Ćaskanje

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.108
Broj reagovanja
934
Za utjehu meni je prije mjesec dana uginula kuja Alpinca stara svega 5 mjeseci cijepljena redovito ali pokupila neki virus koji je harao u to vrijeme i usprkos terapiji podlegla nakon 4 dana patnje, a koja me svakoga dana čekala ispred garaže kad bi stizao s posla... pošto imam 3 male djece s njima je bila kao s vršnjacima igra od jutra do sutra veoma pametna i poslušna malo čudno za lovačkog psa... do sad sam ima dalmatinera 8 godina (otrovan), Njemačkog ovčara 5 godina (otrovan).
Seb žao mi je psi se tako uvuku pod kožu i kao da pođu na nekoj ne verbalnoj razini da komuniciraju s nama  :(
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Tužne priče  :'(
Meni se ovih dana u dvorište "uvalio" neki avlijaner.Sitnog rasta kao terijer.Ima i kratak rep kao da mu je neko odsjekao.Veće se odomaćio.Uglavnom leži na otiraču pred vratima.
Ne tjeram ga i izbacujem mu otpad od hrane.
Djeci je interesantan i za sada taj platonski odnos mi odgovara.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
I takav ima da te voli najvise na svetu. Zivotinje su bolje od nas
 

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Podrska Sebastiane,drzi se.Znam tacno kako ti je.Meni se slicno nesto desilo pre dve godine...Naime imao sam zenku mešanca koja je mene pronasla dok  sam jednog Dana bio u ribolovu.Malo je pomazim,izigram se sa njom i odem kući.Te veceri izadjem iz kuće,da sjednem u auto pa cu u grad kad ispred auta ona sjedi i gleda u mene.Istog momenta sam odlucio da ce ostati kod mene.Bila je tri godine naš nerazdvojni član familije.Sa Majkom je isla u setnju,sa Tatom se vozila u autu a sa mnom je jedina koja je isla u ribolov .Svake veceri bi me cekala ispred kuće i uvjek se isto obradovala.Nikada nije bila vezana,niti je imala svoj boks Ali je tacno znala dokle je nase dvoriste.Nepoznat covjek nije mogao proci putem a da Nas ona ne "obavjesti".Pre Dve godine mi je glupi veterinar predlozio da ju sterilisemo i moj ćale je pristao na to pod uvjetom da već nije "u drugom stanju"...Glupan je "provjerio" i dao joj injekciju. Moja Nera(tako se zvala) je umrla od sepse nakon mjesec dana.A veterinar je zavrsio sa desnom rukom u gipsu i morao je pod svim tim bolovima da prisustvuje "sahrani"nase  Nere ,posle smo ga pustili da ode kod lekara.Mi smo izgubili najboljeg prijatelja i tuga za njom nije Nikada prosla i ne treba jer Znam da Nas je iskreno voljela. 
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala braco/drugari za podrsku i razumevanje...evo, ja sam malo pre dosao sa posla ali nema moga "dedice" tako sam ga zvao iz milja jer je vec bio jako star...penjem se uz stepenice ali nema vise da me doceka na vrhu stepenica...vec ritual je bio da se izmazimo, uvek bi ga stisno uza sebe a on mi zagli nogu sapom, malo ga izmasiram po leđima pa onda u šetnju, posle bi lego na svoj prostor pa spavao ili lego pored mene dok vežem muve,..ali, moram priznati da mi je danas več mnogo lakše, zadrhti mi srce tu i tamo ali nije tako teško kao jučer. Cela naša familija ga je zavolela jako...ali, došlo mu je vreme, to tako mora biti... je, stvarno, na psa se čovek jako naveže baš zbog te njegove neuvetne odanosti i ljubavi do gospodara.

Ako budem skupio hrabrosti kroz neko vreme MOŽDA ali samo možda nabavim opet jednog ali ovaj pu njemačkog kratkodlakog ptičara...takvog je imao moj deda...rotvajleri su isto cool, nisam imao sa njim problema jer je bio normalno odgojen ali ljudi zbog mutavih medija su se ga bojali gde god da smo prošli...ali bio je stvarno dobar pas, oštar teritorialan ali vrlo dobar iako malo tvrdoglav mada je to i za tu pasmu uobičajeno...ali sa tvrdom komandom sve ide (to ne podrazumeva batine nego ustrajnost) ...ipak iako sam bio strog gospodar sam mu dao svu ljubav koju sam mogao i svi mi iz familije....znao je da je voljen i to je cenio bolje nego bi to kakav čovek. Čak i veterinar se iznenadio, kaže da je malo takvih pasa koji veruju potpuno svom vlasniku, sudeći po ponašanju prilikom posečivanja klinike....čak i veterinar koji je morao to da izvede sve je imao suzne oči. Ahh,.. mnogo toga preboli i zaboravi čovek ali definitivno ču ga nositi u srcu dok sam živ.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Zabrinuo sam se kada sam se danas ulogovao te vidjeo vidim ko je zadnji član  :hammer:  :whistle:  :doh:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Sto Tommy, sad ce diskusije da dobiju novu dimenziju
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.405
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Ili se nije potresao mnogo ni pravilnik da procita ili, sto je jos gore, jeste, ali ga savrseno zabole
No... ima ovde i administratora, zar ne?!
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Mrzim jebeni fejsbuk. Nikad nisam otvorio profil, niti ću.

Uprkos tome, stalno mi na mail stižu poruke tipa "Da li poznajete ovog ili onog" ili " Ovaj ili onaj je prokomentarisao ovo ili ono".

Kao da to nije dovoljno, danas mi stiže mail i kaže nešto tipa "Ostaje još samo da ukucate ovaj četvorocifreni kod i otvorili ste nalog na FB". Iako nisam ni pomislio, a kamoli pokušao to da uradim.

Pojma nemam o čemu se radi...  ???
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Malware ili neki drugi oblik virusa.Pokušavaju da ti se odkopaju podataka.Ne bi li ti šta maznuli.
MM otvori kao sav normaln svijet  :hammer:
Kakvih sve ja tamo budala imam nekada se pitam da li sam ja normalan,ako ko želi da mu jednog preporučim  :lud:
 

jesko78

Senior member
Učlanjen(a)
29.10.2014.
Poruke
437
Broj reagovanja
4
Lokacija
Kladno
MM je napisao(la):
Mrzim jebeni fejsbuk. Nikad nisam otvorio profil, niti ću.

Uprkos tome, stalno mi na mail stižu poruke tipa "Da li poznajete ovog ili onog" ili " Ovaj ili onaj je prokomentarisao ovo ili ono".

Kao da to nije dovoljno, danas mi stiže mail i kaže nešto tipa "Ostaje još samo da ukucate ovaj četvorocifreni kod i otvorili ste nalog na FB". Iako nisam ni pomislio, a kamoli pokušao to da uradim.

Pojma nemam o čemu se radi...  ???
Dokopali se tvog maila negde, sad pod predpostavkom da imas FB zele da ga preotmu i traze otkupninu. Zvuci smesno, ali ljudi su spremni da plate za svoje FB naloge. Druga, veca, mogucnost je da mail dolazi od neke agencije za reklamiranje ( smaranje ).Pogledaj mail ponovo, negde pri dnu bi trebala da se nalazi unsubscribe opcija
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ljudi,jedno pitanje!Je li đačka knjižica validan dokument za maloletnu decu prilikom prelaska crnogorske granice?
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
zvezdan je napisao(la):
Ljudi,jedno pitanje!Je li đačka knjižica validan dokument za maloletnu decu prilikom prelaska crnogorske granice?

Ja sam u junu išao sa zdravstvenom knjižicom i izvodom iz knjige rođenih jer je ćerki istekao pasoš.
Pasoš sam pokazao na granici i uredno prošao kao da nije ni istekao,u povratku primete da je istekao ali mi nisu tražili ništa drugo od dokumenata.
Poneseš i đačku i ako imaš zdravstvenu i ne brini,ili samo izvod i to je to
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Nije, zdravstvena knjižica jeste ako ide sa roditeljem. Ako dete ide samo, trebaju ti overene izjave roditelja u Sudu da dete ide samostalno.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Nije samo pasoš je validan.To što puštaju je samo u jeku sezone.Kod nas možda bi prošao bez pregleda dokumenata ali ako bi ti tražili moralo bi djete imati pasoš.
U slučaju da ne putuje sa roditeljima morao bi uz pasoš imati i punomoć oba roditelja.
 
Vrh Dno