Bucov 2012

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Seb,Dunav je toliko mali i zatravljen da čak i površinski strimeri retko ostanu bez travke u pojedinačnom povlačenju.Inače,udarci su perverzni,izuvaju koliko su agresivni.Ne mogu da odole površinskom rezu gurglera,napadaju sa razdaljine i od nekoliko metara.Ne raubuje,treba dobro osmatrati površinu vode jer kedera napada kao neki salmonid kad srkne suvu na površini.Napravi liman u rupi od trave i potreban je brz i precizan zabačaj na takva mesta.Stojim i gledam dok ne uočim takvu manifestaciju na površini,a onda brzi trk do mesta dešavanja jer je bilo kakvo zabacivanje i mahanje nemoguće od gomile šetača.Dunav i vazduh su još uvek veoma topli pa je i aktivnost bucova svedena na 15 minuta po zalasku sunca.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
bravo zvezdane majstore  :tbumb: uslovi pod kojim ih hvatas povecavaju vrednost tvojih ulova  :respect1:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Hvala Sasats,nije da ja sada izmišljam neku toplu vodu u mušičarenju bucova,ali se situacija koja trenutno vlada na Dunavu  drastično razlikuje od one kada sam počeo da mušičarim bucova.Nekada je Dunav u Kladovu bio prilično dobra voda sa velikim brojem brzaka i dubokih limana u kojima se zadržavao bucov.Zadnjih desetak godina se bitno promenika hidrološka situacija,počev od juna pa do kraja bucovske sezone.Voda je od kraja juna prilično mrtva i zatravljena,nema mnogo nenapadnutih mesta;gotovo sam zaboravio trenutke na vodi kada ne vidim nikoga oko sebe,a to je za krupnog bucova imperativ.Sada se opredeljujem za sam sumrak jer tada hoće da uđe krupan,mada je to dosta relativno, jer je sam grad,a i bliža okolina, postao veoma frekventno mesto.Sutra planiram da odem na jedno mesto na kojem nisam bio godinama.Sećam se krupnih babuna koji su ubijali jata kedera po vazdan.Plaši me samo da nije napadnuto mrežama,jer je Đerdapsko jezero poslednju deceniju premreženo uzduž i popreko.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Uh,Gogo,to bi bilo idealno.
Danas sam vozio bicikl 13km u jednom pravcu i isto toliko u povratku radi jednog bucovčića od 600-700gr :doh:Sramota,kako sam i mislio,mesto koje sam posetio premreženo je na desetak metara od obale.Povratak na stara mesta.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Ispravak nije 2,5 nego samo 1,5m . Kod mene danas-večeras počinje taj porast, ne znam gdje se izgubi onaj metar al sam već danima pratio uzvodno da dolazi 2,5 a danas gledam samo 1,5. Bolje išta nego ništa, bed je samo što će brzo proći - kratkog vijeka je taj porast samo dan dva i onda se vraća na sadašnji vodostaj (što i nije tako loše kod mene je sada 115 i to je dosta dobar vodostaj, preko toga ne mogu na kamen a ispod je već loše). Dakle ovaj trenutni vodostaj bi se trebao održat barem 10-tak dana sudeći po mjernim točkama uzvodno u Mađi.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Kako se ponašao ovaj bucov danas,to još nisam video ???
Protekla noć je bila dosta hladna pa sam pretpostavio da će bucov biti aktivniji pre podne,posle udare vrućine i nema svrhe biti na vodi do sumraka.
Elem,šetam kejom,gledam po rupama od trave ima li kakvog dešavanja.Gledam na desetak metara od obale a ne vidim na tri metra ribu kako stoji upetljana u travi.Na tri metra od obale bucov poptuno upetljan sa glavom na dole.Vidim pomera se,bacim mu ispred glave,cimnem gurgler,i on odvali sa sve onom travuljinom po strimeru.Vidi se i na slici delić trave koji je poneo sa sobom.
Inače,ovo je moja leva ruka,ispada kao da nemam prst kad ga držim ovako,nezgodno mi je na ovom keju i da vadim,i slikam...
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    144,2 KB · Pregleda: 157

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
to batooooo  :tbumb: vidi se dovoljno da je krasan primerak! samo rokaj!
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Zvezdane, bas mi je drago sto te krenulo, tj. sto je kreno bucov tamo kod tebe , uzivaj brate koliko god mozes u borbi sa tim macanima!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Jeste!Ribe koje su do pre nedelju dana bile ravnodušne prema svakom ponuđenom strimeru,potpuno su promenile ponašanje.Malo je zamutila voda od truljenja trave,ne vidi više toliko dobro,a i ohladila se voda.Odmah je agresivniji.Ova,a i prethodne dve ribe,uhvaćene su gotovo ispre samih nogu.Primećuje se njegovo sumanuto kretanje ka gurgleru čim ovaj dotakne vodu.Dovoljno je samo jedno povlačenje da ga izvede iz takta.U ovom jatu koje ordinira blizu obale video sam i dve baš dobre ribe.Jedan mi je pre četiri dana opasno promašio gurglera u sumrak.Ti krupniji su opasni.Retko prilaze u samu obalu kao ovi.Uglavnom se vrte po samom obodu trave,sporadično se hraneći.Za hvatanje takve ribe na ovom potezu treba i dosta sreće.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Kako je bio gladan ovaj debeljko.Dril za nezaborav,nikad se ovako nisu borili!
 

Prilozi

  • 11.jpg
    11.jpg
    211,9 KB · Pregleda: 161
Vrh Dno