Culture Sally

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Konac, polipropilen i petlovo pero i Yellow Sally je dobila modernu naslednicu, Culture Sally.
 

Prilozi

  • MIXMASTER- Culture Sally (Original Mix).jpg
    MIXMASTER- Culture Sally (Original Mix).jpg
    34,1 KB · Pregleda: 214

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:tbumb:
Vrlo interesantna varijacija.
Uopste, to sa polipropilenom ti bas ide.
Sto, brate, malo ne budes organizovaniji i konstruktivniji?
Tu svoju inventivnost mozes da sistematizujes i da preneses mnogim ljudima nesto verujem sasvim novo za njih, a istovremeno i da se legitimno upises u autore. :bye:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Uf ne vidi se lepo ... Jel polipropilen odvojen od tela? Daj jedan shot sa strane.
Mix ja bih ovo modifikovao i jos malo poradio na prednjem delu (glava i torax) mozda malo palmer tehnikom kao u originalu Yellow Sally? Link: http://www.riverbum.com/images/flies/big/side/Yellow-Sally.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zanimljivo je ovo sa "Culturom"... podržavam predlog od Peđe i Laze.

Samo napred :tbumb: & :respect1: 
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Najvažnija stvar na Culture muvama su tehnike postavljanja polipropilena, jedna moja i druga, vrlo slična, Žakulina. Glava, noge, oči, repići...mogu se praviti po volji. Možda ja nisam uradio ni glavu ni noge lepo, ali napravio sam Culture Sally, kojom ću da lovim.
Pedja mi preporučuje da budem konstruktivan. :lol: Mogu samo da budem kreativan, dok pravim muve. Ne prodajem ih i nemam nameru da se proslavim kao vezač muva. Kad zagazim u reku, tad sam konstruktivan. :tbumb: Muve mi služe za lov, a ne za slavu, mada se rado hvalim njima. ::)
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Hm.....nemam pojma, deluje mi OK, ali sa druge strane nemam pojma, nisam nešto raspamećen. Moguće je da grešim, ali ova jedna slika mi tako nekako ovo ono br...Ako ti nije cimanje stavi još slika, iz više uglova da bi je ostali članovi, a i ja, malo bolje procenili!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Laki, postoje lepe i postoje pametne muve. Na ovoj Culture muvi glavna stvar je tehnika postavljanja krila. Da li sam je ja lepo podšišao, da li je boja dobra, da li sam je slikao iz dobrog ugla... to nema blage veze sa onim što ovu muvu čini posebnom.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mnogo toga je čini posebnom.
1. Dok leti svira i privlači ženke Isoperla grammatica.
2. Kad padne na vodu, počne da mrda nožicama
3. Kad je zgrabi pastrmka, počne da joj se zavlači pod škrge
4. Telo i krila su joj urađeni novom "Culture" tehnikom
5. Je.e k.vu
6. Bajale su joj Vlajne
7. Oplodio ju je mužjak i sprema se da položi jaja
???
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
:samotuci: :samotuci: :samotuci: :bat: :bat:
Molim te objasni, kada imaš vremena, zašto je kod nje tehnika Kalča, bitna. Ja je skroz kapiram za krznokrilce, jaka metoda, jaka do maximuma, ali mi kod kamenjarki, nekako ne ide. Moguće da grešiom, da sam u zabludi. Poduči me! :tbumb: Ozbiljno, napiši koja je prednost u odnosu na regularne recepte Sally!
Salut
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D :D :D :D :D :D :D
Ma covek hoce da otvori nov pravac kod nas, kao CDC ili NO HACKLE, materijalom koji je VESTACKI a vestinom vezaca tako lepo primenjen da potpuno zameni prirodne. :tbumb: To treba :respect1: (Mix, ne moras da mi zahvaljujes).
Mada, se slazem s Lucky-jem da katkad Mixa nije lose  :samotuci: :bat:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
hehe Mix spremaj guzicu, opasno sam se naoštrio  :bye:
:sm:  :sm: :bat: :samotuci: :samotuci:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Tek sam ovih dana probao Culture Sally i, kao i ostale Culture muve, dobro se pokazala. Odlično pliva i to joj je veoma važna osobina u brzim rekama, gde se i pojavljuje Isoperla.
 
Vrh Dno