Cene dozvola za 2018. godinu - Srbija

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.129
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
http://www.ribolov.co.rs/pravilnik-o-vrednosti-dnevne-visednevne-i-godisnje-dozvole-za-rekreativni-ribolov-za-2018-godinu/
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Član 6​

Nekupovinom dozvole i za 2018.godinu stedite novac za kupovinu pribora, opreme i drugih potrepstina za boravak u prirodi.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ja je nikad nisam ni kupio,letos me sretne ribocuvar na drini ,lepo se ispricasmo,objasnih coveku da ribu ne nosim bbarbles udice koristim ,i tako,pusti me covek bez po reci,htedoh mu dati 200din za pivo ali nije hteo da uzme......
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Neka se najedu vazda gladni naši vukovi, daću im pare.
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Resim je na rate i kupim da ne razmisljam. A gde idu pare me razmisljam vise.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Po meni je besmisleno boriti se protiv fakat idiotskog odnosa nadležnih prema poslu za koji su plaćeni tako što ćemo kršiti zakon. Čak mislim da oni koji ne kupuju dozvolu a izlaze na vode kojima gazduje šljam koji gazduje nemaju legitimitet da isti taj šljam kritikuju jer nekako upadaju u isti koš. Nemam ništa protiv nekupovine dozvole, ali onda u revire i direktno finansirati ljude koji se trude da nešto urade a ostali neka se zamisle ako smatraju za shodno.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
znaci vrana druze onda ispada da vi koji kupujete dozvole podrzavate te iste sto vam ih prodaju??
e vidis ja cu biti sljam ali pare im nee dam niti cu ,dokle god kod mene gledam te iste cuvare kako love smudja u mrestu mrezama i tokom cele godine pprodaju ribu restoranima,a neeee jok gedzine pare ......samo masovna ne kupovina dozvola moze doneti promenu na vodama....
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Darko, Milanče, drago mi je  :)
Gegula, iskreno delim tvoj bes prema postupcima ribočuvarskih službi generalno govoreći, ali ne može se nepravda ispravljati nepravdom. Ako ti je hleb u prodavnici odvratan, ne možeš ga uzeti i psovati već ćeš ga ili kupiti i psovati ili ga nečeš kupiti tu nego negde gde ti odgovara. S druge strane, dok je i jednog ribočuvara koji pošteno radi svoj posao, a znam bar jednog, imam problem sa samim sobom da neispravan izlazim na vodu i pogledam ga u oči. Vode JESU nacionalno dobro i shvatam koliko ludiš kad vidiš da ih uništava onaj koji je plaćen da ih čuva, ali to je naša stvarnost koja je izvitoperena i kvarna do srži koja je mnogo dublja i perfidnija od ribolovačkih problema.
Opšti bojkot kupovine ću uvek podržati,  samo bojkot kupovine podrazumeva i bojkot ribolova na tim mestima.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Vrana, kod nas je situacija ako ćemo s kupovinom hleba da poredimo gora od tvoje  gore navedene verzije  :( .

Kao da nadaleko nema druge radnje nego iz kontejnera moraš da uzimaš bajat i buđav hleb, a plaćaš ga duplo u odnosu na  svež .

Nema svako novaca da skokne do revira kada mu se prohte i da bira druge vode  pod  posebnim režimom, većina je tu gde je, oko Morava, Timoka i sl. a ucenjena je da plati dozvolu .

Tako da mnogi baš pošteni ljudi koje poznajem biraju da budu '' šljam '' i odlaze kada im se peca tu negde  bliže  kada imaju malo slobodnog vremena.
Ja ne želim neprijatnosti pred detetom da doživljavam pa bolje da platim, inače u ovom sistemu gde živimo  najmanji šljam  je ribolovac bez dozvole na polumrtvoj vodi koja lici  na deponiju.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Salex,  :tbumb:
Mafke, ribolov je sport/razonoda/hobi koji košta. Ako neko nije u mogućnosti da bira vodu, može da bira hoće li na tu vodu. Ako hoće, to mora da plati. Meni je iskreno žao što je tako, ali to ne menja činjenicu da je ribolov bez dozvole ne samo protivzakonit, već suštinski pogrešan. Slažem se, možemo da polemišemo ko je u toj priči koliko neispravan, da li je neispravan ne ostavlja dilemu.
Odgovornost nadležnih za stanje naših voda je najveća, što ne znači da mi kao korisnici nemamo nikakvu odgovornost. Pritom, stanje, takvo kakvo je, nije od juče i smatram da smo svi, manje ili više, posredno ili neposredno, u tome učestvovali. Ovde sebe prvog ne izuzimam nikako! Ništa živo uradio nisam da se stanje poboljša! Moj deo odgovornosti leži tu jer i nečinjenje je nekakvo činjenje, u ovom slučaju loše. Moj problem je što ne znam kako to da menjam, nisam pametan...
Svom detetu nećeš da daješ loš primer i to je za svaku pohvalu! Opet, duboko verujem da tako radiš jer je svaka druga opcija u samom korenu pogrešna  :)
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Vrana, hvala na poverenju ! Nisam umeo ni da se švercujem busom kao klinac kada su to svi iz društva činili, ne što sam kukavica, nasuprot ( bio sam vođa grupice  )  ;).

Imam poprilično god. i pamtim  stare reke a s'tugom posmatram moje miljenice koje bageri unakaziše pa izgledaju kao posle atomske bombe, sivo-sterilno. Posebno male reke koje najviše posećujem. Nisam ni kupovao doz. ove god.  a izašao sam par puta da kolegi pokažem neka mesta za pastrmku. Postajem s'godinama ljubitelj  FF-a a prestajem da budem mušičar. Ako nemam ni ne pecam pa i tuđi prevoz ponuđeni izbegavam do te mere da me niko i ne zove više na vodu.
Oduzeta mi je voz. dozvola  zbog  greške  u sudstvu a ja nisam pisao žalbu očekujući  ljudskost i fer, pa tako od marta do sad nemam dozvolu , tek krajem decembra mi je vraćaju ( taman za rođendan  :mad: ). Otuda i moja neaktivnost jer  će mi u buduće trebati bar 70 km u jednom smeru za pristojno pecanje.
Sada kada kupim dozvolu, moram da odvojim još novca za Timok i Z. Moravu npr., to je tek pljačka o kojo niko ne piše niti spominje.


  Ne završava se sve kupovinom dozvole u svom gradu ! Tek CG koja mi je u planu  :eek:. Ispašće pošteni  FF privilegija više srednje klase pa na gore.
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Ja dozvolu kupujem najviše zbog Đetinje, u NSu sam u toke ove godine sreo jednu kontrolu, na žalost. Na Gradac ove godine nisam otišao ni jedanput jer na Đetinji se, čini mi se, više napecam a nema doplate. Kontrola je svakodnevna i mora se imati republička dozvola. Tako da drugar i ja za nekih 3500 din po glavi (gorivo, hrana, piće) bar jednom u dva meseca opalimo kampovanje na Djetki od 4-5 dana i odlomimo se od pecanja a i ribe. Nisu krupne ali je svakako uživancija. Priroda ne zaostaje puno za Gradcem. Mada je i tamo neko previranje ko će biti korisnik vode ubuduće itd. Naša posla... A sa druge strane ne volim ni da se osvrćem kad pecam da li je kontrola ili ne.
 
Vrh Dno