Cime konkretno na klena ?

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
Seb kada dodjes u JA cekace te gomila  KLENOVACA,tako cu ti ustedeti vreme.Ako ne budes pak mogao da dodjes,poslacu ti SMRT U DISKOTECI!

Osa je prava imitacija za krupne klenove,ali u bistroj i maloj letnjoj vodi,bar kod mene,zna da bude sumnjicav :doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma 99% je da dolazim ali uvek postoji ono ALI...inace je sve dogovoreno oko dolaska, čak i đukelu vodim sa sobom  :doh: ali njega ne vodim na pecanje  :nowink:

i ja klena lovim samo u kristalno bistroj vodi a sumnjičav je i oprezan u večini slučajeva tek tu i tamo u određeno vreme godine halapljivo jurne na muvu a i to su u večini slučajeva ovi manji između 25-35cm po nekada i veči oko 40+ a komadi od 50+ mi u 80% slučajeva uzimaju nežno i oprezno. Ipak kada se i takav glavonja odluči za agresivan napad uvek pruži spektakularan prizor. Klena kada lovim ciljano lovim ga 95% suvom i retko kada s nimfom a strimerom još ređe. Za suvu se uvek odlučujem jer mi to najdraži način lova klena ovde na našim bistrim vodama.
Bubice, osice i mravci...to je ono što je za mene "must have" za klena.  Ulovio sam ga stvarno na svakakve muve...ali DRY FLY je za mene #1.
 

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
Seb,imacu cime da te iznenadim sto se bubica tice,i za mene je klen #1.Momenat kada sa povrsine klen pokupi muvu,pa kontra i redom dalje za

mene je nezamenjiv. Provereno da nimfu uzima krupniji iznad samog dna,ali za mene vise vredi puno akcije na povrsini pa i sitnijeg klena.

Na manjim rekama ume i te kako kapitalni klen da pokupi suvu,a to je tek dogadjaj za mene.

Sto rece moj deda''svaka budala ima svoje veselje''  :D :D
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.103
Broj reagovanja
306
Lokacija
Svrljig
Tvistirani oranž i crni PP, udica F11 12ica i eto muve za manje od minuta  :blush:
 

Prilozi

  • Crno oranz Bumbar.jpg
    Crno oranz Bumbar.jpg
    87,1 KB · Pregleda: 261

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.103
Broj reagovanja
306
Lokacija
Svrljig
Dobro poznate Nišavske veštice su ekstra dobre muve za lov klena.
 

Prilozi

  • Nisavske vestice.jpg
    Nisavske vestice.jpg
    164,8 KB · Pregleda: 405

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.103
Broj reagovanja
306
Lokacija
Svrljig
I ovi mogu da budu konkretni... veoma, ponekad  :D Na desetkama su.
 

Prilozi

  • W.Bugger.jpg
    W.Bugger.jpg
    165,8 KB · Pregleda: 236

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.103
Broj reagovanja
306
Lokacija
Svrljig
Šenilske dudinjke na 8icama...
 

Prilozi

  • Crne dudinjke.jpg
    Crne dudinjke.jpg
    69,4 KB · Pregleda: 319

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Dobri ti ovi dudovi Strelče. Mogao bi se i čovjek zajebati pa strpati u usta da vise na drvetu, siguran sam da će ih klen rado kupiti ako ima duda uz vodu.  :tbumb:
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Ma da ? Stvarno ? Na ovom mom potoku nema drveta u blizini dužinom 20-30 km, al nikakvog drveta, pa zar i onda ?
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.103
Broj reagovanja
306
Lokacija
Svrljig
Ni višnje nema nigde u blizini obale pa ih klen rado uzima  :yeswink:

U toku popodneva postaviću i sliku nekoliko višnjica.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.103
Broj reagovanja
306
Lokacija
Svrljig
Evo ih i višnje. Ništa spektakularno, bordo mešavina dabinga između dva konca, tvist i namotavanje na udicu uz rezčešljavanje unazad. Dabing uživo ima tamniju boju nego što je ispalo na slici.

P.S. Sliku mi je zajebalo svetlo, zamenio sam sijalicu na lampi nekom koja kobajagi daje "day light".
 

Prilozi

  • Visnja.jpg
    Visnja.jpg
    157,7 KB · Pregleda: 230

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.103
Broj reagovanja
306
Lokacija
Svrljig
Zna ovaj mangup da u ranim jutarnjim satima "traži" veliku muvu koja ne talasa mnogo vodu i ne pravi mnogo veliku buku. Muddler head muve nisu loše za takve situacije. Prave se isto kao Elk caddis samo se do okca udice doda još jedan snopić dlake. Ovi su na 10kama.
 

Prilozi

  • Muddler heads za klena.jpg
    Muddler heads za klena.jpg
    132,1 KB · Pregleda: 323
Vrh Dno