CDC Jednodnevke

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Ja sam dobio preporuke od cega da radim ta tela i repice , tako da jednodnevke necu da radim od zecijeg dabinga,ali zato caddise cu definitvno da radim ..  :D
Sto se tice Bakijeve recenice "ne radi se telo suve muve od zeca" ja sam je tako i shvatio,uopsteno,mozda je to moja greska.. Zato sam posle prekopirao opis wapsijevog dabinga ..  :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
oholi je napisao(la):
...
Muve kojima je telo utonulo malo u film ili koje leze nisko mahom su lovnije od onih visoko plovnih. ...

Oholi piše ovo iz očitnog višegodišnjeg pravilno doživljenog iskustva  :yeswink:

inače, ove mušice sa tankim telima koje sam ja spomenuo kod mene nikada ne plivaju visoko u vodenom filmu i tu je još jedan od razloga njihove efikasnosti.

Ko što rekoh, može od raznih materiala pa i od zeke, samo kada sve sabereš i oduzmeš neki materiali su daleko racionalniji izbor kod npr. ovih CDC jednodnevki.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Ne radi se telo od zeca  za CDC jednodnevke.  Evo, ispravio sam se.  Ova dvojica su dokoni, pa se hvataju za svaku reč.

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
Seb... potpis.... cak su te tanane i nezne daleko lovnije od onij razbarusenih kakve su obicno od zeca... svaka muva ima svoju primenu.... ekova jednodnevka iako savrsena u nekom buku nece plivati kako treba....tu npr zecija sapa dolazi do izrazaja... pa cak i cupavije telo.... poenta je da se ne sme biti iskljuciv nikako. Fina podesavanja nasih muva donose mnogo velike razlike kod primene nasih muva....

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
bitno je da je deksa dobio pravu informaciju :tbumb: zato i sluzi forum  :) niko se nije rodio naucen i svi mi cesto budemo ubedjeni u neke stvari i napisemo nesto netacno . fer je priznati kada se pogresi i prihvatiti ispravno  :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da, upravo to Oholi...

ja eto cesto jako cesto lovim po bukovima i tamo maltretiram lipljanove sa sicusnim cdc jednodnevkama kad je vreme za to ali to je lov na blizu (do 10m) cim se lovi na malo vecim daljinama po tim bukovima palmer je tu majka svih majki ako uzmes sve parametre u obzir ;) Sve treba uzeti u obzir, specificbnosti terena...ih Oholi, napisat ce mo ovde knjigu i to džabe  :hammer: a ko to plača  :hammer: :hammer: :D Neka se malo muče momci, nek se uče, nek pitaju ....nema ništa tek tako na tacnu  :bleh:
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
sasats je napisao(la):
bitno je da je deksa dobio pravu informaciju :tbumb: zato i sluzi forum  :) niko se nije rodio naucen i svi mi cesto budemo ubedjeni u neke stvari i napisemo nesto netacno . fer je priznati kada se pogresi i prihvatiti ispravno  :yeswink:

Upravo takoo,iskreno voleo bih da ovaj forum aktivnije koristi,nemam ja problem sa onim pitanjima gde,kako,sa cim ali sto se tice vezivanja musica trebam jos da gulim stegu i tu uvek imam milion pitanja .. :)
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
oholi je napisao(la):
1.Treba da naucis da pises ono sto mislis. Jer zbog toga nastaju nesporazumi.
2. Treba da naucis da citas....jer sam napisao bio da je zec dobar za telo pogotovu za kedise-ovo ne iskljucuje jednodnevke
3. Treba da naucis prvo malo vise, da steknes iskustvo pa onda da tvrdis bilo sta (ja se nikad ne mesam u plovakarenje npr. A tebi se to plovkarenje ne vodi kao iskustvo ovde)
Malo je bzv da tvrdis bilo sta a imas desetinu mog iskustva u musicarenju-bukvalno. To sto si godinama stariji od mene ne daje ti po automatizmu i iskustvo.

Nadam se da ces me razumeti na pravi nacin. Nema potrebe da "vices" crtas itd....

Sent from my LG-D320 using Tapatalk


Neko nauči mušičarenje za 2-3 sezone, možda 5, a neko nikada.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Po tom pitanju uvek nek ti bude nit vodilja: što jednostavnije, što racionalnije i proporcionalnost...pre nego sedneš da motaš prvo vizualiziraj šta želiš i zašto baš tako. Mnogi mi smo se lovili u zamku "brzopletosti i zanosa" ;) ako več pitaš eto moj savet ;)
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
sebastian je napisao(la):
Po tom pitanju uvek nek ti bude nit vodilja: što jednostavnije, što racionalnije i proporcionalnost...pre nego sedneš da motaš prvo vizualiziraj šta želiš i zašto baš tako. Mnogi mi smo se lovili u zamku "brzopletosti i zanosa" ;) ako več pitaš eto moj savet ;)
Svaka ti je ka Njegoseva  :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
Baki-Pa je napisao(la):
Neko nauči mušičarenje za 2-3 sezone, možda 5, a neko nikada.
Baki.... ne bih da merimo ciji je veci. Glupo je. Ne prija ti kad neko ima drugacije misljenje od tebe. Necu ti vise protivreciti.
Konkretno kod musicarenja tvrdim da ga nisam naucio i nikad necu nauciti sve. A veruj da neces ni ti niti iko.
Ps:ima nova tema samo za omiljene mi cdc jednodnevke sa telom od..... ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 
Vrh Dno