CDC Jednodnevke

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Možeš markerom da joj promeniš boju tela i tako dobiješ sve jednodnevke. Ako koristiš marker, premaži tanko telo nekim head cementom na bazi vode.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Rep od fazana ili nekog drugog mekog pera mozes i na ovakvu muvu ako zelis emerger varijantu, ali onda krila malo drugacije vezi... bubble od CDC-a npr...
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Video sam neke emergere sto radi Davie McPhail u tom fazonu,i planiram da ih radim ..
Sto se tice suvih,u planu imam telo od olive zeca da radim i peacock quill kao Eko(ako sam dobro video),pa ..Zanimljiva ideja, to sa markerom.. :)
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
A inace u Wapsiju kazu za njihov rabbit dubing ovako :
"The bread and butter of dubbing.
Longer hair makes it even easier to dub.
Perfect for nymph and dry fly bodies.
Made in USA."
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Može da se radi od koječega samo da su neki materiali daleko racionalniji izbor za suvu mušicu od drugih. Može telo da se tretira kojekakvim "mazivima" ali s vremenom če ti dozlogrditi bacanje vremena i love na dodatke koje možeš da zaobiđeš tako što češ suve mušice raditi na najracionalniji mogući način. Npr. tela jednodnevki ćeš raditi tanke i od materiala koji ne pije vodu ili češ ih inpregnirati ili prelakirati i tako povečati trajnost...repove češ raditi od tankih i izdržljivh materiala u pravom omeru i prihvatljivoj proporcijalnosti. Ja eto ih radim na svim jednodnevkama od mikrofibeca ili od kista...ostali ultra atraktivni egzotični materiali me odavno više ni najmanje ne zanimaju a koristio bi ih samo kada bi pravio mušicu za takmičenje ili da ih prodajem pa da mogu da zabiberim pravu cenu  :lol: ;)

Pojednostavi sve do maksimuma, racionalnost na prvom mestu i proporcionalnost mušice...ostalo je gubljenje vremena i love...prošao sam to davno pa to pišem iz iskustva  :hammer:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Baki zec je odlican materijal i za suve. Vise za kedise nego za jednodnevke. Evo za veceras mi je to zadatak :) slike ocekujte kasnije ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
za tela musice ja preferiram finu sintetiku i razne biotse te floseve... prirodna krzna koja su več sama po sebi masna i drže vazduh rade također ali sintetika se brže suši kada se nakvasi...jednostavno "sve" može ali nešto je racionalnije ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
za cdc jednodnevke ovakav način je majka i tako ja radim godinama, tako od guljenog pauna ili telo od konca koje porebram opet koncem svetlije ili tamnije boje pa lakiranje...to je to...prosto ko pasulj. Također i male nimfe radim sa ovakvim telom jer su glatka i brže tonu bez otpora kakvog stvara krzno...a opet u suhoj varijanti opet lepo leže na vodi i nikad se ne napiju vode kao one sa mekanim telom od krzna
 

Prilozi

  • 73.jpg
    73.jpg
    173,1 KB · Pregleda: 186
  • quillerazembb800.jpg
    quillerazembb800.jpg
    114,6 KB · Pregleda: 222
Vrh Dno