Bucov 2013

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Hehehehehe...sale dzabe pricas...

Sent from my NEOBOX using Tapatalk 4 Beta

 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
I dalje je najaktivnija boranija...
 

Prilozi

  • 40.jpg
    40.jpg
    108,3 KB · Pregleda: 225

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
nema veze sto je boranija,laksi pribor i super,ja sam jednom naisao na jato bucova svi oko 500-700g igrarija bez prestenk....i opet ,prvi udarac bucova je ne zamenljiv.....
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Jutros me iznenadila prilično velika i mutna voda za subotu.Na špicu dva varaličara i ja.Odjednom iz dublje vode ulazi ogromno jato velikih kedera.Za pet minuta su na metar od obale počeli da raubuju baba roge od bucova.Kakvi talasi,kakvi prasići.Bacaju ova dvojica voblere,i ostala čuda,sve mi je jasno.Ni udarac.Udaljim se uzvodno tridesetak metara i čekam da jato kedera prođe tom trasom.Čučim na samoj ivici keja sa vodom.Raubi su na desetak metara od mene u samoj obali.Bacam gurglera,vučem,očekujem bombu.Ništa!I dalje čučeći, jato kedera prolazi na desetak cm od mojih nogu,i polarizacionim naočarima primećujem obrise bucova ispod jata.Menjam strunu,stavljam intermediate,i velikog žutog strimera,sveže namotanog na velikoj Gamakatsu udici.Raubi prestaju,i iz iskustva znam da bucov zna da isprati kedere do određene tačke,a onda se u krugovima vraća na brzak kod špica.Bacam strimer pravo na vodu i puštam da potone desetak sekundi.Krećem sa povlačenjem,strimer je duboko.Na par metara od obale ga snimam blizu dna i počinjem da vučem isprekidano i brzo.Na dva metra od nogu,BAM!Štap je u kifli i kreće pumpanje.Traje par sekundi,a onda labavo.Vadim strimer i gledam udicu,ladno je otupiljen vrh na novoj Gamakatsu udici.Ej,od jednog udara bucova,kakav god da je,nema oštrog vrha udice.Da im jebem mater gde ih prave,i ko ih pravi....
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
hahahahaa...bravo majstore za taktiku,umes nema sta....doci ce taj opet bitno ja da ti znas kako sa njima da se nadmudrujes.... :tbumb:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Tu, u tom brzaku sam ga uvek hvatao na pola vode ili dublje kad je Dunav veliki.Nikakav površinac ga ne podiže u toj situaciji, jer on tu prati jata na metar od obale gde je već dubina,i može da ga iznenadi samo strimer koji mu prođe tik ispred nosa.Kad je mala voda tu je druga priča.Tad je preglednije,pa se diže na površinu.Inače,ja se vodim pravilom da strimer prezentujem na način na koji se ponaša keder.U opisanim uslovima,keder se kreće na desetak cm od keja,ali je dublje.Inače,svakodnevne su migracije kedera na tom potezu,nema ga stalno.To i uslovljava ulazak krupnije ribe.Inače,na stotinak metara odatle je zaliv koji prethodi gradskoj marini.Mirna voda,zatravljena,velika dubina.Tu se bucov ponaša potpuno drugačije od onog iz brže vode.Keder je rasprostranjen na sve strane,a celu sliku uokviruju veliki pojasevi trave na petnaestak metara od obale.Zatvoren krug za kedere kad iz trave krenu organizovani bucovi.Ovaj ciklus počinje polovinom avgusta i tada je topwater majka.To su pravi festivali kad trokilaš izbije na površinu na gurglera,ili pole dancer-a.Skupi se dosta publike,što mi smeta jer znam da je jedna riba maksimum za duži period tog dana.Prošle godine sam izvukao jednu lepu ribu,a iza mene se skupilo fino društvance Rumuna,sve slikajući i skandirajući.Takva iskustva mogu biti frustrirajuća za ribolovca,ali frekventnost je ponekad i dobra stvar.Juče sam upoznao mušičara iz Norveške koji je oduševljen mušičarenjem na ovolikoj vodi.Pojeo se što nije poneo svoj pribor.Lepo se ispričasmo.
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Uteko "djubre"... Nakon sto je prijatelju Z.S-u neki dan u zaru borbe puko stap pod ribom posvetio se fotografiji. Imali smo obojica srecu sto je snimo ovu drugu lijepu ribicu bas u trenutku kada je zgrabila mamac. I riba je imala srece.
 

Prilozi

  • zdravac.jpg
    zdravac.jpg
    92,4 KB · Pregleda: 322

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Uh,Alp,kakav prelazak iz plitke u dublju vodu na slici.Pretpostavljam da je samo ispratio iz ove dubine,i tresnuo.Prava bucovska zaseda.Ako je ovo Sava,onda je ovo definitivno najlepša poznata bucovska voda!
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
zvezdan je napisao(la):
Uh,Alp,kakav prelazak iz plitke u dublju vodu na slici.Pretpostavljam da je samo ispratio iz ove dubine,i tresnuo.Prava bucovska zaseda.Ako je ovo Sava,onda je ovo definitivno najlepša poznata bucovska voda!

Za moj ukus ovo je najbolji musicarski ribolov koji trenutno postoji ne samo u Hrvatskoj vec u siroj okolici. Nikada se nisam mogao nacuditi kako ljudi radije love lipljancice i ubacene kalife od ovoga. Medjutim, vecina "velikih" musicara u mojoj zemlji vjeruje da je ovo manje vrijedna rijeka i manje vrijedan ribolov. Sto moram priznati ne zalim. Dobro sto je tako. Nazalost postoje i ljudi koji ovu rijeku i ribu u njoj mahom iz ciste objesti unistavaju. Pretezno varalicama, ali ponekad i drugim "alatima". Iz godine u godinu je sve slabije i bojim se tako da je s ovim R&R-om za koju godinu gotovo.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Dobra je voda,nema šta!Nažalost,situacija sa bucovom je slična i kod mene.Puno strada u mrežama,posebno krupne matice u zimskom periodu.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Kod mene je danas napadao samo minijaturnog,potpuno belog gurglera.Vrućina,mala i prilično bistra voda.Luda riba.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.115
Broj reagovanja
943
Na Neretvi bi ovakvo mjesto nazivali " prespa". Uvijek ovakva mjesta moraju da kriju koju dobru ribu :yeswink:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Samo mali strimer daje ribu,prema svemu ostalom je apsolutno ravnodušan.Takvo je i ovo mesto,napadnuto sa svih strana,bacaju se varalice permanentno.Ima par dobrih riba,juče je jedan zevnuo ispod strimera,ali ga ne zakači udica.
 

Prilozi

  • 42.jpg
    42.jpg
    167,5 KB · Pregleda: 260
  • 3.jpg
    3.jpg
    128,3 KB · Pregleda: 250

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Da se pohvalim sa kapitalcem :-D zezam se sa isidorom po dunavu

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1374174067442.jpg
    uploadfromtaptalk1374174067442.jpg
    108,5 KB · Pregleda: 229
Vrh Dno