Cene dozvola za 2018. godinu - Srbija

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
134
Lokacija
Kruševac
Darko (ex. Feanor) je napisao(la):
Podrzacu svaki bojkot NEkupovine dozvole, ali koji bi podrazumevao i ne izlazak na vodu, to je jedino bojkot. Sve drugo je krsenje zakona i pravila, sto nas kao sto vrana rece stavlja u isti kos sa onima protiv kojih bi organizovali bojkot.
Bravo Darko!!! Sve si lepo rekao
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
pa nije to dedovina ovih na vlasti pa da mogu da rade sta hoce i kako hoce,meni je pecanje hobi i bez njega ne mogu...hvatali su me cuvare i hvatace me i ubuduce ali moj dinar videti nece.....mogu za pivo da dobiju i kraj...
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
gegula je napisao(la):
pa nije to dedovina ovih na vlasti pa da mogu da rade sta hoce i kako hoce,meni je pecanje hobi i bez njega ne mogu...hvatali su me cuvare i hvatace me i ubuduce ali moj dinar videti nece.....mogu za pivo da dobiju i kraj...

  Kod mene se zadnjih par godina situacija  normalizovala po pitanju čuvanja voda posle  pauze i javašluka. Kontrolu je preuzela firma-gazda iz drugog grada ( zaboravio sam koji grad , ali znam da su neki  bivši čuvari ponovo u akciji i da imaju pojačanje sa strane ). Kontrola je toliko rigorozna pa se kontrolišu ljudi koji pecaju na rečici kroz grad i na koju niko ranije nije od čuvara obraćao pažnju i padoše grdne prijave i maltretiranje dečaka od 12-ak g..

Ako neko hoće da peca ovde u Jagodini i u solidnoj  okolnoj maršruti, MORA da poseduje dozvolu, inače slede neprijatnosti. Nema grabuljaša, lopina raznih a Morava je puna ribolovaca koji uredno poštuju plaćanje dozvole. Kontrola je redovna i obilazi baaš puno mesta pa konačno  postoji jezero gde se sigurno može uloviti štuka do tri kom. po izlasku  ( tamo čuvari  dežuraju  :D ).

  Gegula druže, peca mi se i ne mogu da komplikujem stvari, isterujem pravdu i bijem se na kraju iznerviran. Kupujem ako ću na vodu.

Bože zdravlja samo pa i pre marta odoh da kupim  ''mir '' na dve rate jer na više rata nije moguće  :blush:.
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Mafke Fly je napisao(la):
  Kod mene se zadnjih par godina situacija  normalizovala po pitanju čuvanja voda posle  pauze i javašluka. Kontrolu je preuzela firma-gazda iz drugog grada ( zaboravio sam koji grad , ali znam da su neki  bivši čuvari ponovo u akciji i da imaju pojačanje sa strane ). Kontrola je toliko rigorozna pa se kontrolišu ljudi koji pecaju na rečici kroz grad i na koju niko ranije nije od čuvara obraćao pažnju i padoše grdne prijave i maltretiranje dečaka od 12-ak g..

Ako neko hoće da peca ovde u Jagodini i u solidnoj  okolnoj maršruti, MORA da poseduje dozvolu, inače slede neprijatnosti. Nema grabuljaša, lopina raznih a Morava je puna ribolovaca koji uredno poštuju plaćanje dozvole. Kontrola je redovna i obilazi baaš puno mesta pa konačno  postoji jezero gde se sigurno može uloviti štuka do tri kom. po izlasku  ( tamo čuvari  dežuraju  :D ).

  Gegula druže, peca mi se i ne mogu da komplikujem stvari, isterujem pravdu i bijem se na kraju iznerviran. Kupujem ako ću na vodu.

Bože zdravlja samo pa i pre marta odoh da kupim  ''mir '' na dve rate jer na više rata nije moguće  :blush:.
Mafke, nazalost nista ovi iz Prijepolja nisu bolji od bivseg Rivers Guard-a... Zbog njih nikad dozvolu ne bih kupio, ali cu je kupiti zbog Djetinje i nekih drugih voda gde se stvarno nesto koliko toliko radi.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
mafke kupio bih je ija da znam da se cuva posteno i vidim pomake u ribljem fondu,ali ovako,nikad....ne dam...ja ovde na kipru platim 35e  za sve jedno jezero i more i evo za 10god kolko idem mozda svega par puta ribu nisam upecao,ostalo je bilo 10plus riba...cuvara isto nisam video ni ovde bar jedno 6god ,alli mreze ces ovde teko da vidis,nema      sanse,da te uhvate sa mrezom ode pravo u zatvor....
tako dok gedza ne vidi da ljudi rade posteno svoj posao moj dinar dobiti nece,pa nek pisu prijave kolko hoce...
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Rivers Guard je odličan posao radio dok je kontrolisao Dunav oko Smedereva. Međutim, lukave ribokradice su se dosetile da plaćaju 35 evra dnevnicu čoveku,  koji ima vikendicu na Dunavu, da ih obavesti kada kontrolori krenu u raciju. Potpuno savesno su radili svoj posao, u to sam apsolutno siguran. Situacija se neće promeniti sve dok se ne promeni svest ljudi u Srbiji. Bojkot kupovine dozvola i ne izlazak na vodu samo ide u prilog mešetarima i lopovima. Imaće slobodnu vodu na kojoj će moći da se iživljavaju. A da lišim sebe ribolova zbog nekog bojkota mi ne pada na pamet. Uredno ispunjavam svoju obavezu kupovinom dozvole a stanje na rekama je u duhu našeg mentaliteta.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
sa svime slazem sa tobom osim prvog dela poslednja recenice;;;;; :tbumb:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Ma kolege, ovo je LOPOVSKI režim koji na najdrskiji način bez ikakvog uvijanja  otima novac narodu sa iscrpljenim kućnim  budžetom.

Evo  malo OFF primera, DOZVOLA ali vozačka kao primer: Zna se da posle  2 ( dve ) god.  zastarevaju kazneni poeni a u nekom slučalu se

malo produži. To je sve  zakonom utvrđeno ali, meni na prekršaj od pre 5 god sa 12 poena prošle god. NALEPE 6 poena  za koje sam kiv.

Tako mi stigne putem PTT-a da moram da predam  dozvolu jer sam sakupio dovoljan broj poena. Vrhunac je što sada na seminaru

vidim ozbiljne ljude i žene koji vuku  poene iz 2011-e.

Znači, laaaaaaaadno te pljačkaju sabirajući poene . Reč je o ozbiljnom novcu,vremenu koje se ne može kupiti, živcima i ponižavanju

koje još mooraš da platiš ( od polaznika na seminaru par su fakul. potkovana lica a ostalo studenti i vrlo bistri momci a ne šljam i

ludake koje sam očekivao da sretnem tamo kao prevaren čovek ).

OPREZ svim kolegama zbog voz. dozvole, jer zakon funkcioniše samo po pitanju UZIMANJA privatnog dobra za punjenje drž. budžeta.

Od marta čekam ovaj dan kada će početi seminari jer  dolaze kada oni mogu i to može da se oduži dok se ne sakupi 10 ljudi.

Meni su pojeli dva meseca a SREĆA moja što je kraj god. pa  rešili da počiste ovu zadnju turu od 9 žrtava, inače, morao bih da čekam

bez obzira što sam sve iskeširao avgusta još i oktobra stekao pravo me gnjave  40 časova.

Nedo Bog nikom ovo da doživi. Ribol. dozvola mi dođe sad sitnica u lancu pljački, kao kad ti lopovi iznesu TV a ostavili nakit i skup pribor.

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Kobra, '' Riversi '' su davali dozvolu na više rata , jedno vreme su bili za divljenje i sam Haris naš forumaš i fantastičan čovek  mi je komentarisao  utisak  kada su se okupili  čuvari iz svih regiona kakav su utisak ostavili Jagodinci. Ljudi su mesečno plaćali po 1000 din. a sada dve rate minimalno. Ono na kraju više  nije ličilo ni na šta pa su i pukli.

Greška starih čuvara je bila  što su reku Belicu smatrali beznačajnom i dok je bila puuuuna klenovine pustili  da neljudi u toku mresta
izlovljavaju  primerke od 10 cm pa preko 30+ cm. Sada će čuvari kontrolisati - čuvati ovu danas preoranu bukvalno reku :hammerhead:.

Zajednička stvar svih čuvara iz JA je da su totalno zapostavljali pastrmske vode, baš ono što je najdragocenije  :(. Ko hoće kod nas Kobra, isključivo pastrmku da peca, ne treba mu dozvola jer  čuvara neće videti.

Bitno da se čuvaju babuške po šljunkarama , danonoćno. ???
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Mafke slazem se sa tobom ,Ali I'ma I ono друго,не свиђа ти се како функционише па дигнеш сидро и одеш где мислиш да је боље!!!! Пљачкају где стигну само још крв да узимају ,али моју неће...гледам моје кући како се пате е ја вала нећу па да ми је последње!!!
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
oholi je napisao(la):
Sa tobom apsolutno ne vidim potrebu za bilo kakvom raspravom. Apsolutno ni jednom recju nisi doprineo da neko nesto nauci na ovom forumu. Normalne postove mogu nabrojati na prste jedne ruke.
Pametujes o musicarenju a sam si rekao kako musicaris 3x godisnje.... Samo podbadas, izokola vredjas, po nekad zalicis na coveka pa bar direktno nesto kazes... Al sve u svemu, na skali od 1 do 10 kvalitet tvojih postova je -100.
Apsolutno nepotrebna karika, koju je najbolje odstraniti jer je vredna poput kancera.
Pricam samo o tvojoj ulozi na forumu.... Kakav si kao 'covek', to je vec nesto sto necu vise potezati. Uvek postoje alternative.

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk


Nisi u pravu. Od mene uče ono najvažnije,ono što je Srbiji preko potrebno, a to je da uklone demagoge i glumce poput tebe i poput onih u rijalitijima. Ti si klasičan proizvod stanja u kom je naša država i imaš interes da takvo stanje održavaš što duže.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Baki, sa tobom svaka rasprava ide unedogled. Ne bih ulazio u dalje diskusije. Samo se okani vredjanja po forumu. Mene mozes slobodno. Valja da imas neki ventil u zivotu kad ostali ne rade :)
A sto se tice toga kakav sam... Znaju ljudi do kojih mi je u manjoj ili vecoj meri stalo. Ti si nebitan.

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Opet demagogija i prazna priča. Ti si taj koji je ušao u reprezentaciji mimo pravilnika, pa ti ni to nije bilo dovoljno nego si glasao za sebe da budeš kapiten. Umesto da se pokriješ ušima i ćutiš jer si dobio benefit, glasanjem za sebe si se direktno popišao u usta ostalim reprezentativcima.  Ako oni misle da tako treba, to je njihova stvar. Verovatno imaju neki svoj interes... Iznosim ti činjenice koje su vezane za tebe, meni takve činjenice nikada nećeš moći da predočiš jer nisam produkt današnjice za razliku od tebe.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Pa ne bih se nastavljao dalje sa tobom. Lovis ribu posle zvizduka, savetujes ljude da pognu glavu i cute.....
Sto se pravilnika tice procitaj sve pa ce ti biti jasno kako sam usao u reprezentaciju. A zto se kapitenstva tice, o tome znas samo jednu stranu price, nisi ucestvovao. Tako da sto se demagogije tice tu si doktor.
Ovim zavrsavam svaki dalji kontakt sa tobom dok se eventualno ne sretnemo negde.

I za kraj, da ne bude sve u svadjalackim tonovima...
Jedan vic....

Demagogija, to je kad mator tip ubedjuje mladu ribu da se od tvrdog ku'ca dobija rak materice.  ;)

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 
Vrh Dno