bucov(belun) 2014

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
zvezdan je napisao(la):
Završiće ti posao i konvencionalni strimeri za bucova,ako ti prati ili promašuje možda je voda suviše bistra pa je oprezan.Probaj da ga loviš u sumrak ili ranu zoru,tada su šanse za ulovom mnogo veće.Mada,za letnji režim,veži ti njemu tankog gurglera na dugačkoj i tankoj udici.To ne promašuje.

Hvala na savjetu Zvezdane ... istina , voda je onda bila bistra a danas se malo zamutila i točno kako kažeš, u sumrak sam dobio četiri komada ....Situacija se popravila .... počeo sam ponovno loviti , ali danas mi je bio blesav dan ... prvo sam na malog strimera crne boje od lisice zakačio klena za kakvog nisam ni znao da postoje ... imao je bar 2,5 kg ili više ... dovučem ga do obale, uhvatim u ruku jer naravno da nisam imao meredov , on se ritne , isklizne mi i silk pukne .... pola sata kasnije mi odvali bucov od jedno tri kile, zapetlja se u lokvanj i naravno opet pukne silk ... onda mi dođe štukica od pol kile i pogodite ... daaaaaa, pregrize silk ... zapnem još dva puta , ne nešto ozbiljno, i opet puče silk ... to je 5 strimera :( .... onda sam fino uhvatio taj j***** Awa Shima ion i zgazio ga doooooobro da budem siguran da sam ga uništio ... povežem  strimer na 0,33 koji sam imao pri sebi i uspijem uhvatiti još 4 bucova od 300 - 600 grama .... ne znam kako bih to nazvao, uspješan ili usran dan .... dobro je da bucovi idu , ali klena valjda nikada neću zaboraviti .... uvijek nas ribolovce za******ju da lažemo i da nam največa riba ode ... pa kad je istina ... Od sada opet koristim samo Godzillu ... to ne puca ... provjereno ... još samo da ga Gogo ima na lageru :) ...
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Zvezdane, imaš li neki link za gurglera koji bi mogao koristiti za bucova ? Ili makar ime ...
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Ja mislim da si imao super dan,iako te je zezao podvez.Ipak toliko riba i tih gabarita je uspjeh.Što znači da si uradio sve kako treba  :tbumb:
Kucaj na jutjubu gurgler i sve će ti biti jasno,odličan klip ima!I ja sam spremio par komada  :whistle:
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
tommylee je napisao(la):
Ja mislim da si imao super dan,iako te je zezao podvez.Ipak toliko riba i tih gabarita je uspjeh.Što znači da si uradio sve kako treba  :tbumb:
Kucaj na jutjubu gurgler i sve će ti biti jasno,odličan klip ima!I ja sam spremio par komada  :whistle:

Pa da, u pravu si ... zato i ne znam kako bih nazvao današnji dan ... bitno mi je da znam da mi strimeri rade , a ovo sa silkom je čista nesreća ... žao mi klena ... da sam ga bar mogao malo slikati ili da se otkačio, a sada pliva negdje s strimerom u ustima ... ni on jadan zapravo nema sreće ... pogledao sam gurglere ... nije frka napraviti ... moram to probati jer mi djeluje kao dobra stvar ... na to može dobro i klen i jez lupiti ...  samo još da odaberem koji :) ....

 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Napravi u  nekoliko boja,kod mene trenutno rade,mada,ta kombinacija radi duže vreme,crna leđa,sivkast stomak.
Konačno je krenuo i kod mene,komadi su do 1,5kg i luduju za gurglerom.
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
zvezdan je napisao(la):
Napravi u  nekoliko boja,kod mene trenutno rade,mada,ta kombinacija radi duže vreme,crna leđa,sivkast stomak.
Konačno je krenuo i kod mene,komadi su do 1,5kg i luduju za gurglerom.

Mislim da će raditi i kod mene ... Voda nije duboka, najdublje oko 1,5 m ... Vjerujem da ga gurgler može dići s dna jer i ovako kada zabacim strimer namjerno ga povučem malo brže štapom jedno metar dva i onda lupi niotkuda ... Jedva čekam da to isprobam :) ... Nažalost tek u nedjelju ću imati koji sat slobodno ... Ucrvat ću se do tada :)
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Zvezdane, poslušao te i danas isprobao gurgler i jedan zeleno bijeli strimer ... na oba sam dobio, mada mi je gurgler zakon .... držao sam ga u leru i pomalo nekada cimnuo, a voda ga je bacala lijevo desno i onda mi udari ... mislim napraviti večeg jer mi je ovaj na 6 udici a imam 4 s dugim vratom ... sutra imam vremena pa ćemo ja i draga opet u eksperimente :) ... evo dva od danas ... nisu nešto krupni, ali se nadam da će i krupniji krenuti :) ... ne znam samo dali da ga napravim još tanjeg ... nisam siguran kako će plivati, ali ionako napravim ispod sivog dabinga sloj koji dobro pliva ... probat ćemo :)
 

Prilozi

  • IMAG2292 (Small).jpg
    IMAG2292 (Small).jpg
    201,8 KB · Pregleda: 276
  • IMAG2295 (Small).jpg
    IMAG2295 (Small).jpg
    219,3 KB · Pregleda: 255

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Jedan mali od jučer ... Uhvatim ih nekako, ali ne mogu reći da sam zadovoljan... Rade komadi od 5-6 kila a ja hvatam siću ... Bucova nikada neću shvatiti :-( ...
 

Prilozi

  • rps20140804_083114.jpg
    rps20140804_083114.jpg
    160,9 KB · Pregleda: 228

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Gurgler ili strimer?Kod mene su obično veći bili ispod manjih.Ovi nabijaju kedere i sakate ih,a posle se veliki hrane.
Probaj da sačekaš da potone strimer u neki međusloj,šta da ti kažem igraj se!
I ja odoh imam neke informacije,banda me zove  :bleh:
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Ma idu i na gurgler i na strimer ... Ako povlačim Nemam nikada udarac, nego ga pustim u brzak na 30 m malo držim u  leru i ako ne lupi minutu dvije povučem koji metar bliže i tako dok ne dodem do obale... Bacim na vodu i pustim da mi struja odnese strimer ili gurgler i sve ispočetka ... Lupa samo u leru a na klasično bacanje ni ne pokuša ...osim na gurglera ali to je sitan ... Vjerovatno neznam dobro voditi strimer jer mi lupa pod nogama a ne uzima ... Strimeri su mi bez otežanja ... Probati ću staviti kuglica olova pa spustiti dublje ... Kako kažeš igrati ću se :)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Danas pušiona voda kao oranje,nisam htjeo ni da pokušam.A spremio sam im par noviteta,do daljnjeg nema nagovještaja o boljoj vodi  :'(
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
tommylee je napisao(la):
Danas pušiona voda kao oranje,nisam htjeo ni da pokušam.A spremio sam im par noviteta,do daljnjeg nema nagovještaja o boljoj vodi  :'(

I Drava je velika ... uhvatio sam jednog malog bucova čim sam došao ... nakon toga cijelo popodne mir ... nije se bacio više od 5-6 puta ... voda svaki dan padne pa naraste po pola metra .... u noć sam uspio jednog malog smuđića uhvatiti ... pustio sam ga , ali nisam baš siguran da će preživjeti ... sada idem izbaciti vodu iz čamca i probati ću malo ... ako neće idem do drage u Osijek pa ću proći jedno kilometar kamena , možda nešto isčeprkam :) ...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
juce sam izgubio ogromnu ribu . napravio sam gresku i pokidala mi je tipet . i danas su bili raspolozeni ali dosta sitniji

2629p1v.jpg
 

box018

Junior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
97
Broj reagovanja
0
Lokacija
018
Koji kanap treba za bucova? Plivajuci ili tonuci? Razmisljam se da i to probam.Hvala

Послато са GT-I9100 користећи Тапаток 2

 
Vrh Dno