Culture Sally

milojeminic

Newbie
Učlanjen(a)
24.06.2007.
Poruke
10
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Mnogo toga je čini posebnom.
1. Dok leti svira i privlači ženke Isoperla grammatica.
2. Kad padne na vodu, počne da mrda nožicama
3. Kad je zgrabi pastrmka, počne da joj se zavlači pod škrge
4. Telo i krila su joj urađeni novom "Culture" tehnikom
5. Je.e k.vu
6. Bajale su joj Vlajne
7. Oplodio ju je mužjak i sprema se da položi jaja
???

Ovo sto si ti napisao nema veze sa zivotom. Muva ne izgleda lose, ali ovakvi neozbiljni komentari nesu primereni jednom forumu koga posecuje veliki broj ljudi. Vec vise od godinu dana citam desavanja na forumu, toliko sam se gluposti nacitao od strane takozvanih majstora. Treba uzeti u obzir da ovaj forum posecuju ozbiljniji ljudi, deca koja zele nesto da nauce, a vi se bavite humorom! To je nenormalno glupo, zamislite "vecernje novosti" da se sprdaju sa sadrzajem kao sto to pojedinci rade na ovom forumu, ne bi jedan primerak prodali. Morate nesto iz korena da promenite, imate odlican dizajn, znanje, ali vam fali cvrsta ruka. Ovo je sredstvo javnog informisanja i jedna vrsta edukativnog foruma, ciji je cilj promovisanje musicarenja kao najplemenitijeg vida ribolova, a sta vi radite: Klenove koje lovite zovete "klenovina", muve koje su se pokazale dobrim nazivate previse glupim imenima, bicu vulgaran "ubica, razvaljivac........" to je glupo za jednu kreaciju, vrstu malog umetnickog dela. Kako bi izgledalo da neki poznati slikar svoju sliku nazove "ubica, razvaljivac..." to bi bio vrhunac primitivizma. Ne svidja mi se promovisanje ubijanja riba kao prioritet, ja sam stekao utisak da neka osoba pre pocetka ovladavanja prvim musicarskim zabacajima, po vama treba da nauci kako da kolje, ubija i masakrira veliku kolicinu ribe zarad nekog glupavog prestiza. Ukoliko neko to i radi, a radi ih nekolicina, ne morate promovisati to na forumu, kao prioritet. Procitace neko dete sve ovo pa ce pre musicarskog stapa kupiti noz i rostilj! Razmislite malo, ne treba mnogo promena da bi se nesto korisno postiglo!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja često koristim izraze poput "ubica, babaroga, mečka, razvaliti...". Takođe, mnogo volim da se zezam kada pišem i govorim o našem sportu.
  Protiv sam oslobađanja ulovljenih riba po svaku cenu. Volim da nalovim ribe i prošetam ih mrtve pored obale. Povremeno raspalim roštilj i sa prijateljima pojedem mušičarenjem ulovljene ribe...
U stvari, skoro svi mušičari koje ja poznajem (par stotina) su isto takvi.
Sve ono za šta naš novi član kaže da je glupo, ja radim. Možda je u pravu, ali ja mislim drugačije. Imam li pravo na to?
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Pozdrav gospodine Miliću!
U nekim stvarima se ne bih složio sa Vama. Ovaj forum je mesto gde se opuštamo. Kako bi dr.laki rekao "gde se vodi mentalna higijena članova" :) kao što ste videli na sajtu su jako ozbiljni članci o jako ozbiljnim temama. Dok je ovaj forum više za diskusije u svakom smislu reči pa i šale. Članovi foruma su uglavnom mladi ljudi, a gde si mladi tu je i šala. :) Naravo vređanje se ne toleriše!!!
Nadam se da nećete da pomislite da Vam protuvurečim iz čistog hira već samo pokušavam da odbranim atmosferu koja - koliko vidim - svima odgovara.
Srdačan pozdrav!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Pozdrav gospodine Miliću i dobrodošli na sajt,
Drago mi je da ste se polse godinu dana posmatranja registrovali i krenuli u diskusije, ali što bre druže odmah grubo i đonom: verujem da ste dobronamerni, da niste ovo pisali iz nekih niskih pobuda i zato ću se potruditi da Vam dam objašnjeje i odgovor.
Morate nesto iz korena da promenite, imate odlican dizajn, znanje, ali vam fali cvrsta ruka
Iz ove rečenice ja jednimo mogu da zaključim da Vi imate zemerke na to kako ja vodim sajt. Pokušaću po stoti put da objasnim. Šta Vi podrazumevate pod čvrstom rukom, da li ukidanje slobode govora? Da li kontrola svake reči koja se na forumu izgovori? Da li možete da zamislite onda na šta bi to loičili. Na Orvelovsku 84, a ja to neželim. Sloboda govora je osnova foruma, jer je forum u svoj osnovi i to. Mesto gde se okupljaju ljudi i diskutuju o nečemu, svačemu i ničemu. Ako bi ja kontrolisao i nečije reči, ako bi menjao nečiji stil, onda ja uništavam esenciju foruma, a ja to neželim. Vi kažete da sajt posećuju ozbiljni ljudi, OK. Šta podrazumevate pod tim ozbiljni. Ozbiljni u profesinalnom smislu, ozbiljni u mušičarskom ili u psihološkom smislu. Prve dve kategorije poštujem i tu se slažem sa Vama. Na forumu ima veoma ozbiljnih mušičara...ali ozbiljnsot se neogleda u ozbiljnosti postova. Ja to ne da neželim, već bi mi od takve atmosfere bilo muka. Ako svaki član nesme da napise nešto što mi je smešno, da se zeza i sl. onda forum gubi smisao.
Kažete da ste se načitali gluposti...opet sam zbunjen, ali ću pokušati da pokapiram. Da li mislite na mušičarske gluposti, ili gluposti kao takve? Ako su to mušičarske gluposti, niste u pravu. Ja neću da se bavim marketnigom, ali količina informacija na forumu je ogromna i to dobrih i korisnih informacija. Informacija kojih nema nigde na webu pa čak i ina stranim sajtovima. I to se ne odnosi samo na forum, pogledajte članke...taj deo je u dvogodišnjoj istoriji sajta malo zanamaren, ali sada pošinje da spuni i to intezivno. E sad ako mislite na gluposti kao takve, znači naše zajebavanje, pa tu Vam ja nemogu pomoći. Ja šale nesmatram glupim, naprotiv, one su veoma važan deo sajta. Bez njih sajt nebi bio ono što ja želim. Možda su vama glupe, OK poštujem. Svako ima pravo da mu je nečije zezanje besmisleno.

Ovo je sredstvo javnog informisanja i jedna vrsta edukativnog foruma, ciji je cilj promovisanje musicarenja kao najplemenitijeg vida ribolovaa sta vi radite: Klenove koje lovite zovete "klenovina", muve koje su se pokazale dobrim nazivate previse glupim imenima, bicu vulgaran "ubica, razvaljivac........" to je glupo za jednu kreaciju, vrstu malog umetnickog dela. Kako bi izgledalo da neki poznati slikar svoju sliku nazove "ubica, razvaljivac..." to bi bio vrhunac primitivizma

Da po vama ovo niije edukativni forum, hm....ja mislm da grešite ako to mislite. Itekako se ovde može o mušičarenju naučiti. I to pravo, iskreno mušičareje. Po vama su reči kao ubica, razvaljivač vulgarne. OK da li Vam je i čuvama muva Killer Bug vulgarna? A Frankova muva ima baš taj naziv. Buba ubica...nazalost nemogu da shvatim zašto su Vam te reči vulgarne.
Vi počinjete da govorite o umetnsti. Sjajno...shavatnje umetnosti je duboko individualno. Definicija lepog je filozofska problematika, rado ću polemisati sa vama i sa bilo kim na ovo temu, ali sada ne. Važno je da vi smtrate da umetničko delo nebi trebalo da ima takve primitivne nazive. Ako ste pobornik lartpurlartizma i lepe umetnosti onda OK, ali umetnost, pa samim tim i slikarstvo je puno, remek dela sa gorim nazivima, a o sadržajima slika bolje da ne počinjemo.

Ne svidja mi se promovisanje ubijanja riba kao prioritet
Ja sam protivnik promovisanja bilo čega kao dogme i jedinog pravog puta. Samim tim i ubijanja riba i CR pristupa, ako se on gura kao jedini ispravan.

Nadam se da nisam bio dosadan i da sam VAm barem malo razjasnio neke stvar. Nemojte da se ustručavate da ako imate nešto protiv to i napišete.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Dragi gospodine Minicu,
Delimicno ste u pravu, u onom delu gde pravite paralelu sa dnevnim novinama i njihovim pristupom. Ali, publika kojoj se ovaj sajt i forum obracaju ima izbor, kao i citaoci dnevnih novina, da atmosferu koja preovladava odtolerise ili odbaci. Neki od nas i dalje kupuju "Politiku" i ne bi ni za zivu glavu da bace pare (ma koliko male, ali opet prevelike za) "Kurir" :(. Raduje me mogucnost izbora i pluralizma, dakle sloboda, da svako (naravno, u okviru granica elementarne pristojnosti u civilizacijskom smislu) kaze u vezi musicarenja (i sire) sta misli, a da ne dobije kaznu, prekor ili ismevanje.
Delimicno ste u pravu, jer ima jacih reakcija, pikantnih prica  :blush:, puno gramatickih gresaka (pa Nislije su moderatori!  :hammer:) i leksickog haosa tu-i-tamo, ali je srz i sustina da mozete u komunikaciji sa iskusnijima da se raspitate o cemu god hocete u vezi musicarenja (a verujem i sire, ako bi trebalo), pa da se onda sami opredelite. I svi koji su u forumu mogu da se sami opredele, npr. da li ce "setati mrtve ribe kraj revira" (slikovito receno; u stvari hoce li nositi ribu) ili ce sve vratiti u vodu neozledjeno, ili ce, u skladu sa propisanim, imati krajnje objektivisticki pristup.
Mogu da Vas razumem kad pominjete i decu koja posecuju sajt i forum, ali to mi malo previse puritanski zvuci. Nisu deca nacete pastete, pa se kvare sama od sebe i primaju sve uticaje nekriticki: u nekom uzrastu itekako umeju sama da odvajaju dobro od loseg. A do tog uzrasta treba im objasniti ono sto im nije jasno, pa i lose stvari koje na ovom sajtu neminovno postoje.
Uvek sam se uzasavao cvrste ruke koju pominjete. A imali smo je u Srbiji dugo, dugo, cak do pre par meseci, sa malom i tuznom pauzom. I vidimo gde smo kao drustvo i drzava. Ne sporim da je cvrsta ruka nekada potrebna kao sredsvo vaspitanja, ali je na svojoj deci nisam primenjivao posle njihove 7. - 8. godine (da li bi se oni slozili s ovim?  ???). Jednostavno, razumna bica sama, svojom unutrasnjom "cvrstom rukom", odnosno odgovornoscu i savescu uredjuju svoj odnos prema drugima i sebi ("cojstvo" tj. covecnost "i junastvo" Marka Miljanova). Ima i musicarskih mesta gde "cvrsta ruka" uspesno funkcionise jer publika vecinom to spremno prihvata, pa je sasvim legitimno otici tamo, ako to nekom vise odgovara. Opredeljenje i uzivanje je sasvim individualno. Ovaj forum nije ratni brod na kome je rec kapetana zakon, niti ugrozava nacionalne interese Srbije ili USA :puke: pa ga treba ocistiti i vratiti u neke zadate okvire. Ja i pored nekih ispada (ali takvih koji nikoga ne ugrozavaju i vredjaju) vise cenim sirinu slobode iskazivanja misljenja od puritanskih ograda i stalnih mogucnosti nekritickog stvaranja potencijalnih tabua od strane autokratskih (citaj: razvojno defektnih) moderatora i administratora. No, ukusi su razliciti i o njima se ne raspravlja. :bye:
 
Z

Zakula

Guest
"blushfly, puno gramatickih gresaka (pa Nislije su moderatori!  :hammer:) i leksickog haosa tu-i-tamo,"

ja sve mogu da priznam,ali da mi neko kaze da pravim garmatichke i pravopisne greske tokom pisanja...Uhhhh,jako uvredljivo za jednog gimnazijalca,koji ima 5 iz srpskog jezika.... :hammer: :hammer: :p :pGosn Pedja,na kog ste mislili???
 

milojeminic

Newbie
Učlanjen(a)
24.06.2007.
Poruke
10
Broj reagovanja
0
Mr.Zakula je napisao(la):
"blushfly, puno gramatickih gresaka (pa Nislije su moderatori!  :hammer:) i leksickog haosa tu-i-tamo,"

ja sve mogu da priznam,ali da mi neko kaze da pravim garmatichke i pravopisne greske tokom pisanja...Uhhhh,jako uvredljivo za jednog gimnazijalca,koji ima 5 iz srpskog jezika.... :hammer: :hammer: :p :pGosn Pedja,na kog ste mislili???

Mladicu, ocena nije merilo znanja u svetu, u kome zivis. Javice ti se samo jednog dana i ti ces posavetovati nekog na nacin na koji ja savetujem tebe. Skola je relativna stvar, obrazovanje je obaveza primitivaca i inteligentsnih ljudi, postala je jedinstvena moda, ali velika je razlika medju nabrojanoj selekciji ljudskog roda.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D :D :D Zar daju petice iz srpskog u Nishu u gimnazijama?  :hammer: :D :D :D
Ma opusteno, momci, ionako je dovoljno stresa svud unaokolo.  ;)
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
pedjabg je napisao(la):
Ma opusteno, momci, ionako je dovoljno stresa svud unaokolo.  ;)
UPRAVO! chill ...
Zato nam i treba jedno ovako mesto ... i jako je vazno da ga ne menjamo :)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Opa, filozofija! Oduševljen sam, ali našeg novog člana treba uputiti na odeljak za filozofiranje, koji žudi za ovakvim temama. Naravno, bez posebne filozofije, ne bi bilo ni mušičarenja, tako da su poslednji postovi itekako poželjni, ali pod nekim drugim naslovom.
 Sad bih da se vratim na ovu temu. Imitacija žute kamenjarke, Culture Sally, i naša nova tehnika Culture, je zaista posebna i veoma praktična. Iz niške škole pravljenja mušica, pored bambula-tehnike, ovo je još jedna inovativna tehnika, koja će sasvim sigurno biti primenjivana u celom svetu.
Kad malo bolje razmislim, Niš je jedan od značajnih mušičarskih centara u regionu i trebalo bi da posebna, niška škola mušičarenja i pravljenja muva, malo izađe u svet. Ne treba mnogo truda da mušičarski svet uvidi da se radi o drugačijem i veoma praktičnom i inovativnom pristupu fly tyingu.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mixmasateru ??? Možda je bolje Mixmasakreru :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
milojeminic dobro dosao! ...samo opusteno ;)

Jedni, drugi i treći ste u nečemu u pravu...tj. svaki od vas govori jednu istinu samo to je ovisno iz koje je prizme gledano. Nema veze...idemo dalje...važno je da jedni druge ne vređam u opštem smislu (lično, intelektualno...).
Različiti su pogledi i tako je to u demokratskom svetu gde svatko ima pravo na svoje mišljenje. O pismenosti je ovde bezveze govoriti, ima nas sa svih strana. Npr. ja živim u slovneiji, jedno vreme sam živio u srbiji pa u hrvatskoj, pa sam za vreme studija svaki dan morao koristi eng. jezik.  Sada je moj jezik ne srpsko hrvatski nego + i slovenački. Mešam sve živo, kada želim napisati nešto na srpskom jeziku a da je što ispravnije moram da dobro premislim kako se šta kaže. Ipak je ovo forum, pa kako god pisali "sa s padeži il' bez padeži"  :D sa padežima ili bez padeža  ;) Dobro mi je jasno mnogo toga ali se ni sam ne trudim i ne baham se sa titulom koju sam stekao na faxu...briga me  :D ;) Vrednovati čoveka treba prema njegovim dobrim osobinama, vrlinama...blablabla
Po pitanju "b o m b a s t i č n i  h" imena ja nema ništa protiv. Ako iz UK dolaze muve kao što su "Killer Bug" & "Bloody Butcher" i da ne navodim druge mislim da ja mogu nazvati svoju omiljenu muvu kako mi trenutno dođe inspiracija na vodi koristeči određenu muvu. Recimo, bez veze je nazvati neku muvu npr. "serijski ubojica" ili "ratni zločinac" ili kako god a da tom muvom nije ulovljena ni jedna riba...ako se muva pokaže perfektnom na vodi i samoga ribolovca koju ju je vezao tako oduševi da mu da inspiraciju za nekakvo bombastično ime...što da ne.

Oh  :doh: tema beše Culture Sally i još pod forumom Suve muve ... Zanimljiva je ovo muva Mixmaser,  :doh: ovaj masakrer, ah :doh: ovaj master  ;) Mixmaster ;)
Još je nisam vezao ali hoču čim budem imao adekvatan materijal, a mžda malo oparam tepiha  ;)
 
Vrh Dno