Bucov 2015

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nisu lose ribe , a mesto je fantasticno  :)
mozes li da poverujes da rec o istom terenu na ovim fotografijama? prve dve su slikane 2013. pre velike poplave , a druge dve danas gotovo sa iste pozicije ...jedino sto je stara obala bila 15 metara iza mene

mt4exf.jpg


14nffw6.jpg


1429cb9.jpg


552j4o.jpg
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.175
Lokacija
Čačak
Prelepe ribe. Terene samo bager kvari

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
oholi , namerno sam ga slikao kao neizbezan sastavni deo moravske obale  :(
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.175
Lokacija
Čačak
Jbga sale. Znam :(

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Ćuti kad je bager crveno-belo dekorisan, zamisli samo da je crno-beli  :hammer: :hammer: :hammer: bio bi najgora naprava na svetu  :D

Sale, opasno lepi tereni!!!
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ovo je samo jedan deo reke koji se nalazi u neposrednoj blizini grada. ima i boljih mesta par. km dalje
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Juce sam malo posetio Z. Moravu nizvodno od Kraljeva.
Nisam imao srece da prevarim bucova.
Izutra se 4-5 puta javio uz samu drugu obalu, po raubu mislim da su bili lijepi komadi.
Na zalost nisam mogao tamo da im pridjem jer nas je dijelila matica koja je bila bas pojaka a i nisam bio siguran kako je dno, plovkarosi mi govore da ima dosta kanala.
Resio sam da sacekam pred mrak jer po njihovim recima tad im bucov bukvalno u noge ulazi, uopste se ne boji.

Dubina uz moju obalu bila je oko 60 cm, po sredini ide matica gde je dubina oko 1 m a tamo uz samu obalu gde je jurio deluje mi dublje da je.
Obisao sam jos par terena ali nigde aktivnost nisam primetio.
Vratio sam se na pocetnu poziciju, nasumicno bacao jer i uz moju obalu ima dosta kedera, 2 sam probo udicom kako sam vukao strimer ali bucovu ni traga ni glasa.
Oko 15h voda pocinje da nadolazi i vec ponovo pocinje bucov u drugu obalu da bije, sve na istim pozicijama.
Napokon se javi i ispred mene na nekih 4 metra od mene, bas u momentu kada sam menjao strimer.
Dok navezah strimer, bacih para puta ali nista.
Vec oko 17h spakovao sam se jer je pocela kisa da pada a ceo dan je vetar duvao.

Mozda za vikend opet odem do KV-a, nadam se ribolovu. Mozda budem imao vise srece.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
204
Lokacija
Zvornik
Eko nov i nepoznat teren ali aktivnost ti je odlična.AKo je u jatu jato je razbacano nisu svi tu gje vidiš raube.Budu ispod i dočekuju oštećene kedere.Drugo ako imaš dobre prepreke koje sjeku maticu tu zabaci.Ja sam ga dobijao iza kolca u sred jezera,širina kolca pravi hlad a on u toj sjenci!
Ja ne mogu da uhvatim jutarnji i li još bolje taj cug u sumrak ali je tada za njega najbolje.Ako budem imao sreće uskoro će se početi intenzivno hraniti preko dana za zimu.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
tuzna je sudbina nas vikend ribolovaca  :'( cekas taj jedan dan za ribolov i bas tada pada kisa  :blush: iz dosade sam navezao par strimera gledajuci kroz prozor sa nadom da ce kisa prestati da pada

121fvh3.jpg


u trenutku donosim odluku da ipak odem do morave po kisi . srecom me nije video niko od komsija jer bi me proglasili za ludaka , mada ne bi mnogo pogresili  :D
obisao sam par poznatih terena i ulovio jednu lepu ribu . prezadovoljan sam jer od polovine avgusta ni jedan vikend nisam bio bez ulova  :)  kakvu srecu ja imam da zivim na obali zapadne morave , najbolje musicarske reke u srbiji  :yeswink:

10ns3r6.jpg


9ixz75.jpg
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
hvala strelko  :)  meni je lako . sve sto me deli od vrhunskog ribolova i sve sto je potrebno da investiram je par sati slobodnog vremena i 100g TNG-a za auto  ;)
srecom po belune nemam mnogo slobodnog vremena  :D
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Bravo Sasa, divim ti se :)

Reci mo koji ti je ovo kanap sto koristis?

I ja sam stancao strimera poput ovih tvojih, valjace jednog dana :)
 
Vrh Dno