Ćaskanje

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
znas, lepo je imati psa ali muka je kada taj pas dogura pred sam kraj zivota, navezes se i onda kada umre muka je to, ko da ti umre clan obitelji... ovaj moj jos uvek izgleda savrseno, bas pre 5 dana je bio kod veterinara na pregled i kaze sve izgleda savrseno za te godine, cak se i iznenadio glede na njegovu formu... ali, ako pas dozivi visoku starost i dobro se oseca pred smrt sve naglo krene i vidis da nece dugo...mozda ce docekati jos godinu ili dve a mozda nas napusti jos ove godine...nikad ne znas posebno ako je pas stvarno star.

Bojim se da nakon ovoga psa necu vise imati ni jednog. 95% sam siguran u to. Onih 5% ima sansu samo nemacki kratkodlaki pticar. To je jedini pas kojega od uvek zelim. Ali ti rastanci, sit sam ih sada vec. I rat je odnio visok danak u mom slucaju. Sad neka ovaj zivi maksimalno koliko bude moguce pa onda sigurno pola decenije nema nikakve sanse da nabavim novog psa.

Rottweileri uglavnom žive 10 do 11 godina...moj ima več 12 i trenutno je u savršenoj formi. Do sada nikada nije imao zdravestvenih problema. Sada da se nešto počne komplikovati ne bi bio iznenađen ali naravno se nadam najboljem.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ceo zivot sam proveo sa kerovima uglavnom lovackim ali tvrdim da samo potpuni dunster moze da napise da je "sklonost ka agresivnosti" genetska, tacnije urodjena osobina. To je 300% stecena osobina i iskljucivo odgovornost vlasnika. Pogotovo kada se radi o agresivnosti na ljude. Pas to nema u genima od vajkada je bio covekov najverniji sluga.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
sad si ti pametniji od onih koji napisase zakon?  jednostavno su neke rase agresivnije i treba im mali stimulans da nekoga zakolju,  za razliku od npr retrivera gde je to gotovo nemoguće. koje sad tu dunster?  stručnjaci, zakonodavci, ja ili ti? ne bih znao
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
Odgajivači koji su meni prodali labradorku imaju ženku koja poštara diže na kantu, niko živi ne sme da uđe u dvorište... Moja ženka, njena direktna potomka je za mazanje na hleb, malo galami iza ograde na pse lutalice a osim toga nema ko je nije upoznao a da je nije odmah zavoleo... Od trćeg meseca je šetam bez povodnika, kroz centar grada, kroz Šumarice, kad naiđe drugi pas samo joj dva puta ponovim ˝pored˝ i ne mrda...

Što se tiče pomodarstva i ja misilm da su u modi mali psi, i kod muškaraca i kod žena...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sasats je napisao(la):
sad si ti pametniji od onih koji napisase zakon?  jednostavno su neke rase agresivnije i treba im mali stimulans da nekoga zakolju,  za razliku od npr retrivera gde je to gotovo nemoguće. koje sad tu dunster?  stručnjaci, zakonodavci, ja ili ti? ne bih znao

Kada budes skapirao da se u ovoj zemlji zakoni i pravilnici vec decenijama pisu iskljucivo u interesu pojedinih grupa onda ce ti neke stvari biti jasnije.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
je danas su ti mali kerići moderni, kod mene dok sam živeo u tadašnjoj "srpskoj krajini"  90tih bilo moderno da imaš po par pit bulova, dobermana, rotvajlera, bulmastife te kojekakve vrste ovčara itd... a što se tiče stručnjaka posebno u našim balkanskim zemljama, dobro znamo kako je velika večina došla do posla i položaja, malo je zaista sposobnih ljudi koji bi kvalitetno odrađivali posao i koji bi objektivno donosili zakone bez pristranosti i subjektivizma. Još uvek smo nedorasli visokim standardima razvijenih zemalja gde je profesionalac stvarno profesionalac i gde su na položajima pretežno sposobni ljudi.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kritikujem balkan jer moram da živim na njemu, za sada..

Balkanske zemlje su oličenje nepotizma i svakovrsne korupcije. Naravno ima i na zapadu toga ali mi smo za njih šampioni, južnije i istočnije je još gore i tužnije.

Primerice naša "slovedonija", političaru sude zbog pranja novca, samoinicijativno prodavanja i kupovanje neke vojne opreme ali za lične interese i još za neke druge kriminalne radnje... on se pravi blesav i na kraju suđenja on sam sebe naziva političkim zatvorenikom i mučenikom  :hammer: :doh: i dalje kao osuđivan i osuđen sedi u parlamentu a da npr. dobiješ posao u nekoj od državnih institucija kao npr. čistaćica trebaš potvrdu o nekažnjavanju, npr. komšija te tužio da mu smeta drvo na tvom dvorištu jer mu zatire pogled ili kakva druga banalna bedastoća e tu se zakače i kažu ti nisi primeren jer si kažnjavan i tužen  i bla bla bla... ali ako si VIP kriminalac sa pet zvezdica e onda je to drugačije gledano. E sada,  taj kriminalac ima dvoje dece. Sin ima jedva srednju školu ali je evo malo u nazad dobio posao u Bruselu u pisarni, fini položaj i fina plača, naravno mali je neotkriveni talenat i genije, odlično se pokazao samo nitko ne zna gde i u čemu ali to nema veze jer ima pravo prezime i čalko mu je guzonja. Čerka, e ona je dobila isto visoko plačen položaju pisarni jedne naše slovenačke firme, na raspis za posao se prijavilo preko 200 kandidata sa po 20 godina radnog staža, ljudi koji su več iskusni i uspešno vodili razne funkcije, sa visokim školama a ne kupljenim diplomama kako to vole neki naši politički funkcioneri da rade, e ta kćer iako nema ni dana radnog staža, nema nikakvog iskustva ništa osim sveže diplome e ona je jedina uspela da zadovolji standarde jer ima pravo prezime.... :tumbdown: :puke: Ne kažem ja da je pogrešno da zapošljavaš svoje i svoje prijatelje ali ako su zaista sposobni. Naravno, radije češ zaposliti nekoga kome veruješ i koga poznaš ali ako taj nije sposoban kvalitetno odraditi posao nemaš šta ni da pokušavaš. Ne, kod nas je to sve naopačke. Grebi i nagrabi dok možeš pa posle nek sve ide u tri...  :doh: :toalet: :puke:

sve ovo što sam napisao svi znaju, provlači se kroz medije, kroz narod, svi sve znaju a ovi se prave mutavi....i nitko im ništa ne može... TANGO ŠOJIĆ
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Ja se slazem sa bojanom... brat mi je drzao pitove za borbe...a prema ljudima nikad nisu bili ahresivni. Sta vise bili su umiljati. A potpuno nepoznatog pita sam gledao kako ljudi tuku da ga rrazdvoje od vucjaka kojeg je klao...cim je pustio vucjaka nije nasrnuo na napadace... cak sam prisao i udaljio ga.... mada ponekad mislim da ima poneki pas koji pukne u glavi. Komsiju koji je rota drzao kako treba,setao i pazio isti taj pas je ujeo...
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
to što ti percipiraš komšiju kao normalanog ne znači da jeste, imam i ja jednog normalnog a lema ženu i ćerku svaki dan, kukaju kroz prozor upomoć svakih deset dana
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
1188.jpg



:hammer:    :hammer:    :hammer:
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
273
Broj reagovanja
37
Procitah zadnjih nekoliko strana gde ste komentarisali o psima cuvarima pa me malo zainteresovalo misljenje pojedinaca o drzanju pasa....

Postoji pravilnik o drzanju opasnih pasa u kojem ako procitate stoji da je svaki pas opasan ako uradi ovo ili ono....tako da u startu sve dole napisano je da zamaze oci...istina je malo drugacija...

Po zakonu o drzanju kucnih ljubimaca ili kako se vec zove nedvosmisleno stoji kako se drze pojedine zivotinje gde i koji uslovi se moraju ispuniti ako je u pitanju stan u zgradi ili kuca sa dvoristem..ono sto je zajednicko zakonu i pravilniku o drzanju opasnih pasa je da pas mora biti obezbedjen, ogradjen da ne pobegne i zakljucan da neko ne udje...e sada ako je ograda 2,5m i ne postoji sansa da pas preskoci ogradu, i ako je kapija zakljucana sa upozoravajucom tablom, NE POSTOJI ODGOVORNOST VLASNIKA ZA POVREDE LICA KOJI SE NADJU U DVORISTU.... jer su ili usli nasilno, ili preskocili ogradu sa jasnom namerom o cinjenju stete ili kradje....e sada ako je pas u kuci pored toga zakljucanoj i on provali, pa neka ga pas zakolje, jer sta trazi u kuci pored dve zakljucane brave...naravno zakljucana brava se be racuna ona koja u sebi drzi kljuc pa neko moze otkljucati i pustiti psa....

Ako se ispostuju zakonske norme i ako vlasnik drzi psa iz odrdjenih razloga bez zloupotrebe, iz ljubavi prema zivotinjama nema razloga da se plasi da ce ga neko tuziti ili da ce imati bilo kakvih problema sa zakonom.....u drugom slucaju kako se ko snadje..od vlasnika do provalnika.....
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Zakoni se stalno menjaju. Jedno vreme se pominjalo ukidanje rase pit bul :doh:.GLUPOST.

Sto vise poznajes rasa,naucis da prepoznas i ''ujedljivog'' psa,medju kojima dominiraju manji psi. Npr. skotski terijer je poznat po tome da cesto povredi dete ,u odnosu na neke druge rase pasa. Najveci broj napada po statistikama ima nemacki ovcar,ne zato sto je najagresivniji vec zato sto je najrasprosanjenija pasmina. Licno,dete vaspitavam da se ne boji pasa i cesto  pomazimo lutalice a i 
''zveri'' kao pitovi i stafordi sto su :D,inace ovi opaki psi su cesto velike maze i normalniji od nekih mesanaca -dzukaca koje  poluizgladnele i zedne cuvaju prostaci  vezane uz limeno bure na -30 i + 50 :'(.
  Cesto ste pominjali u postovima rec ''kolje'',pa nisu ljudi  jagnjad a psi vukovi,strah od pasa je oooopasna stvar i na zalost kod primitivnih ljudi i zena cesto se granici sa histerijom. Vise ljudi iz straha napada jadne pse na ulici nego obratno :doh:.

Ma mozemo o psima do prekosutra,volim ih,poznajem a zbog uginuca mog starog fox terijera sam izbegao  puuuno god. da kupim drugog. Lek protiv zalosti  za uginulim psom je brza kupovina  steneta isre rase. Sada mi obaveze ne dozvoljavaju kupovinu steneta.
Svaka budala danas kupi psa,kao da je igracka,a pre kupovine se ne edukuje o pasmini koju kupuje a posle ide ono najzalostnije,poklanjanje,ostavljanje u udaljenim  mestima i selima ili najprostije  na ulicu. Covek je zao a ne pas  :yeswink:
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
273
Broj reagovanja
37
Slazem se sa svim sto si rekao....ne postoje opasni psi, samo opasni i nemarni ljudi....

Naravno treba poznavati pse i njihovu narav i da se prema tome treba ponasati, ne mozemo uci u dvoriste kod rotvajlera ili nekog drugog psa iz kategorije sluzbenih rasa, mada ni ovo nije pravilo vec predostroznost....

Sa druge strane psi koji su po pravilu mirni i stalozeni, cak nezainteresovani, kod nervoznih ljudi koji ih drze nepropisno i nehumano mogu lako postati divlje i opasne zivotinje....tako da covek prvo treba da procita nesto i raspita se da bi mogao pricati na temu.....
 
Vrh Dno