Cime konkretno na klena ?

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Strelac je napisao(la):
Na Timoku #8 samo leti dolazi u obzir a najviše akcije, mada neselektivne daje #12. U ovo vreme kakve god da su ali samo sitne da su.

Zavisi izgleda od svačega.

Aj ne lupaj. Na timoku je smesno staviti manju bambulu od 10 i to samo kad hoces da uhvatis 100 "pedljasa"... Inače samo #8, eventualno #6. Čak i u ovom periodu ćeš, u zavisnoti od vode i vremena,  veće klenove bolje hvatati na veće babmule nego da se maješ sitnim muvama.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Možda je bilo smešno ranije ali sada nije. Reka se toliko promenila da je prosto ne prepoznajem. Velika trovanja poslednjih godina, ogromni vodostaji, previše niski vodostaji, ogromne topole i vrbe na sred reke gde ih nikad nije bilo, virovi se pretvorili u brzake, brzaci u virove.... mnogo se promenla reka...
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Opet lupaš. Kolko ribolova si imao na Timoku ove godine?
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Na Timoku ispod Knjaževca sam bio svega nekoliko puta ove godine a evo Denmil je bio mnogo češće pa bi mogao i on da da svoje mišljenje.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Između 10 i 15 puta.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Toliko si puta prošo pored mene i nisi me cimnuo da pođem? CCCC... Gde si išo najviše? Ja sam se zakašio za G. i D. Zuniče i samo tamo idem  :doh:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Ajde ajde, znaš i sam da te ne bi pustila žena  :bleh:  Ne idem u Zuničići, Debelica i nizvodno.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
:D :D :D ti bi mi bio izgovor kako ne vidiš  :D

Videćeš kako to izgleda  :)
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Sto ljudi sto ćudi...
Timok se jeste promenio, ali po mom skromnom mišljenju, na bolje ,bar što se tiče mušičarenja klena.
Ne u smislu nekog drastičnog povećanja broja klenova ili njihove veličine, već u smislu promene na samoj reci.
Mnogo lepših mesta, preliva, mnogo oborenih stabala i granja, ma milina jedna... Mislim da i Jr deli ovo moje mišljenje  :whistle:
Što se konkretno muva tiče, moraću da razočaram Strelca, ja sam ove sezone vrlo retko vezivao desetku na tipet, udarne muve su mi bile
na#8. Da se razumemo, NE bambule... uglavnom imitacije popka, skakavca, klenova buba, veštica... Bambulu sam koristio vrlo malo, i to uglavnom #10. Moje mišljenje :ako hoćeš velikog klena, bacaj veliku muvu...  :yeswink:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Tako je Denmil. Posle onog velikog trovanja, klen se vraca u normalu. Poplave pre neku godinu su izmenile terene donekle ali ko što kažeš, samo na bolje.

Što se tiče muva, dosta godina unazad retko koristim bilo šta sem bambule :)  A za veličinu se slažem u potpunosti.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Naravno, idemo sledeće godine pa ćeš da promeniš mišljenje  :yeswink:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Konkterni plutani skakavci.... udica je neka šaranska #8. Malo su ćoškasti ali to je pluta, malo je nezgodna za obradu a i mrzelo me je da ih lickam.
 

Prilozi

  • plutani skakavci.jpg
    plutani skakavci.jpg
    129,1 KB · Pregleda: 244
Vrh Dno