Cime konkretno na klena ?

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
mislio sam kad je normalno vezana, tad antron yarn tone malo sigurno zbog luka udice
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.096
Broj reagovanja
909
Nada sve inventivne i lijepe :tbumb: Lovnost će nam potvrditi strelac u šta ne sumnjam :yeswink:
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Strelac je napisao(la):
Prosto da jednostavnije ne može.... na 14ici udici za suve muve model.



Jako lepa ideja,po meni ono sto cini musicara uspesnim u svim sferama musicarenja jeste individualna kreativnost, strelac ti si jedan od primera poz  :tbumb:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
koje muve mi preporucujete za klena u letnjim danima u stajacoj vodi ili sa blagim tokom..interesuju me suve muve na koje bi najpre udario...do sada sam pecao uglavnom bambulom i osama ali bih voleo da probam i nekom drugom muvom a da nije " plop" muva :doh:...
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Gegula probaj nekim sitnim palmerima 14-16 sa retkim nogama.
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
gegula je napisao(la):
koje muve mi preporucujete za klena u letnjim danima u stajacoj vodi ili sa blagim tokom..interesuju me suve muve na koje bi najpre udario...do sada sam pecao uglavnom bambulom i osama ali bih voleo da probam i nekom drugom muvom a da nije " plop" muva :doh:...



Delimicno sam protiv policelonskih muva i ostalih pljuskavca, krupne klenove sam dobijao na veoma sitne muve sa laganom prezentacijom pogotovo u letnjem periodu  :yeswink:  preporucio bih ti da probas na jednodnevke i razne vrste cadisa kao i na parasute  :tbumb:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
moguce da su sitne muve na malim recicama dobar izbor za klena , mada ja ni tu ne bi silazio ispod 14. na srednjim i vecim rekama sve ispod 10ke je zajebancija osim ako se ide planski na sitnu ribu koja uvek grize
tako da bi ti ja gegula ,pod pretpostavkom da ces pecati na drini , preporucio od suvih muva bambule na 10 i 8 ili (ako bas hoces da probas drugo nesto) bilo kakvu muvu na desetki ili vecu sa telom od pauna gusto naperenu da ne tone  :)
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
sasats je napisao(la):
moguce da su sitne muve na malim recicama dobar izbor za klena , mada ja ni tu ne bi silazio ispod 14. na srednjim i vecim rekama sve ispod 10ke je zajebancija osim ako se ide planski na sitnu ribu koja uvek grize
tako da bi ti ja gegula ,pod pretpostavkom da ces pecati na drini , preporucio od suvih muva bambule na 10 i 8 ili (ako bas hoces da probas drugo nesto) bilo kakvu muvu na desetki ili vecu sa telom od pauna gusto naperenu da ne tone  :)



Za primer sam uzeo j.moravu i vlasinsko jezero, sasts kada se morava leti smanji znas li koliko igraca prodje pored mene sa osama ,mravima, obadima ne znam ni ja sa kakvim sve policelonima pusti ljude da prodju a onda krenem iza njih da bodem komade po 600-900gr na jednodnevke br.16,14 pa i18 i nije im jasno sta se desava to je primer kod mene ne mora da znaci da je i na drugim vodama tako pozzz :bye:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
znas kojom se ja vodim logikom? klen se peca na voblere 3-5cm sa cak dve trokrake udice. ko peca na zive mamce kaci dzigericu ,rep od belke ili zabu na udicu 4ku ili vecu . ko peca na zlatice okaci na udicu po nekoliko komada .
cinjenica je da solidni i krupni klenovi vole veliki zalogaj . klen nije izbirljiv kao lipljen i ishrana mu ne zavisi od sitnih insekata koji se leti roje .
ponasanje klena kod tebe u gornjem toku juzne morave ja bi objasnio na drugi nacin. bio sam u vranju leti i video kolika i kakva je morava . veoma je mala pa je zato verovatno i riblji fond dosta siromasan u odnosu na donji tok. to ribe sto ima je zaplaseno tako se uspeh u pecanju svodi na pravilnu taktiku i vestinu snalazenja na maloj dosta nepristupacnoj reci .
ja sam ubedjen da ces ti imati potpuno isti i samo veci uspeh na npr. obicnu crnu bambulu velicine 12 ili 10 jer verovatno dobro radis to sto radis ...a kolege koje pustas da pecaju bez rezultata nista bolje nece proci nego obicno ni sa tvojim muvama .
za uspesno pecanje klena bilo kojom tehnikom presudno je da umes da ga pecas . a mamac , muva je u drugom planu
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
sasats je napisao(la):
znas kojom se ja vodim logikom? klen se peca na voblere 3-5cm sa cak dve trokrake udice. ko peca na zive mamce kaci dzigericu ,rep od belke ili zabu na udicu 4ku ili vecu . ko peca na zlatice okaci na udicu po nekoliko komada .
cinjenica je da solidni i krupni klenovi vole veliki zalogaj . klen nije izbirljiv kao lipljen i ishrana mu ne zavisi od sitnih insekata koji se leti roje .
ponasanje klena kod tebe u gornjem toku juzne morave ja bi objasnio na drugi nacin. bio sam u vranju leti i video kolika i kakva je morava . veoma je mala pa je zato verovatno i riblji fond dosta siromasan u odnosu na donji tok. to ribe sto ima je zaplaseno tako se uspeh u pecanju svodi na pravilnu taktiku i vestinu snalazenja na maloj dosta nepristupacnoj reci .
ja sam ubedjen da ces ti imati potpuno isti i samo veci uspeh na npr. obicnu crnu bambulu velicine 12 ili 10 jer verovatno dobro radis to sto radis ...a kolege koje pustas da pecaju bez rezultata nista bolje nece proci nego obicno ni sa tvojim muvama .
za uspesno pecanje klena bilo kojom tehnikom presudno je da umes da ga pecas . a mamac , muva je u drugom planu



Slazem se tvojom logikom , zato sam i naveo j.moravu leti i pogodio si da je riba vrlo oprezna u tim momentima klen ne pravi krug oko muve vec mu je udarac poput belice samo ustima usisa musicu kojoj pridje oprezno i zato su sitne i sama prezentacija je vrlo nezna i lagana bez suvisnih pokreta, a kad kontriram i desi se da procenim da je sitna riba a ono kao da sam zakacio drvo potpuno me odusevi i iznenadi ,e tu mu nekad dodje i spent  varijanta  ;)  ,takvo ponasanje klenova sam video ali je retko tj. nacin na koji kupi insekte  , iskusnije kolege ce znati o cemu pricam,tada padnu veoma krupni komadi samo treba biti skoncentrisan  :tbumb: a muva je neka varijanta spinera  :yeswink:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Jedna neka konkretna "veštičasta"  :D na #12.
 

Prilozi

  • jelenska vestica.jpg
    jelenska vestica.jpg
    69,3 KB · Pregleda: 397
Vrh Dno