Eh da je meni taj skor crni, trio za dan.  Pa makar i tih od 500g, bio srecan kao malo dete...
Bucov je bukvalno odlepio, nema deo dana kad staje.puca na sve strane... ja cu malo napraviti pauzu, cekam pojacanje iz kg.... pa cemo  videti...
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Ovako izgleda jedno od mesta gde ih ganjam..


Sale koje duzine ti je Surfing Candy ...?
 

Prilozi

  • morava.jpg
    morava.jpg
    73,8 KB · Pregleda: 164
Vrh Dno