Cene dozvola za 2018. godinu - Srbija

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
U septembru sam naleteo na ribocuvare , prvi i jedini put ove godine. Stojim na visokoj obali i posmatram reku ...iza mene staje lada niva i izlaze dva cuvara. Prekontrolisu mi dokumentaciju i pitaju da li je neko prosao obalom ispred njih . naleteli su na nekog momka i zatrazili dozvolu na uvid . jednostavno ih je ponudio da ga zadovolje oralno i otisao niz obalu . znaci moze i tako ? Ne mora da se kupi dozvola samo jednostavno odes sa vode ?
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Vrtimo se u začaranom krugu koji smo sami ispleli višegodišnjom negativnom selekcijom, obostrano negovanim međusobnim nepoverenjem između građana i vlasti, bahatošću koja poprima megalomanske razmere i sveopštim kurcobolom koji se razbija isključivo o našu glavu.
Ribočuvar, kao jedno lice države, radi svoj posao i nailazi na apsolutno neprihvatljiv kontakt. Nema načina da zaustavi "mudraca", ali i ne zove policiju jer je velika verovatnoća da će ista ta policija da mu iznese jednako "mudar" predlog i tako ostaje popišan sam sa sobom. S druge strane, "mudracu" se, iz bilo kog razloga a ne mogu da zamislim nijedan opravdan,  može, očigledno, da tako reši taj susret. Lako mogu da zamislim i obrnutu situaciju kao i da  sve to prolazi po principu priče o vuku i magarcu ili ludom i zbunjenom.
Nisam ni vuk, ni lud, ni magarac, ni zbunjen... ali se prečesto osećam kao zbunjeni magarac
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
sasats je napisao(la):
U septembru sam naleteo na ribocuvare , prvi i jedini put ove godine. Stojim na visokoj obali i posmatram reku ...iza mene staje lada niva i izlaze dva cuvara. Prekontrolisu mi dokumentaciju i pitaju da li je neko prosao obalom ispred njih . naleteli su na nekog momka i zatrazili dozvolu na uvid . jednostavno ih je ponudio da ga zadovolje oralno i otisao niz obalu . znaci moze i tako ? Ne mora da se kupi dozvola samo jednostavno odes sa vode ?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Baki-Pa je napisao(la):
Kakve ti budalaštine pišeš...
Nema potrebe da vredjas druge za ono sto ne razumes. Upristoji se.

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
Na musicar.rs, kod korhnera, vidim za duzicastu pastrmku je minimalna mera 25 cm. ili samo prepisuju, sto bi bilo sramota za ovog urednika-ili je to  korhnerova zelja, zadnje dve godine tekst u dozvoli nije to  pokazivao?!?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Rade mislim da je pre dve god promenjeno nesto oko alohtonih riba. Bas, cverglan, babuska.... Pa i kalifa, mislim da nemaju vise ogranicenja. Al ne secam se sta je pisalo.

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
УПРАВО ТАКО.
моја порука је управо та да одговорни нису баш и тако одговорни(........дозвољен је  неограничен излов свих алохтоних врста:сивог толстолобика..........,дужичасте пастрмке Oncorhynchus mykis,.......-преписујем из моје дозволе за 2017,),тако нам је у србији.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Ako želite normalnu državu, onda prvo krenete od sebe. Moram da plaćam porez, struju, vodu, stanarinu, iznošenje smeća.... Ako želim da vozim kola, moram da imam vozačku dozvolu. Isto tako, ako želim da pecam, moram da kupim ribolovačku dozvolu. Neće se uvesti red time što će se bojkotovati kupovina dozvola. Procena je da u Srbiji ima oko dva miliona ribolovaca (mislim da nema toliko ali ajde). Dva miliona kupljenih dozvola u potpunosti menjaju situaciju. I to se neće desiti preko noći jer smo takav narod da ćemo i pored plate od deset hiljada evra, uvek gledati da još malo drpimo sa strane. Ako ne kupite ribolovačku dozvolu, nemate ama baš nikakvo pravo da tražite bolje uslove na vodi. Vama dvojici i dalje ništa nije jasno.... 
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Vidis kako mozes da budes normalan kad hoces? Bas si lep post napisao . :tbumb: i ja sam isto napisao ali ti nisi razumeo . ja sam clan ribolovnog drustva od 1981 bez prekida
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Učlaniš se u društvo i to te košta oko 300 dinara. Imaš li ti dozvolu od '81? Dozvola je trenutno 6000.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Ako si i član biblioteke od '81. onda imaš moj pun rispekt.
 
Vrh Dno