Dajte savet?????

viktorb

Newbie
Učlanjen(a)
08.02.2006.
Poruke
14
Broj reagovanja
0
http://www.llbean.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?storeId=1&langId=-1&catalogId=1&categoryId=40933&parentCategory=8092&cat4=2136&productId=674125&display_id=50447&feat=2136-sub2&catalog_id=TA&from=&rtnComp=
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
nije los ovaj fli, ali nije bas pogodan za pocetak posto je malo ostriji stap , moj ti je savet da sam napravis kombinaciju a ne da ti oni prave , za pocetak ti je najbolje da uzmes SAGE DS2 ili mozes odma uzeti SAGE SLT,
ili SP ako nadjes pa da ti to bude stap sa kojim ces stalno pecati , u svakom slucaju gledaj da to bude SAGE jer je najbolji ,ni jedan stap nema tu rezervu snage kao SAGE , cekrk kupi kvalitetan jer je to vrlo bitno kad cimnes da odmotas kanap prilikom pecanja (kod boljih to ide glatko bez mrsenja) , kanap uzmi ako je za pocetak neki jeftin jer ces ga vrlo brzo upropastiti , a kasnije SA ULTRA 4(3M) to je jedan od najuniverzalnijih kanapa,
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Opet moram da ponovim da je fli stap za malo iskusnije ribolovce (one koji su savladali osnovne zamahe i to rade bez gresaka). Ovaj stap je dosta ostar i precizan, tako da nece tolerisati greske, dok DS2 ima tu moc da sam bukvalno ispravlja i trpi greske koje prate ucenje zabacivanja. Stap za ucenje, ali i za kasnije usavrsavanje, u sustini idealan stap. U mnogim skolama musicarenja kao osnovno orudje je SAGE DS2. Ako mene pitas nabavi ovaj stap za malu lovu, posluzice ti nekoliko sezona za ucenje i opravdace svaki evro. Mislim da je rano da odmah uzimas SLT ili SP. Lako ces ti prodati DS2 kad ga prevazidjes jer je to trazen stap.
 

boron

Junior member
Učlanjen(a)
18.05.2007.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
pea je napisao(la):
?Pozdrav svima

Hocu da kupim Sage Fli 690 a nisam neki strucnjak pa ako neko ima iskustvo ili predlog za tu cenu neki bolji stap neka pomogne.

Pozdrav,

Kao prvo, za koju vrstu ribe zelis stap?
Koje duzine?
Koja jacina Strune?

Ako dobijem odgovor mozda cu moci da ti dam savjet za koji Ja mislim da je adekvatan za tebe.

bistro
 

pea

Newbie
Učlanjen(a)
18.01.2007.
Poruke
7
Broj reagovanja
0
resio sam da narucim stap diamondglass 805 :smoke: ,mislim da bi bio dobar za lov klena i pastrmke na malim i srednjim rekama
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Obavezno javi cim ga budes probao kako se ponasa.
Zanima me sto se svi toliko pale na fiberglass u zadnje vreme i voleo bih da znam zasto se i ti odlucujes za isti?
Poz!
 

pea

Newbie
Učlanjen(a)
18.01.2007.
Poruke
7
Broj reagovanja
0
mislim jos dal ga narucim zasto je drugo kad moze da ga vidis,da ga probas,da go promrdas malo :smoke:
Zato dajte vase iskustvo

pozdrav
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ne bih ti preporucio da na nevidjeno narucujes stap. To narocito vazi za eksperiment sa fiberglasom u 21. veku. Mozda je on dobar, ali nije to bas vredno tolikih para. Taj stap je napravljen za one kojima je dosadilo da koriste cvrste, lake i brze stapove od kvalitetnog grafita. Ako musicaris jedno dvadesetak godina grafitnim stapovima, naruci ovaj, za promenu.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Dragim Pea, samo na brzaka:
Ako mozes, kupi stap u legalnoj radnji, od zastupnika, sa garancijom.
Ime nije primarno. Bitno je da je lak, odgovara po karakteristikama punjenja strune tvom bacackom umecu i okolnostima (vrsta ribe, tip vode) u kojima ces nacesce njime pecati.
Ni jedan stap se ne kupuje dozivotno, taj tip teleoloskog determinizma karakterise decju psihologiju ili razvojnu zaostalost kod odraslih. Dakle, osmisli gore navedene okolnosti i probaj stapove svojih prijatelja, prouci sta o njima kaze proizvodjac, sta o drugima kaze proizvodjac i odluci se za novo.
Znam Stencele, Ron Tompsone, Sejdzove i Scierre koje su pucale na vodi iz opravdanih i mnogo vise neopravdanih razloga. Ostali bi sigurno dopunili spisak havarisaniih modela. Nema puno pravila, svi pucaju i greske se desavaju, a od kupca zavisi sta moze da ocekuje posle toga.
Moje iskustvo: kupio sam stap od "preprodavca" i smrzao sam se kad sam polomio vrshi deo stapa. Ipak, imao sam srece: Scierra mi je uvazila reklamaciju i poslala DVA dela stapa, iako sam naglasio da mi je samo vrsni pukao.
Preprodavci sa povoljnim cenama ne uvazavaju, a posebno ne na svou stetu, reklamacije, niti imaju rezervne delove. Da li je nelogicno upitati se: "Kako to da prodaju stapove upola cene uodnosu na kataloske?". Sta ako podjes negde van granica i naletis na carinika koji ti upise broj kojeg cesto najskuplji stapovi obicno imaju na sebi (malo verovatna mogucnost, ali statistika i verovatnoca su ti cudo u eri informacionih tehnologija)? Pa umesto pecanja zasviras neku zatvorsku etidu? Ako imas nameru da pecas samo u domovini, ajde de.
:bye:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Brzo brišite brojke na svojim Hardy, RST, Sage, Loomis, Winston, Powell, T/T...štapovima! :hammer:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:tbumb:Ma nema potrebe da kvarite lak na stapu, samo bez ustezanja recite od koga ste ih kupili i gde ako vas pitaju... :hammer: :whistle:
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Neznam sta se dalje desilo sa celom pricom. Primecujem da ovde dosta prica nema kraj... sto je po meni vrlo aljkavo i neodgovorno. A imao bih decku da posavetujem najjeftinije, najracionalnije i najelegantnije resenje za SVAKOG pocetnika.... i apsolutno sam siguran da bi ga on prihvatio.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Kada bi ovaj Lakijev sajt bio bez foruma, na svako pitanje usledio bi samo jedan, Lakijev, odgovor. Tada ne bi dolazilo do zbunjenosti onoga ko bilo šta upita. Ovako, svako mora da proverava ko bi od savetodavaca za šta mogao da bude kompetentan, pa da od njega preuzima mudrost.
Eto, ovaj forum daje mogućnost izbora, koji veoma često zbunjuje, ali je i jedan vid demokratije, te navodno daje odlične rezultate. Problem je što ti rezultati uvek dolaze u budućnosti.
He, he, ovo mi je pomoglo da zaključim da je demokratija večito nešto što rezultate tek treba da da. :lol:
 
Vrh Dno