CDC Jednodnevke

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
sebastian je napisao(la):
Može da se radi od koječega samo da su neki materiali daleko racionalniji izbor za suvu mušicu od drugih. Može telo da se tretira kojekakvim "mazivima" ali s vremenom če ti dozlogrditi bacanje vremena i love na dodatke koje možeš da zaobiđeš tako što češ suve mušice raditi na najracionalniji mogući način. Npr. tela jednodnevki ćeš raditi tanke i od materiala koji ne pije vodu ili češ ih inpregnirati ili prelakirati i tako povečati trajnost...repove češ raditi od tankih i izdržljivh materiala u pravom omeru i prihvatljivoj proporcijalnosti. Ja eto ih radim na svim jednodnevkama od mikrofibeca ili od kista...ostali ultra atraktivni egzotični materiali me odavno više ni najmanje ne zanimaju a koristio bi ih samo kada bi pravio mušicu za takmičenje ili da ih prodajem pa da mogu da zabiberim pravu cenu  :lol: ;)

Pojednostavi sve do maksimuma, racionalnost na prvom mestu i proporcionalnost mušice...ostalo je gubljenje vremena i love...prošao sam to davno pa to pišem iz iskustva  :hammer:

Imam curece biotse zelene boje,a tih flosova tek imam,hvala na savetu ..  :) :) A Boga mi uzecu gumicu za brisanje da sredim i pauna :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
samo ti dobro izrediraj pauna i to je to....repove uradi od onog mikrofibetsa što ne znaš gde si ga smuvo  :hammer: i ćao ragaci  :smoke:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
deksa, krzno zeca je odlican materijal za suve muve . dok ne naveze oholi svoje favorite evo ti par ideja na raznim velicinama ...malo su oftopik i ne idu u ovu temu ali su sve od zeca i odlicno hvataju ribu  ;)

na udici 10...

oi57hf.jpg


dd1iyh.jpg


na 12 ici...

msc1md.jpg


14...

2u5uhzn.jpg


16 ice ...

14awsa8.jpg


18...

9bbscy.jpg


i 20...

2q8vfx2.jpg


 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
oholi je napisao(la):
Baki zec je odlican materijal i za suve. Vise za kedise nego za jednodnevke. Evo za veceras mi je to zadatak :) slike ocekujte kasnije ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk


Gde si ti odlutao? Tema je CDC jednodnevke
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
sasats je napisao(la):
deksa, krzno zeca je odlican materijal za suve muve . dok ne naveze oholi svoje favorite evo ti par ideja na raznim velicinama ...malo su oftopik i ne idu u ovu temu ali su sve od zeca i odlicno hvataju ribu  ;)

na udici 10...

oi57hf.jpg


dd1iyh.jpg


na 12 ici...


msc1md.jpg


14...

2u5uhzn.jpg


16 ice ...

14awsa8.jpg


18...

9bbscy.jpg


i 20...

2q8vfx2.jpg

Fantasticne muvee i odlican izazov .. :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zec je ok za kojekakve miđeve i kadise ali za jednodnevku nema preko biotsa, paunove badrljice ili flosa
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Ne radi se telo suve muve od zeca.  :nowink:
Ovo iznad su tvoje reci...tvoje pisanje baki... ne lutam ja nego ti... nema potrebe da vezujem bilo sta. Sale je savrseno objasnio moju poentu. Sam si napisao suve muve.... nigde jednodnevku spomenuo nisi...
E sad da obrazlozim malo, ko zeli da nesto nauci bice mozda od koristi.

Potpisujem sve sto je seb rekao....ali....

Muve kojima je telo utonulo malo u film ili koje leze nisko mahom su lovnije od onih visoko plovnih. Razlog je prost, poludavljena muva je sigurica za uloviti.... muvica koja visoko pliva je zalogaj koji tek sto ne poleti.
U danima kad treba univerzalka, muva koja bar malo utone je bolja jer ce da podigne vise riba... kad imamo specificno rojenje...tj fazu rojenja tad zavisi od faze sta daje najbolji rezultat.
Sto se konkretno zeca kao dabinga tice tu je stvar prosta.... razlicitim tehnikama se dobija razlicit efekat... razlicite dlake opet imaju drugacija plovna svojstva

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
naravno da je tako seb  :) nikako nije najbolje resenje za jednodnevke zato sam i napisao da su muve oftopik . postavio sam ih jer je deksa doveden u dilemu o upotrebljivosti zeca u vezivanju suvih muva ...ne jednodnevki , vec suvih muva uopste ...ili nisam dobro propratio diskusiju?
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Sve je na mjestu, samo ga pogodilo sto je lupio neviđenu glupost,  a pritom demantovan. :doh:
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
sasats je napisao(la):
naravno da je tako seb  :) nikako nije najbolje resenje za jednodnevke zato sam i napisao da su muve oftopik . postavio sam ih jer je deksa doveden u dilemu o upotrebljivosti zeca u vezivanju suvih muva ...ne jednodnevki , vec suvih muva uopste ...ili nisam dobro propratio diskusiju?
Da suvih muva ..
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
oholi je napisao(la):
Ne radi se telo suve muve od zeca.  :nowink:
Ovo iznad su tvoje reci...tvoje pisanje baki... ne lutam ja nego ti... nema potrebe da vezujem bilo sta. Sale je savrseno objasnio moju poentu. Sam si napisao suve muve.... nigde jednodnevku spomenuo nisi...
E sad da obrazlozim malo, ko zeli da nesto nauci bice mozda od koristi.

Potpisujem sve sto je seb rekao....ali....

Muve kojima je telo utonulo malo u film ili koje leze nisko mahom su lovnije od onih visoko plovnih. Razlog je prost, poludavljena muva je sigurica za uloviti.... muvica koja visoko pliva je zalogaj koji tek sto ne poleti.
U danima kad treba univerzalka, muva koja bar malo utone je bolja jer ce da podigne vise riba... kad imamo specificno rojenje...tj fazu rojenja tad zavisi od faze sta daje najbolji rezultat.
Sto se konkretno zeca kao dabinga tice tu je stvar prosta.... razlicitim tehnikama se dobija razlicit efekat... razlicite dlake opet imaju drugacija plovna svojstva

Sent from my LG-D320 using Tapatalk


Tema je CDC jednodnevke!!!  Jel treba da vam nacrtam? 
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
1.Treba da naucis da pises ono sto mislis. Jer zbog toga nastaju nesporazumi.
2. Treba da naucis da citas....jer sam napisao bio da je zec dobar za telo pogotovu za kedise-ovo ne iskljucuje jednodnevke
3. Treba da naucis prvo malo vise, da steknes iskustvo pa onda da tvrdis bilo sta (ja se nikad ne mesam u plovakarenje npr. A tebi se to plovkarenje ne vodi kao iskustvo ovde)
Malo je bzv da tvrdis bilo sta a imas desetinu mog iskustva u musicarenju-bukvalno. To sto si godinama stariji od mene ne daje ti po automatizmu i iskustvo.

Nadam se da ces me razumeti na pravi nacin. Nema potrebe da "vices" crtas itd....

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Ps: ako bas imas zelju da nacrtas a ti nacrtaj :D

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 
Vrh Dno