bucov(belun) 2014

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e ako je tako kako zboris ocekujemo uskoro slike sa komadinama  :yeswink: :yeswink: :tbumb: :tbumb:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
... vrlo čudna situacija na Tamišu, ništa se ne javlja celo popodne, ja krstarim kejom - i onda se jedan jedini javi i odmah pogine.. samo figurativno  ;)
 

Prilozi

  • IMG_20140708_204953-2.jpg
    IMG_20140708_204953-2.jpg
    156,2 KB · Pregleda: 219

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mito, ubico! ...samo figurativno  ;)

  :tbumb:
Kolega I ja se vazda nesto domundjavamo da odemo na bucova na istocne vode Slovenije ali nikako da se nakanimo I to sad tako tri godine... mozda nakon vise od 5 godina ponovo odem na neku vodu I opet bocnem kakvog bucova.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Ja sam većinu neki dan upecao na neviđeno,kao da su parkiranu u određenoj zoni-liniji.Zaoštrava se situacija pitanje je dana kada će pasti neki krupan  :tbumb:
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Meni u zadnje vrijeme ne ide :-( ... Već na par pecanja krene ko blesav na strimer i onda promaši ... Kako sitan tako i krupan ... Jednostavno ga više ne mogu uhvatiti :-( a imam dosta napada ... Ne znam gdje grešim ...
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
ne promaši nego odustane...probaj da menjaš strimera, boju, dimenziju, oblik... :tbumb:

 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Znači bio sam u  krivu kada sam mislio da promaši.. to je toliko agresivan napad da nisam ni pomislio da je možda odustao ... Kada bolje razmislim , u zadnje vreme forsiram jedan strimer i ne mjenjam ga ,a otprilike mi se od tada dešavaju ti promašaji... Vjerovatno je to sto si naveo razlog ... Hvala na pomoći i sugestiji :)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
kao sto rece zvezdan probaj sa manjim strimerom. ja sam tako resavao slicne situacije i uglavnom mi se to desavalo na mirnoj vodi. probaj da ne budes uporan . baci par puta i ako odustane napravi pauzu od min. 15 minuta i probaj ponovo sa manjim strimerom .
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Hvala momci na odgovorima ... Napravio sam više grešaka ... Strimer od 6 cm i bio sam uvijek preuporan ... Mogao bih to nazvati čak i tvrdoglav :)... Strimer koji odbija je od bijelog i zelenog bucktaila ... Smanjiti ću ga na 3 cm i ubaciti malo smeđeg repa od lisice za bolji rad pa ćemo onda vidjeti :)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Danas poprilično mi mutna voda,povremeni udari vjetra a i česta naoblačenja.Sve to po meni utiče na vidljivost,aktivnost bucova.
Šteta,a sve sam mu lijepo pripremio,samo jedan omladinac me spasi totalne propasti.
d294d8.jpg


5fbcaf.jpg
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
zvezdan je napisao(la):
Probaj sivu boju.

Hvala na savjetu :) ... Jučer su se opet dizali na strimere od bucktail i lije a ni jedan da zagrize .... Zaleti se ko lud i odustane ili prati strimer... Mjenjao sam boje i veličine i sa svakim je isto ... Možda da napravim nešto u obliku ribice kako to ti radiš ... Koji je to materijal i ima li negdje SBS na ?
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Probaj brže da ih vodiš,ima onaj fazon staviš štap pod mišku i sa obe ruke da motaš strunu.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Završiće ti posao i konvencionalni strimeri za bucova,ako ti prati ili promašuje možda je voda suviše bistra pa je oprezan.Probaj da ga loviš u sumrak ili ranu zoru,tada su šanse za ulovom mnogo veće.Mada,za letnji režim,veži ti njemu tankog gurglera na dugačkoj i tankoj udici.To ne promašuje.
 
Vrh Dno